Kuczyński: Polskie obchody 10-lecia wybuchu kryzysu

Mija równo 10 lat od upadku banku Lehman Brothers. W Stanach Zjednoczonych z tej okazji indeksy planują kolejny atak na szczyty wszech czasów. Co innego w Polsce - tu obchody kryzysu mają adekwatną oprawę: afera GetBack wraz z jej następstwami, manipulacje kursami spółki, fala wycofań firm z obrotu, itd. Na ten temat porozmawiamy w rynkowym podsumowaniu tygodnia z Piotrem Kuczyńskim, głównym analitykiem Domu Inwestycyjnego Xelion.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 4 sel

Bananowa GPW pozwala firmom wychodzić z kasą jaką zgarnęły z giełdy nawet 10-20 razy taniej no to wychodzą...

! Odpowiedz
0 0 dudapomoc

Nikt nie zainwestuje, jak nie będzie mógł "wychodzić z kasą" - mam rację czy nie?

! Odpowiedz
1 10 sel

Przy GetBack zawiodły wszystkie instytucje w państwie od dwóch lat to oczywiste i jeszcze aresztowano wszystkich którzy mogliby coś publicznie powiedzieć o powiązaniach...

! Odpowiedz
1 9 old_timer

No to dowalił - Włochy wyjdą?? Przecież oni będą pazurami trzymać się UE licząc na kasę niemców w razie problemów.. a brexit powinien się odbyć z jednego zasadniczego powodu - jako dozwolonej manifestacji obywateli UK do decydowania o własnym losie.
Zresztą uk ma tak potężny kapitał pierwotny akumulowany w czasach imperium że sobie poradzą bez problemu - wtedy wyjdzie trochę prawdy o elitachi i ich propagandzie na wierzch...

Co do GPW to po prostu pozwólmy jej już uschnąć. Po 30 latach kapitalizmu polacy wyleczyli się z giełdy i z braku świeżej leszczyny nasz kraj jest za mały na porządną giełdę z jakimś tam obrotem. A co do OFE to te 130 mld to już ostatnia poduszka ratunkowa na czarną godzinę.
Przedostatnią dzięki sądowi najw. złupilii politycy. I dlatego mam gdzieś SN - mieli szansę wykazać się i ją przesrali aby podlizać się PO. A zaraz potem dopadł ich kaczor wchodząc na gotowe do upolityczynionej instytucji. Jest w tym jakieś fatum dziejowe, taka nieprzypadkowość kolejności zdarzeń.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 sel

OFE wycofano tylko w części za które kupował obligacje , bo ZUS też umie kupić obligacje Skarbu Państwa nawet lepiej i nie pobiera za to 7% prowizji co roku. Inna sprawa to teraz co Krzywousty proponuje to zabrać OFE z giełdy , 25% do dojnej kieszeni, a resztę będziesz mógł wziąć jak zapłacisz 75% podatku od tego, no i w końcu zaczęli wypłacać emerytury z tego OFE lichota niższe wzrosty niż na obligacjach czy w ZUSie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ertyy

W PL w zasadzie jest rozdział banków depozytowo/kredytowych od inwestycyjnych. Rozumiem, że pan Piotr mówił o USA, ale to warto byłoby uściślić.

To że w PL mamy takie wyraźne rozdzielenie to jeden z dużych (+) naszego systemu bankowego.

! Odpowiedz
5 6 ricozez

To durne obchody,bo jak można świętować upadek czegoś co było zwyrodnieniem systemu bankowego ? Być może to tęsknota za tym co mogło jeszcze trwać

! Odpowiedz
11 7 perel12

Jak wg Pana można się nauczyć inwestowania na giełdzie żeby z tego można żyć?
Jak to było w Pana przypadku,
co Pan poradzi początkującym?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil