Kudrycka "wypisuje się" z rządu, Nowak przed sądem. Rząd się sypie?

Czy rekonstrukcja rządu obejmie również ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego? Szefowa resortu przyznaje, że zmiany mogą dotyczyć również jej.

Barbara Kudrycka potwierdza w radiowej Trójce, że rozmawiała już z premierem na temat swojej przyszłości w gabinecie. Przypomina, że już 6 lat pełni funkcję ministra nauki i zmiana byłaby pożądana. Dodaje, że premier jest przekonany do głębokiej rekonstrukcji gabinetu. "Z mego punktu widzenia potrzebni są również nowi ludzie, albo przynajmniej nowy minister w nauce i szkolnictwie wyższym" - mówi Kudrycka.

Premier zapowiada ogłoszenie decyzji jeszcze w listopadzie.

Zobacz też:
Tusk: rekonstrukcja rządu "na pewno przed 1 grudnia"

Z informacji IAR wynika, że ministerialne teki mogą stracić również między innymi minister edukacji Krystyna Szumilas i sportu Joanna Mucha. Spokojni o swoje posady mogą być za to ministrowie: skarbu Włodzimierz Karpiński, spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz i transportu Sławomir Nowak oraz spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Nowak bez immunitetu?

Jest wniosek o uchylenie immunitetu dla ministra transportu – informuje radio RMF FM. Prokuratura Okręgowa w Warszawie chce postawić Sławomirowi Nowakowi kilka zarzutów za złożenie fałszywych oświadczeń majątkowych.

We wrześniu Nowak został przesłuchany w sprawie braków w swoich oświadczeniach majątkowych. Śledczy badali sprawę zegarka, którego minister transportu nie wpisał do rejestru korzyści. Nowak kilka miesięcy temu tłumaczył, że nie wpisał, bo "wymienił się na niego z kolegą". Gdy sprawa stała się głośna, zapewniał, iż jedyny wartościowy zegarek, który posiada, otrzymał w prezencie od żony i rodziców.

Po publikacjach prasowych oświadczenie majątkowe uzupełnił, ale prokuratura wszczęła śledztwo. Zawiadomienie w tej sprawie złożył poseł Solidarnej Polski Andrzej Romanek.

Minister Nowak zwołał briefing prasowy na godzinę 13:00.

Bankier.pl/MZ/IAR/Trójka/łp/zr
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Leonard

Rząd się sypie - a lider Platformy Oszustów ma się dobrze i wie że jeszcze co najmniej 2 lata będzie mógł krecić lody, wszak razwiedka która wyznaczyła go na to stanowisko jeszcze nie zwija otwartego nad nim parasola ochronnego ,ale kiedy sprawa dojrzeje - zdmuchnie go jak gromnicę.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil