REKLAMA

Które gwiazdy popierają Clinton, a które Trumpa?

2016-11-08 11:48
publikacja
2016-11-08 11:48

Beyonce i Jay Z, Jennifer Lopez, George Clooney czy Robert de Niro – to tylko niektóre z gwiazd, które popierają Hillary Clinton w wyborach prezydenckich. Była sekretarz stanu ma za sobą armię znanych popleczników. Donald Trump może pochwalić się o wiele mniejszą liczbą sławnych zwolenników, ale znajdują się wśród nich m.in. Clint Eastwood i Chuck Norris.

fot. BRIAN SNYDER / / FORUM

Znani Amerykanie już zadecydowali i chętnie pokazywali, na kogo oddadzą głos w wyborach prezydenckich, m.in. biorąc udział w konwencjach kandydatów czy udostępniając zdjęcie w portalach społecznościowych. Wśród najgorętszych zwolenników Trumpa i Clinton znajdują się aktorzy, piosenkarze, sportowcy czy przedstawiciele świata finansjery.

Zwolennicy Hillary Clinton

Kandydatkę Demokratów wsparli ostatnio Beyonce i Jay Z, którzy wystąpili podczas koncertu w Cleveland zachęcającego do oddania na nią głosu. – On nie może być naszym prezydentem – powiedział raper o Donaldzie Trumpie.

Lady Gaga także chętnie wyrażała poparcie dla Clinton. Piosenkarka zamieściła na swoim koncie na instagramie zdjęcie z koszulką przedstawiającą byłą sekretarz stanu. Poza tym wystąpiła m.in. podczas wiecu demokratki w Północnej Karolinie.

Głos na Clinton odda też Meryl Streep, która wyraziła wsparcie dla byłej sekretarz stanu podczas Konwencji Demokratów w lipcu tego roku. Powiedziała wówczas, że Clinton będzie pierwszą – ale nie ostatnią – kobietą-prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Wśród popleczników byłej pierwszej damy znalazł się też George Clooney. Wraz z żoną zorganizował w swoim domu zbiórkę pieniędzy na wsparcie kampanii Hillary Clinton. Aktor podkreślał, że doświadczenie kandydatki pozwala jej najlepiej rozumieć złożoność amerykańskich stosunków międzynarodowych.

Innym aktorem wyrażającym poparcie dla Clinton jest Robert de Niro. Jak powiedział, była pierwsza dama zasłużyła na to, by zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych i „spłaciła swoje długi”. Dwukrotny laureat Oscara zachęcał do oddania głosu na Hillary Clinton podczas Hollywood Film Awards, na dzień przed wyborami.

Clinton ma duże poparcie także wśród najbogatszych Amerykanów. Według wyliczeń „The Wall Street Journal”, w kampanię kandydatki Demokratów zainwestowało 21 miliarderów, podczas gdy w jej przeciwnika – czterech. Na liście znajdują się m.in. George Soros, Warren Buffett czy założyciel funduszu hedgingowego Donald Sussman.

Zwolennicy Donalda Trumpa

Wśród najbardziej znanych gwiazd, które planują oddać swój głos na Donalda Trumpa, jest aktor i reżyser Clint Eastwood. Odtwórca roli Brudnego Harry’ego pochwalił miliardera za to, że mówi co myśli i skrytykował współczesne społeczeństwo za zbytnią polityczną poprawność. Eastwood dodał, że zagłosowałby na Trumpa, bo Clinton zadeklarowała kontynuowanie polityki Baracka Obamy.

Donald Trump zaskrabił sobie też sympatię Chucka Norrisa. „Strażnik Teksasu” powiedział, że kandydat Republikanów „wprowadzi zmiany, które będą korzystne dla ludzi” i pozytywnie zaskoczy swoich przeciwników.

Do głosowania na Trumpa namawiać będzie również Mike Tyson. Słynny pięściarz powiedział, że chce zachęcić co najmniej 20 tys. osób do oddania swojego głosu na miliardera. Tyson i Trump znają się od lat 80. Bokser docenia kandydata Republikanów za to, że traktuje go i jego rodzinę z szacunkiem.

Innym sportowcem, który wyraził swoje poparcie dla Trumpa jest koszykarz Dennis Rodman. Ostatnio znany z przyjaźni z dyktatorem Korei Północnej Kim Dzong Unem zatwittował: „Donald Trump był moim wspaniałym przyjacielem od wielu lat. Nie potrzebujemy kolejnego polityka, potrzebujemy biznesmena”.

Trump może też liczyć na poparcie przedstawiciela branży technologicznej. Peter Thiel, założyciel PayPala i udziałowiec Facebooka, przeznaczył na kampanię kandydata Republikanów 1,25 mln dolarów. Zdaniem Thiela „Amerykę trzeba naprawić” i wierzy, że Trump jest w stanie to zrobić.

Źródło:
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~Alexz
A świnka Piggy kogo popiera?
~StanRS
Za Clintonicą są mniejszości narodowe, środowiska LGBT, feministki, lewicowi yntelektualiści, mainstreamowe media głównego ścieku, nowocześni, i wreszcie ci z narodu wys....nego.
Za Trampkiem stoi amerykański ciemnogród, słabo wykształcony, chodzący do kościoła, i biali heteroseksualni "rasiści".
Coś
Za Clintonicą są mniejszości narodowe, środowiska LGBT, feministki, lewicowi yntelektualiści, mainstreamowe media głównego ścieku, nowocześni, i wreszcie ci z narodu wys....nego.
Za Trampkiem stoi amerykański ciemnogród, słabo wykształcony, chodzący do kościoła, i biali heteroseksualni "rasiści".
Coś tak jak w Polsce Platforma Oszustów i Pobożność i Socjalizm.
~miami_dolphins
tu zawsze są tak stronnicze artykuły? co za 15latek to pisał?
~jam
tak, sami uczciwi banksterzy popierają Clinton. ci sami co wywołali wojnę secesyjną.
~w7
Brad Pitt, John Voight.... po co ich wymieniać.... nikt ich nie zna... ;)
~dsfs
Hillarry przypomina mi merkel
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Tokyo
Tych 4 inwestorow chyba gralo na spadki :)
~magnum_innominandum
"Na liście znajdują się m.in. George Soros, Warren Buffett czy założyciel funduszu hedgingowego Donald Sussman."
Sama amreykańska śmietanka inwestorów :))

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki