REKLAMA

Kuczyński: Chiński efekt

Michał Kryński2021-07-09 10:30redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-07-09 10:30
Kuczyński: Chiński efekt
Kuczyński: Chiński efekt
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Czy zapowiedzi chińskich władz o dodatkowym wsparciu dla gospodarki, które sugerowałyby, że wyjście z pandemicznego dołka nie będzie wcale łatwe, wpłyną na dłużej na nastawienia inwestorów? Co dalej z ropą i OPEC+ - a lokalnie - co z reformą OFE i sprawami frankowymi? Jak co tydzień w studio Bankier.tv Piotr Kuczyński, analityk rynków finansowych.

Źródło:
Michał Kryński
Michał Kryński
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.tv, specjalista od transmisji internetowych. Z Bankier.pl i PRNews.pl związany od 2008 roku. Tel.: 22 333 99 11

Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (5)

dodaj komentarz
qaq_
Panie Piotrze, pomysł znieść restrykcje w Wielkiej Brytanii nie jest eksperymentem, tylko przywróceniem normalności. Leczeniem powinni się co da zasady zajmować lekarze, a nie wszyscy obywatele. A'propos mutacji - pomysł żeby ich uniknąć jest zdecydowanie utopijny. nie pojawią się w Europie, to powstaną gdzie indziej Panie Piotrze, pomysł znieść restrykcje w Wielkiej Brytanii nie jest eksperymentem, tylko przywróceniem normalności. Leczeniem powinni się co da zasady zajmować lekarze, a nie wszyscy obywatele. A'propos mutacji - pomysł żeby ich uniknąć jest zdecydowanie utopijny. nie pojawią się w Europie, to powstaną gdzie indziej i zostaną zawleczone. Zresztą, gdyby pominąć masowe testowanie, charakterystyczne dla obecnej sytuacji - jaki byłby obraz obecnej epidemii w UK? Znalibyśmy tylko liczby osób hospitalizowanych, choć pewnie nie przywiązywalibyśmy i do tego wagi. Bardzo istotna jest też ochrona innych wartości poza zdrowiem, jak prawa człowieka czy po prostu ekonomia (koszty). Warto odrzucić stereotypowe stwierdzenia i sprawdzić na przykład na: https://www.worldometers.info/coronavirus/ jak sprawdza się np. osławiona polityka testowania. W Zjednoczonym Królestwie by wykryć jeden przypadek potrzeba było 44 testy, a w Polsce 6,15. Może więcej przypadków wykryto na wyspach? Ależ skąd! 74 tys/milion wobec 76 tys. u nas. Ciekawe są też wykresy obejmujące cały świat. Widać na nich, że z czasem maleje śmiertelność, a i ilość wykrytych przypadków prawdopodobnie wyznaczyła ekstremum.
wtomek
dobrze ,że sam żyjesz jeszcze
itso_lucky
o walne pierwszy komentarz no z logiem to się zgadza odwrotność koła zębatego ;)
itso_lucky
co do reakcji Chin to się ustawili w szeregu, może dotarło do nich ze ten chiński wirus to jednak nie z ich winy ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki