Kuba: Fidel Castro pojawił się publicznie pierwszy raz od 3 miesięcy

Przywódca rewolucji kubańskiej Fidel Castro pojawił się publicznie po raz pierwszy od kwietnia. Jak podały w sobotę państwowe media, w piątek uczestniczył w czterogodzinnym spotkaniu z 19 serowarami.

(EastNews)

Zdjęcia 88-letniego Fidela Castro opublikowano dwa dni po ogłoszeniu przez jego młodszego brata, prezydenta Raula Castro, formalnego porozumienia ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie wznowienia stosunków dyplomatycznych. Na fotografiach widać Castro siedzącego w audytorium w instytucie badawczym podlegającym ministerstwu przemysłu spożywczego w mieście Guatao. Ma na sobie białą kurtkę, koszulę w kratkę i szare spodnie.

Fidel Castro był widziany publicznie przed trzema miesiącami, gdy w szkole w Hawanie spotkał się z delegacją z Wenezueli.

W 2006 roku ojciec kubańskiej rewolucji z powodu problemów zdrowotnych przekazał faktyczne sprawowanie władzy swemu młodszemu o pięć lat bratu, Raulowi, zatwierdzonemu oficjalnie w 2008 roku na stanowisku prezydenta Kuby.

Fidel Castro od czasu do czasu pisuje do państwowych mediów oraz przyjmuje w domu światowych przywódców. W maju spotkał się tam m.in. z prezydentami Francji Francois Hollande'em i Serbii Tomislavem Nikoliciem.(PAP)

jhp/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ASANDROMAGOKILOVIXAN

I BĘDZIE DUŻO LEPSZYM PRZYWÓDCĄUE , NIŻ JEGIA AKTUAKNE NACZELNIUKI ZYDOWSKIE, TAKIE JAK BAROSSO, JUNKER, SZULC, HUBNER. LEWANDOWSKI, GRAŚ I KAŚKA-BIENKOWSKA!!!!

! Odpowiedz
0 0 ~ojczenasz

NIECH ZYJE JESZCZE CO NAJMNIEJ 88 LAT, ŻEBY MIAŁ KTO PO NIEUDACZNIKACH ZYDOWSKICH Z UE, TAKICH JAK RUDY KIEŁ-PRZEJĄC WŁADZĘ W EUROPIE I ZRIBIĆ PORZĄDEK ZE ZDRAJCAMI, ZŁODZIEJAMI, OSZUSTAMI I DEMORALIZATORAMI SPO MASOŃSKIEGO ZNAKU: PEDAŁA I LESBY!!!!

! Odpowiedz
3 0 ~endi

Ale skąd wiadomo , że ma na sobie białą kurtkę , koszulę w kratę i szare spodnie ? ja bym jeszcze dodał , że wygrażał palcem jakiemuś facetowi który schował się za plecy jakiejś kobiety , pewnie nie był zadowolony z jakości jego sera , powiedział " albo mi tu Q dostarczysz taki ser jaki mają w Biedronce albo czapa " ...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil