REKLAMA

S&P500 zawrócony znad krawędzi bessy

2022-05-20 22:20
publikacja
2022-05-20 22:20
S&P500 zawrócony znad krawędzi bessy
S&P500 zawrócony znad krawędzi bessy
fot. Luis Louro / / Shutterstock

Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się w okolicach zera, ale w ciągu dnia panowała duża zmienność z powodu wygasania serii opcji. Inwestorzy analizują perspektywy dla wzrostu PKB na świecie w najbliższym okresie.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,03 proc. i wyniósł 31.261,90 pkt. W tym tygodniu Dow stracił 2,9 proc. i jest to jego pierwsza 8-tygodniowa seria spadków od 1932 r.

S&P 500 na koniec dnia zyskał 0,01 proc. i wyniósł 3.901,36 pkt. W pewnym momencie indeks spadał ponad 2 proc. i znalazł się w strefie niedźwiedzia po tym, jak był już ponad 20 proc. poniżej szczytu ze stycznia. W całym kończącym się tygodniu S&P 500 stracił łącznie 3 proc.

Nasdaq Composite spadł o 0,30 proc. i zamknął sesję na poziomie 11.354,62 pkt. Indeks już od pewnego czasu znajduje się w bessie, po spadku o 30 proc. wobec historycznego szczytu z listopada 2021 roku.

„Podczas, gdy wiele czynników powoduje obecną wyprzedaż, bezpośrednią przyczyną niedawnego przyspieszenia spadków akcji są obawy dotyczące kondycji amerykańskiego konsumenta. Po raz pierwszy w okresie po pandemii Covid-19, sprzedawcy detaliczni utknęli z nadmiarem zapasów. Koszty związane z inflacją również odbijają się na ich zarobkach” – ocenił Bill Stone, CIO Glenview Trust.

"Akcje są nadal wyceniane liberalnie, a psychologia, która ciągnęła je w górę przez dekadę stała się negatywna. Przeciętny rynek niedźwiedzia trwa rok (338 dni, mówiąc bardziej precyzyjnie). Obecne spadki trwają dopiero jedną trzecią tego czasu, więc prawdopodobnie jest jeszcze więcej miejsca na zniżki, chociaż mogą być one przerywane ostrymi ruchami w górę" - uważa George Ball, przewodniczący rady nadzorczej firmy inwestycyjnej Sanders Morris Harris.

Ze spółek Deere spadł o 10 proc. Kwartalna sprzedaż spółki wyniosła 12,03 mld USD, a oczekiwano 13,23 mld USD. Deckers Outdoor rósł o 18 proc. Zysk na akcję spółki w pierwszym kwartale wyniósł 2,51 USD, a oczekiwano 1,32 USD.

Foot Locker szedł w górę o 3,5 proc. Zysk na akcję spółki w I kw. wyniósł 1,6 USD. Oczekiwano 1,55 USD. VF Corp. rósł o 4,5 proc. po wydaniu lepszych od oczekiwań prognoz zysku na cały rok. Ross Stores spadł o 21,5 proc. - kwartalny zysk i prognozy całoroczne były gorsze od oczekiwań.

Palo Alto Networks zwyżkował o 11,5 proc. po tym, jak spółka podała, że w I kw. zysk na akcję i przychody były lepsze od oczekiwań.

Rentowność 10-letnich UST spada o 1 pb do 2,83 proc. Dochodowość 30-letnich obligacji spada o 1 pb do 3,04 proc. Spread między dwuletnimi a dziesięcioletnimi UST wynosi 21 pb. Spread między amerykańskimi obligacjami 3-miesięcznymi a 10-letnimi wynosi obecnie 177 pb.

(PAP Biznes)

kkr/ pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Najlepsze konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań

Komentarze (11)

