REKLAMA

Kurierzy mogą nie zdążyć przed świętami

2020-11-17 06:41
publikacja
2020-11-17 06:41
Kurierzy mogą nie zdążyć przed świętami
Kurierzy mogą nie zdążyć przed świętami
/ Shutterstock

Od pierwszego lockdownu kupujemy biurka, krzesła, suszarki do ubrań i komputery. Teraz znowu siedzimy w domu, a przed nami nowa seria zakupów: na Black Friday i święta - podaje wtorkowa "Gazeta Wyborcza".

Jak czytamy w "GW", podczas 7-tygodniowego lockdownu Ikea sprzedała aż 40 proc. więcej biurek i foteli biurowych. W okresie wrzesień 2019 – sierpień 2020 wzrost w tej kategorii rok do roku wyniósł 11 proc. Do tego kupowaliśmy segregatory i regały - wszystko, co pomaga w porządkowaniu przestrzeni - dodano.

"Zdalnie sprzedawały się też meble kuchenne. Mogło mieć na to wpływ to, że nie planowaliśmy wakacji, więc inwestowaliśmy w remonty" - powiedziała "Wyborczej" Aneta Gil z Ikea Polska.

Według członka zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Krzysztofa Nagodzińskiego, Polacy najchętniej kupują teraz urządzenia kuchenne do przygotowywania oraz przechowywania żywności i AGD do zabudowy, co wskazuje na przeprowadzanie remontu w wielu gospodarstwach i chęć wymiany dotychczasowych sprzętów na nowe.

Oprócz mebli kupujemy też mały sprzęt AGD - przede wszystkim elektronikę, co jest związane ze zdalną pracą i nauką - podano.

Grzegorz Wachowicz, dyrektor ds. handlu i marketingu w RTV Euro AGD mówi, że popyt podkręcony został jeszcze przez 500 plus dla nauczycieli - czytamy w "GW".

Wyborcza zwraca uwagę na to, że obecne pandemiczne wzrosty sprzedaży elektroniki i sprzętu AGD nałożą się teraz z wysokim sezonem w tym segmencie: nadchodzą święta, a jeszcze wcześniej jest Black Friday, czyli tzw. czarny piątek, gdy - przynajmniej teoretycznie - w sklepach są duże wyprzedaże.

Do tego szykuje się ogromny problem z dostawami, bo obecnie sklepy są zamknięte i cała sprzedaż jest online - czytamy.

W normalnych czasach jej udział w polskim handlu wynosi tylko 15-20 proc. Przeniesienie do internetu całej sprzedaży oznacza potencjalne zwiększenie ruchu pięciokrotnie. To zapowiada podobne do wiosennego wydłużenie dostaw. Można się go spodziewać od połowy listopada, potem opóźnienia będą się spiętrzać - wskazuje dziennik.

Jak wskazał w "GW" Wachowicz, wiadomo, co się działo na rynku w ubiegłym roku o tej porze. "Firmy logistyczne i kurierskie, paczkomaty były na granicy wydolności. Po tzw. czarnym piątku średni czas oczekiwania na przesyłkę wynosił 5-7 dni, zależnie od segmentu handlu" - zaznaczył. Teraz jest ryzyko, że zakupy z Black Friday będą dojeżdżać do klientów do końca roku - czytamy. (PAP)

lgs/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
demeryt_69
InPost nawet teraz się nie wyrabia - już trzeci dzień roboczy czekam na dostarczenie przesyłki z PKO SA (umowa o ROR z nagrodą w postaci 200-złotowego bonu do wykorzystania na Allegro za otwarcie tego konta) - kurier ma problemy z odróżnieniem adresu korespondencyjnego z adresem dostarczenia przesyłki. Próby kontaktu z InPost nawet teraz się nie wyrabia - już trzeci dzień roboczy czekam na dostarczenie przesyłki z PKO SA (umowa o ROR z nagrodą w postaci 200-złotowego bonu do wykorzystania na Allegro za otwarcie tego konta) - kurier ma problemy z odróżnieniem adresu korespondencyjnego z adresem dostarczenia przesyłki. Próby kontaktu z ichnią infolinią (722.444.000 lub 746.600.000) jedynie potwierdzają niemiłosierny bałagan organizacyjny. Na stronie śledzenia przesyłek widać jedynie, że bank ich zawiadomił o przesyłce gotowej do odbioru, a to było w czwartek rano!
demeryt_69
Podobno jeszcze zabawniej jest z paczkomatami:

https://warszawa.naszemiasto.pl/stosy-paczek-na-chodniku-i-w-krzakach-zamiast-w-paczkomacie/ar/c1-7461725

https://www.haloursynow.pl/artykuly/paczki-w-krzakach-i-na-chodniku-przy-metrze-ursynow-kurier-inpostu-zwolniony,13732.htm

https://www.lublin112.pl/paczki-wyrzucane-
Podobno jeszcze zabawniej jest z paczkomatami:

https://warszawa.naszemiasto.pl/stosy-paczek-na-chodniku-i-w-krzakach-zamiast-w-paczkomacie/ar/c1-7461725

https://www.haloursynow.pl/artykuly/paczki-w-krzakach-i-na-chodniku-przy-metrze-ursynow-kurier-inpostu-zwolniony,13732.htm

https://www.lublin112.pl/paczki-wyrzucane-na-mokry-chodnik-kurier-kopie-w-paczkomat-tak-postepuja-z-przesylkami-wideo/

https://inpost.pl/aktualnosci-cala-prawda-jak-pracuja-kurierzy-w-inpost

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki