Krzesło Roku dla ministra Aleksandra Grada za prywatyzację

27.12. Warszawa (PAP) - "The Warsaw Voice" przyznał Krzesło Roku 2010 ministrowi Skarbu Państwa Aleksandrowi Gradowi - poinformował w poniedziałek tygodnik. W uzasadnieniu argumentuje, że szef resortu skarbu przez trzy lata przeprowadził 400 prywatyzacji, a 2011 r. zamierza zrealizować jeszcze 150.

Nagroda jest przyznawana od 1989 roku osobom bądź instytucjom, które wywarły znaczący wpływ na życie Polaków. Jej pierwszym laureatem został były prezydent Lech Wałęsa, w ubiegłym roku Krzesło Roku otrzymał szef resortu finansów Jacek Rostowski.

"Aleksander Grad, odpowiedzialny za prywatyzację minister skarbu, miał dobry rok. Udało mu się niemal wszystko, włącznie z największymi transakcjami, rekordowymi nie tylko w skali polskiej, ale i europejskiej" - pisze "The Warsaw Voice". "25 miliardów złotych - tyle dochodów przyniosła prywatyzacja w 2010 r. 15 miliardów - tyle ma przynieść w 2011 r." - dodaje.

Tygodnik argumentuje, że Gradowi udało się rozwikłać i zakończyć z korzyścią dla państwa "potężny spór z potężnym Eureko, współwłaścicielem najpotężniejszej polskiej firmy ubezpieczeniowej - Państwowym Zakładem Ubezpieczeń. Spór, którego niekorzystne dla Polski zakończenie mogło nawet zachwiać jej budżetem".

Tygodnik podkreśla w uzasadnieniu, że największym sukcesem Grada było uzyskanie akceptacji społecznej dla procesu prywatyzacji. "Prywatyzacja i jako zasada, i w poszczególnych przypadkach, nie wzbudzała w tym roku takich kontrowersji, jak niegdyś" - wskazuje "The Warsaw Voice". (PAP)

aop/ je/ gma/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ jasnogrodzianin

taaaaa chyba elektryczne! Za sprzedaż nomen omen tauronu za połowę wartości wynikającej z ksiąg.

! Odpowiedz
0 0 ~centurion z Galicji

"Madejowe" łoże... ZA CAŁOKSZTAŁT ...

! Odpowiedz
0 0 ~mateusz

Za stocznie którą rzekomą mieli kupić inwestorzy Katarscy....
Za PGE wystawione na giełde znacznie poniżej realnej ceny krzesło elektryczne..

! Odpowiedz
0 0 ~Trust

Im czyli wielkiemu biznesowi zrobił dobrze bo kupę forsy zarobili to dali mu krzesło:) potem będzie berło i korona.

! Odpowiedz
0 0 ~chc

Za bezwstydne oszustwo jakiego dopuścił się w stosunku do akcjonariuszy PGE ("poniżej 23zł. nie sprzedamy") należy się krzesło...ELEKTRYCZNE!

pozdrawiam czytelnikow

! Odpowiedz
0 0 ~belizariusz

Za KGHM powinien wisieć

!

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,1% XII 2018
PKB rdr 5,1% III kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,2% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 274,95 zł XII 2018
Produkcja przemysłowa rdr 6,1% I 2019

Znajdź profil