dodaj komentarz
jakslo23
Chwilowe odbicie, potem wracamy do spadków, cel na ok. 3500, ok. 10k na Nasdaqu, ok. 15k na bitcoinie, a następnie FED ratuje giełdę, bo na listopadzie w USA wybory uzupełniające i krach nie wygląda zbyt dobrze. Potem znów powrót do spadków i hossa od drugiej połowy 2023 roku. Wszystko już zaplanowane. Polecam na tym zarabiać.
adas123321
Hehe widzę że ktoś czyta stooq Gessner to samo mówi Zobaczymy Pożyjemy
jakslo23 odpowiada adas123321
Pan Tomasz jest ogarnięty, ale często się myli. Polecam tradingiew - tam dopiero są magicy z trafnymi analizami (przynajmniej ja i mój portfel jestem zadowolony). Wiadomo, może też być zupełnie odwrotnie - od tego są stop lossy.
samsza
Jeżeli klienci nie kupują po cenach inflacyjnych, należy ceny obniżyć, czyli pracownika zwolnić lub obniżyć mu pensję. Oczywista oczywistość.
od_redakcji
Plan jest taki: Po przetestowaniu obecnej blokady Swift system (Rosja odcięta). Następnie USA odetną resztę świata aby bezwartościowe dolary nie mogły spłynąć, wrócić do USA jak nastąpią ogromne bankructwa firm USA. Na świecie nastąpi szalony popłoch -panika, papierowe "piniuądze" padną, złoto chwilowo straci i to mocno,Plan jest taki: Po przetestowaniu obecnej blokady Swift system (Rosja odcięta). Następnie USA odetną resztę świata aby bezwartościowe dolary nie mogły spłynąć, wrócić do USA jak nastąpią ogromne bankructwa firm USA. Na świecie nastąpi szalony popłoch -panika, papierowe "piniuądze" padną, złoto chwilowo straci i to mocno, krypto stracą ogromnie. Kraje wrócą do swych narodowych walut. nastąpi ogromna denominacja. Na świecie nastąpi ogromna bieda. Nastaną czasy - pokaż biedaku co masz w "plecaku". Nastąpi to tego lata albo wczesną jesienią. Stany i inni (tak Polska też) wprowadzą bony żywnościowe przez jakiś okres. Taki miałam "sen" na jawie.! Nara mordeczki.
men24a
Większych bzdur nie czytałem. Chińskie przedsiębiorstwa są zadłużone na ponad 6 bln usd, już prezydent Chin błaga USA żeby nie podnosili stóp procentowych bo to negatywnie wpłynie na wzrost gospodarczy czyli pogrąży ich. Widzimy też po polskiej złotówce zawierzonej Chrystusowi i Maryji, nie ciekawie to wygląda a Polska i Turcja w Większych bzdur nie czytałem. Chińskie przedsiębiorstwa są zadłużone na ponad 6 bln usd, już prezydent Chin błaga USA żeby nie podnosili stóp procentowych bo to negatywnie wpłynie na wzrost gospodarczy czyli pogrąży ich. Widzimy też po polskiej złotówce zawierzonej Chrystusowi i Maryji, nie ciekawie to wygląda a Polska i Turcja w Europie jest najbardziej zadłużona w walutach obcych.
Jak to zawsze Amerykanie mówili, albo dobrowolnie przejmiemy świat albo siła. Wystarczy zapożyczyć cały świat w dolary a potem zarządać zwrotu na wysokie oprocentowanie, większość leży.
od_redakcji
Rosja I Chiny Czekały na właściwy moment, by wyciągnąć dywan spod dolara. A teraz jest ta chwila. To duży problem dla rządu USA, który czerpie niezgłębioną władzę, ponieważ dolar amerykański jest główną walutą rezerwową świata. Pozwala Stanom Zjednoczonym na drukowanie fałszywych pieniędzy z powietrza i eksportowanie ich do reszty Rosja I Chiny Czekały na właściwy moment, by wyciągnąć dywan spod dolara. A teraz jest ta chwila. To duży problem dla rządu USA, który czerpie niezgłębioną władzę, ponieważ dolar amerykański jest główną walutą rezerwową świata. Pozwala Stanom Zjednoczonym na drukowanie fałszywych pieniędzy z powietrza i eksportowanie ich do reszty świata w zamian za prawdziwe towary i usługi – uprzywilejowany biznes, którego nie ma żaden inny kraj.
druzjan
A jaki interes ma FED w bankructwie amerykańskich firm? Będzie tak, jak ci men24a napisał. Zbankrutuje cały świat zadłużony w dolarach. Schemat jest już przećwiczony, w taki sposób załatwili PRL. Najpierw tanie kredyty dla Gierka, potem stopy procentowe w górę i za Jaruzelskiego gacie opadły. Nas trochę ratuje to, że tym razem złotówka A jaki interes ma FED w bankructwie amerykańskich firm? Będzie tak, jak ci men24a napisał. Zbankrutuje cały świat zadłużony w dolarach. Schemat jest już przećwiczony, w taki sposób załatwili PRL. Najpierw tanie kredyty dla Gierka, potem stopy procentowe w górę i za Jaruzelskiego gacie opadły. Nas trochę ratuje to, że tym razem złotówka jest wymienialna i jesteśmy w UE. Po bankructwie znowu będziemy rezerwuarem taniej siły roboczej, może jakiś przemysł się przeniesie z Chin do nas i po 20 latach osiągniemy stan z 2020. Potem przyjdzie nowy PiS i koło fortuny się obróci.
bha
Gra pozorów jeszcze, narazie do czasu trwa. Aż się miarka nie przebierze.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki