REKLAMA

Kuczyński: Strasznie to będzie dopiero w 2017 roku

2016-01-29 10:28
publikacja
2016-01-29 10:28

- W Polsce podobno bogatym teoretycznie jest ten, który zarabia 7 tys. zł miesięcznie. Gwarantuję Państwu, że on nie jest bogaty. I ten ma nie pójść po 500 zł na dziecko? Na pewno pójdzie. Nie ma cudu – tak apel rządu, by bogaci Polacy nie zgłaszali się po świadczenie 500 zł na dziecko, komentuje Piotr Kuczyński, główny analityk DI Xelion.

Kuczyński: Strasznie to będzie dopiero w 2017 roku
Kuczyński: Strasznie to będzie dopiero w 2017 roku
fot. Grzegorz Kawecki / / Puls Biznesu

W rozmowie z Piotrem Kuczyński poruszaliśmy temat 500 zł na dziecko. Spora część społeczeństwa jest za tym, by program wprowadzić jak najszybciej. Z sondy ulicznej wynika, że chociaż jesteśmy za wprowadzeniem tego świadczenia, to nie mamy wątpliwości, że spory odsetek beneficjentów nie przeznaczy tych pieniędzy na dzieci. Pojawiają się też opinie, że program ten powinien zawierać dodatkowe ograniczenia dochodowe dla bogatszych Polaków. Krzysztof Kolany w portalu Dyskusja.biz napisał, że nie ma moralnych przeciwwskazań, by nawet bogaty liberał sięgnął po to świadczenie.

W kolejnej części programu poruszano tematy rynkowe. Na polskiej giełdzie w tym tygodniu dało się zauważyć odbicie.

Niezły tydzień na GPW

- Wydaje się, że to będzie niezły tydzień dla GPW. WIG20 dąży do górnego ograniczenia kanału trendu spadkowego rozpoczynającego się we wrześniu. W tej chwili ta wartość się obniża o nieco ponad 1800 punktów. Polskiej giełdzie pomogły ostrzeżenia agencji ratingowych. Podziałały one w ten sposób, że minister Morawiecki wyraźnie powtórzył, że jest za ograniczeniem pomocy i przyznaniu jej tylko najbardziej potrzebującym – stwierdza Kuczyński.

Analityk zwrócił uwagę, że inwestorzy spodziewali się wyraźniejszego sygnału od Janet Yellen odnośnie ewentualnego wstrzymania się z podwyżką stóp procentowych przez Fed. Na koniec rozmowy Kuczyński przedstawił wydarzenia, na które należy zwrócić uwagę w przyszłym tygodniu.

- Teoretycznie czeka nas wtedy posiedzenie RPP, na które nie ma co chyba za bardzo zwracać uwagi, chociaż będzie ono już w nowym składzie. Przyszły tydzień nie jest bogaty w wydarzenia, nie ma wtedy dużej liczby raportów kwartalnych. W Polsce rozpoczął się okres komunikatów – w przyszłym tygodniu wyda je tylko mBank. Nie ma na czym oka zawiesić. Myślę, że początek lutego, przynajmniej początek, będzie optymistyczny – kończy Piotr Kuczyński, główny analityk DI Xelion.

Z Piotrem Kuczyńskim rozmawiał Łukasz Piechowiak.

Źródło:
Tematy
iKonto Biznes w Alior Banku to do 1500 zł premii i 10% zwrotu za paliwo. Sprawdź

iKonto Biznes w Alior Banku to do 1500 zł premii i 10% zwrotu za paliwo. Sprawdź

Komentarze (216)

dodaj komentarz
~buzidol
500 + to słaby program ,lepsze by bylo doplacanie do najnizszych pensji
~korytoweg
Program 500+ to bardzo potrzebny program dla wielu rodzin lub osób samotnie wychowujących dzieci. Wreszcie jakiś rząd wychodzi na pomoc w konkretny sposób a nie jak do tej pory gdzie jedynym działaniem rządu było odbieranie dzieci i umieszczanie w rodzinach zastępczych. Jżeli ktoś tego nie widzi to polecam dobrego okulistę.
~ww
Trzeba być naiwnym żeby wierzyć, że rząd cokolwiek daje na dzieci. Żeby dać to trzeba najpierw zabrać w postaci podatków. Czyli zabiera 700 z czego 200 idzie na koszty administracyjne a daje 500 PLN. Tak właśnie działa socjalizm, który wcześniej czy później splajtuje.
~marf
Widać że nie masz pojęcia o polskiej opiece socjalnej. Niektóre z tych "telewizyjnych" przypadków to po zniknięciu dziennikarzy dramat... ale tego już nikt nie chce pokazać mamy mit Matki Polki..
~korytoweg
Sami mędrcy dookoła wypisują że program jest źle pomyślany , błędne założenia itp,itd itp .
Tylko żaden z tych "błyskotliwych" opiniotwórców i mędrców nie jest w stanie podać choćby zbliżonego planu podobnego do przedstawionego przez rząd . Takim "mędrkiem" potrafi być każdy
na każdą propozycję odpowiedź
Sami mędrcy dookoła wypisują że program jest źle pomyślany , błędne założenia itp,itd itp .
Tylko żaden z tych "błyskotliwych" opiniotwórców i mędrców nie jest w stanie podać choćby zbliżonego planu podobnego do przedstawionego przez rząd . Takim "mędrkiem" potrafi być każdy
na każdą propozycję odpowiedź ble ble ble i to wszystko na co ich stać . Mdło się robi słuchając
ludzi , którzy jako jedyny cel przyjmują sposób takiej postawy by krytykować. Jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz. Z tego typu opiniami to można posłuchać nawet Jozina z bazin.
~darijo
a dlaczego nie chocbym mial i100tys mies. to pjde bo nie jestem gorszy !
~1500nettp
mam propozycje dla wszystkich YouTuberow by ustawili sie w lemingradzie ( miasteczko wilanow ) siedlisku liberalow celebrytow i bucow by nagrali jak celebryci ktorzy w TVN pluja na nas wszystkich i smieja sie z programu 500+ by nagrali jak cichaczem oni sami po te 500 zlotych do osrodkow pomocy spoleczneij w lemingradzie sami przyjezdzaja.mam propozycje dla wszystkich YouTuberow by ustawili sie w lemingradzie ( miasteczko wilanow ) siedlisku liberalow celebrytow i bucow by nagrali jak celebryci ktorzy w TVN pluja na nas wszystkich i smieja sie z programu 500+ by nagrali jak cichaczem oni sami po te 500 zlotych do osrodkow pomocy spoleczneij w lemingradzie sami przyjezdzaja.

Juz widze zdemasjowane obludy celebryckiej z lemingradu mateczniku KOD PO i nowoczesnej
~Piotr
tak durnego wpisu to nawet szkoda komentować
~ciasnaCZAPECZKA
a pewnie że pójdą w myśl zasady
Pecunia non olet
~endi
Cały program jest źle pomyślany , owszem może i będzie jakiś wzrost liczby urodzin , ale to będą głównie dzieci marginesu społecznego , po osiągnięciu dojrzałości jeśli nie wyjadą z kraju same będą stały po MOPS-ach ...

Powiązane: Dzieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki