REKLAMA

Kurs euro najwyższy w tym roku. Dolar najwyżej od listopada

2021-03-05 09:36
publikacja
2021-03-05 09:36
fot. Bartłomiej Pietrzyk / Shutterstock

Rozpędzająca się korekta na parze euro-dolar wydatnie osłabiła złotego. Kurs euro osiągnął najwyższą wartość od sylwestra. Notowania dolara amerykańskiego znalazły się najwyżej od listopada. Za brytyjskiego funta płacono najwięcej od grudnia 2016 roku.

Rynkowym tematem numer jeden pozostaje kwestia rosnących rynkowych stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Pomimo wypowiedzi przewodniczącego Rezerwy Federalnej rentowność 10-letnich obligacji rządu USA znów przekracza 1,50%. To sprzyja dolarowi, który na parze z euro w piątek rano był najmocniejszy od początku grudnia – kurs EUR/USD znalazł się poniżej 1,20 USD.

/ Bankier.pl

Pogorszenie nastrojów rynkowych i umocnienie amerykańskiej waluty zaszkodziły złotemu. Do 9:36 kurs euro rósł o blisko dwa grosze, osiągając poziom 4,5758 zł. Tak drogiego euro nie widzieliśmy od czasu sylwestrowych interwencji Narodowego Banku Polskiego. Przez ostatnie dwa tygodnie kurs euro podniósł się już o 10 groszy, kierując się ku wieloletnim maksimom z marca (4,63 zł) i października (4,64 zł) 2020 roku.

/ Bankier.pl

Jeszcze mocniej – bo o ponad trzy grosze – rosły notowania dolara amerykańskiego. W piątek rano za „zielonego” trzeba było zapłacić 3,8408 zł, czyli najwięcej od czterech miesięcy. Wciągu tygodnia kurs USD/PLN wzrósł o 14 groszy.

Drożejący o przeszło trzy grosze funt brytyjski osiągnął najwyższe notowania od grudnia 2016 roku. Szterling wyceniany był w piątek rano na blisko 5,32 zł. O ponad trzy grosze rósł także kurs franka szwajcarskiego, notowanego po prawie 4,13 zł.

KK

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
slawekqs
Mam dziwne przeczucie, że będzie wyżej i to sporo moze jeszcze frank z opcją kup
remo87
Jak zwykle znowu się sfrajerowałem z przewalutowaniem :-(
ciknciarz
nie Ty jeden ... pompuja znow bańkę. trzymaj sie, jeszcze bedzie przepieknie, jeszcze bedzie normalnie.
warszawyak
Ciekaw jestem waszych prognoz na parze usd-pln ?
warszawyak odpowiada ciknciarz
Chyba znowu będzie odwrotnie niz prognozowłą GS ! hahaha !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki