REKLAMA

Kupujemy w małych sklepach i wybieramy lokalne produkty

2020-07-09 10:00
publikacja
2020-07-09 10:00
Bankier.tv

W najnowszym odcinku Programu Antykryzysowego rozmawiamy o tym, jak zmieniła się branża handlowa od czasu wybuchu epidemii COVID-19. Czy po pierwszym okresie wzmożonych zakupów spożywczych wszystko wróciło do normy? Jak zmieniły się nasze preferencje zakupowe? Które sklepy czy sieci handlowe mogą nie przetrwać tego kryzysu? I jakie formaty sklepów sprawdzają się teraz najlepiej? Czy to już czas na sklepy w pełni autonomiczne? Posłuchajcie, co o tym wszystkim myśli Robert Rękas, prezes Lewiatan Holding.

- COVID-19 zmienił wszystko, w skali, która do tej pory praktycznie była trudna do przewidzenia jeszcze kilka miesięcy temu. I to dotyczy również naszej firmy. W ostatnich miesiącach branża handlowa stanęła przed nieznanymi do tej pory wyzwaniami - mówi Robert Rękas.

- W tym czasie konsumenci zmienili swoje nawyki. Pierwszy okres panicznych zakupów, bo tak to trzeba nazwać, uwidocznił też w ramach współpracy z naszymi partnerami handlowymi, że oczywiście nigdy nie jesteśmy gotowi na tak wysokie zapotrzebowanie na pewnego rodzaju produkty w bardzo krótkim czasie. Nastąpiło też zerwanie łańcucha dostaw u niektórych producentów - oczywiście związane z globalizacją zakupów, z eksportem, który w tym czasie nie funkcjonował albo funkcjonował w ograniczonym zakresie. To spowodowało to, że w naszych sklepach przez jakiś czas tak naprawdę mieliśmy braki podstawowych produktów. Na szczęście było chwilowe. Później wszystko wróciło do normy - dodaje prezes Lewiatan Holding.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy z Robertem Rękasem, prezesem Lewiatan Holding.

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki