REKLAMA
WAŻNE

Kupił dom za 9,4 tys. zł. Dyrektor generalny Lasów Państwowych odwołany

2021-04-08 16:17, akt.2021-04-08 17:05
publikacja
2021-04-08 16:17
aktualizacja
2021-04-08 17:05
fot. Marek Wiśniewski / FORUM

Dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny odwołany z funkcji - poinformował w czwartek na Twitterze wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka.

"Dziś został odwołany Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. Dziękuję Panu Dyrektorowi za wieloletnią pracę na rzecz polskich lasów" - napisał na swoim Twitterze Siarka.

Według informacji medialnych z końca marca, dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny zakupił za 9,4 tys. złotych należącą do LP działkę wraz z domem we wsi Pomorze w województwie podlaskim; tak niska kwota zakupu była możliwa dzięki wysokiej bonifikacie, którą Konieczny uzyskał od Lasów Państwowych; wcześniej dyrektor generalny LP przez wiele lat wynajmował nieruchomość.

19 stycznia 2018 r. ówczesny minister środowiska Henryk Kowalczyk, powołał Koniecznego na stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Andrzej Konieczny od 19 listopada 2015 r. do 18 stycznia 2018 r. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska; jako wiceminister środowiska był pełnomocnikiem ds. Puszczy Białowieskiej.

Konieczny to absolwent Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku leśnictwo. W 2004 roku otrzymał tytuł doktora nauk ekonomicznych. Ukończył także studia podyplomowe Master of Business Administration University of Illinois we współpracy z Politechniką Lubelską oraz studia podyplomowe Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

Z Lasami Państwowymi był związany od 1996 roku. W latach 2013-2014 jako nadleśniczy kierował Nadleśnictwem Białowieża.

aop/ drag/BPL

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (39)

dodaj komentarz
elfoot
Odwołany, bo słaby z niego negocjator. Przepłacił. Obajtek z pewnością wynegocjowałby lepszą cenę (z palcem w du*ie).
kris74keh
Nie on pierwszy i nie ostatni kombinuje. Nie ważne , czy Pis czy PO albo i niech rządzi Konfederacja - ludzie na stanowiskach i tak będą chachmęcic ,bo to ich życiowa szansa na ustawienie się.
antek10
A moze przeniesiony do jakiego Orlenu? Za jakiś czas g znowu wypłynie tylko w innym miejscu.
krrzysiek2
Dziękuję Panu Dyrektorowi za wieloletnią pracę na rzecz polskich lasów" - napisał na swoim Twitterze Siarka. Za grube przekręty na Vta może podatnik trafić na 25 lat za krakty a takiemu się dziękuje. Następny sku...el. który niczym obajtek potrafi świetnie inwestować pieniądze.
A obedrzeć publicznie ze
Dziękuję Panu Dyrektorowi za wieloletnią pracę na rzecz polskich lasów" - napisał na swoim Twitterze Siarka. Za grube przekręty na Vta może podatnik trafić na 25 lat za krakty a takiemu się dziękuje. Następny sku...el. który niczym obajtek potrafi świetnie inwestować pieniądze.
A obedrzeć publicznie ze skóry... nie dziękować za współpracę. Wypada zacząć rewolucję w tym kraju.
jes
Wg ideologii PiS i tak przepłacił bo "Tera kuwa my".
carlito1
Zostawić chłopa!!! Jak umie dom kupić za cenę M2 we Wrocławiu to jest geniusz....
jes
Jak ciebie kiedyś okradną to będziesz pisać aby zostawić złodzieja w spokoju bo przecież taki obrotny?
vonmisses
Przecież jak kupił tanio, to dobry z niego negocjator i menadżer :) Tak o rabacie prezesa Orlenu pisali... To już sam nie wiem...
jkl777
Jak Kurskiemu lesniczowke... jak Kurskiemu posade prezesa po stanowczym slowie Dudy... jak KAczynskiemu ochrone... jak Pawlowicz salatke... jak TVP 2MLD... jak Rydzykowi bezdomne samochody... jak Suskiemu Katarzyne... jak Szydlo pieniadze, ktore jej sie nalezaly... jak Hoffmannowi kilometrowki... jak Kempie tornistry... jak Karczewskiemu Jak Kurskiemu lesniczowke... jak Kurskiemu posade prezesa po stanowczym slowie Dudy... jak KAczynskiemu ochrone... jak Pawlowicz salatke... jak TVP 2MLD... jak Rydzykowi bezdomne samochody... jak Suskiemu Katarzyne... jak Szydlo pieniadze, ktore jej sie nalezaly... jak Hoffmannowi kilometrowki... jak Kempie tornistry... jak Karczewskiemu prace dla idei... jak Banasiowi hotel na godziny... jak Sadurskiej 100 kafli w PZU... jak Koteckiej synekury panstwowe... and many many more!

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki