REKLAMA

Kto ma najszybszy internet mobilny? Porównanie Orange, T-Mobile, Play, Plus

Marcin Kaźmierczak2020-12-15 12:50redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-12-15 12:50
Kto ma najszybszy internet mobilny? Porównanie Orange, T-Mobile, Play, Plus
Kto ma najszybszy internet mobilny? Porównanie Orange, T-Mobile, Play, Plus
fot. Moreno Soppelsa / / Shutterstock

Listopad przyniósł dalszy spadek średniej prędkości internetu mobilnego dostarczanego przez większość czołowych operatorów działających na polskim rynku. Wzrost odnotował tylko jeden z nich – wynika z raportu Speedtest.pl. Kto w listopadzie oferował najszybszy internet mobilny?

W listopadzie średnia prędkość internetu mobilnego w technologii LTE dostarczanego przez czterech czołowych operatorów wyniosła 30,43 Mb/s i była o 1 Mb/s (3,2 proc.) niższa niż we wrześniu.

Średnia prędkość internetu LTE w listopadzie 2020 r. – ranking operatorów

Sieć

Pobieranie danych

[w Mb/s]

Przesyłanie danych

[w Mb/s]

Ping [w ms]

Orange

35,70

9,34

30

T-Mobile

34,95

9,29

29

Play

27,26

8,49

37

Plus

24,86

8,80

39

Źródło: Raport Speedtest.pl

Ranking internetu mobilnego LTE - pobieranie danych

Najszybsze pobieranie danych w technologii LTE oferowało w listopadzie Orange. Średni transfer, na jaki mogli liczyć klienci pomarańczowej sieci wyniósł 35,70 Mb/s i był o 0,74 Mb/s niższy niż w październiku.

Wspomnianym już, jedynym z czołowych operatorów, który w listopadzie podniósł średnią prędkość pobierania plików, było T-Mobile (34,95 Mb/s). Była ona o 1,3 Mb/s wyższa względem października.

Tym samym różnica między dwoma czołowymi operatorami komórkowymi obniżyła się do niespełna 1 Mb/s. Jeszcze w październiku było to blisko 3 Mb/s.

Najmocniej względem października, o ponad 2 Mb/s, spadła średnia prędkość, z jaką pliki mogli pobierać użytkownicy internetu mobilnego dostarczanego przez Plusa. Wyniosła ona 24,86 Mb/s.

Ranking internetu mobilnego LTE - przesyłanie danych i stabilność łącza

Podobnie prezentuje się listopadowy ranking średniej prędkości przesyłania danych. Mniejsze są jednak różnice. Największe możliwości w tym aspekcie dawały w listopadzie sieci: Orange (średnio 9,34 Mb/s) oraz T-Mobile (średnio 9,29 Mb/s).

T-Mobile i Orange oferowały także najbardziej stabilne łącze, ze średnim pingiem na poziomie odpowiednio 29 i 30 ms.

Ranking przygotowany przez serwis speedtest.pl powstał na podstawie ok. 239 tys. testów, które wykonano w listopadzie. Ich łączna liczba wzrosła względem października o ponad 8 proc. Najczęściej swój mobilny internet za pośrednictwem serwisu Speedtest.pl testowali abonenci sieci Play (72 tys.), do których należał blisko co trzeci wykonany w listopadzie test.

Źródło:
Marcin Kaźmierczak
Marcin Kaźmierczak
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Twoje Finanse - Biznes w Bankier.pl. Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
pankleks
Demeryt bzdury piszesz przesyłanie zależy od bts jego możliwości technicznych pasm agregacji a co najważniejsze do czego jest podpięty czy światłowód czy radiówka i te bts w Polsce maja słaby dosyl liczy się sprzęt ale bts ważniejszy
demeryt_69
Czyżby pan politolog nie trybił, że to sprzęt użytkownika jest ogranicznikiem przesyłu?

Powiązane: Sieci komórkowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki