REKLAMA

Poprawił się sentyment do złotego. Kurs euro najniżej od miesiąca

2022-05-23 09:55
publikacja
2022-05-23 09:55
Poprawił się sentyment do złotego. Kurs euro najniżej od miesiąca
Poprawił się sentyment do złotego. Kurs euro najniżej od miesiąca
fot. MGiuliana / / Shutterstock

Poniedziałkowy poranek przyniósł lekkie umocnienie polskiego złotego. Kurs euro skierował się w stronę dolnego ograniczenia wiosennej konsolidacji, osiągając najniższy poziom od przeszło miesiąca.

Udana obrona wsparcia na Wall Street sprawiła, że po weekendzie globalni inwestorzy wrócili na rynek ze zwiększonym apetytem na ryzyko. To pomogło złotemu, który zresztą już w poprzednim tygodniu radził sobie całkiem nieźle i to w niesprzyjającym otoczeniu zewnętrznym.

W poniedziałek o 9:53 kurs euro wynosił 4,6148 zł i był o ponad grosz niższy niż przed weekendem. To także najniższe notowania pary euro-złoty od 19 kwietnia. W ten sposób zbliżyliśmy się także do dolnego ograniczenia wiosennej konsolidacji, w ramach której kurs EUR/PLN poruszał się w przedziale 4,60-4,72 zł.

- Perspektywa kontynuacji podwyżek stóp procentowych, a także zbliżające się porozumienia w kwestii akceptacji Krajowego Planu Odbudowy stanowią wsparcie dla złotego. Nie bez znaczenia są także wciąż solidne dane z krajowej gospodarki, choć wskazują one na nadchodzące spowolnienie gospodarcze - napisali w raporcie ekonomiści Banku Millennium.

W dalszym ciągu obserwowaliśmy wzrostową korektę na parze euro-dolar. W rezultacie amerykańska waluta na polskim rynku taniała o niema trzy grosze, osiągając cenę 4,3559 zł. Kurs franka szwajcarskiego zniżkował o ponad grosz, schodząc do poziomu 4,4798 zł. Funt brytyjski kosztował 5,4688 zł, a więc podobnie jak w piątek wieczorem.

KK

Źródło:
Tematy

Najlepsze konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań

Komentarze (3)

dodaj komentarz
bha
Czyli od jutra wzrost ???.Brak słów
bratpeat
ta babcia z usa była parę dni temu i ugadali pomoc, ale z jankesami nic za darmo.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki