REKLAMA

Kryptowaluty ostro tanieją, bitcoin w dół o 9 proc.

2019-08-29 10:16
publikacja
2019-08-29 10:16

Wykresy kursów najpopularniejszych kryptowalut przypominają od 28 sierpnia schody. W ciągu pół godziny w środę wieczorem bitcoin potaniał o 600 dolarów. Kolejne dwa mniejsze „schodki” pojawiły się w ciągu kolejnych 12 godzin.

W ciągu ostatniej doby najważniejsze kryptowaluty odnotowały poważną przecenę. Kurs bitcoina obniżył się w tym czasie o 9 proc., a za jednego BTC 29 sierpnia o godzinie 10 trzeba było zapłacić ok. 36,4 tys. zł (na platformie Coinbase).

fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Podobne ruchy można zaobserwować w przypadku pozostałych najpopularniejszych kryptoaktywów. Wszędzie na wykresach wyraźnie widoczna jest szybka przecena, która miała miejsce ok. godziny 20 w środę 28 sierpnia. Ethereum potaniało w ciągu doby o ponad 12 proc., bitcoin cash o 10 proc., a litecoin o 12 proc. Nieco mniej stracił token XRP używany w ekosystemie Ripple – 8 proc.

Śladem najważniejszych kryptowalut podążył niemal cały rynek tokenów. Kilku- lub nawet kilkunastoprocentowe przeceny dotknęły zarówno aktywa zaliczane do pierwszej dziesiątki pod względem kapitalizacji, jak i pozostałą „drobnicę”.

Jest już tradycją, że w przypadku nagłych ruchów na rynku kryptowalut komentatorzy sięgają po najróżniejsze, często sprzeczne hipotezy. Tym razem w analizach pojawia się wątek umocnienia chińskiego juana, zaostrzenie napiętych stosunków handlowych na linii USA-Chiny i widmo twardego brexitu. Niepokoje na globalnych rynkach mogłyby jednak równie przekonująco tłumaczyć wzrost kursów kryptowalut jako „bezpiecznych przystani”, podobnie jak zwyżkujących ostatnio złota i srebra.

MK

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (21)

dodaj komentarz
jaspers
Było już o XTB. Tam macie 25 par związanych z krypto, da się wykręcać sensowne wyniki, ale jak wysokie? To już zależy od wielu kwestii. Na pewno potencjał zarabiania jest spory, krypto waluty to taki sam temat, jak wiele innych, tylko tutaj każdy krok musi być przemyślany. To taka absolutna podstawa. A czy na krypto można Było już o XTB. Tam macie 25 par związanych z krypto, da się wykręcać sensowne wyniki, ale jak wysokie? To już zależy od wielu kwestii. Na pewno potencjał zarabiania jest spory, krypto waluty to taki sam temat, jak wiele innych, tylko tutaj każdy krok musi być przemyślany. To taka absolutna podstawa. A czy na krypto można stracić? Pewnie, że tak. Nie rozumiesz rynku, to zwyczajnie tracisz. Proste.
prs
~jes

Jego autorytet to 2500000000zl. Netto.
prs
~lightning_network

Czytaj, i "nie osmieszaj sie"..

In the early days, Nakamoto is estimated to have mined 1 million bitcoins. Before disappearing from any involvement in bitcoin, Nakamoto in a sense handed over the reins to developer Gavin Andresen, who then became the bitcoin lead developer at the Bitcoin
~lightning_network

Czytaj, i "nie osmieszaj sie"..

In the early days, Nakamoto is estimated to have mined 1 million bitcoins. Before disappearing from any involvement in bitcoin, Nakamoto in a sense handed over the reins to developer Gavin Andresen, who then became the bitcoin lead developer at the Bitcoin Foundation, the 'anarchic' bitcoin community's closest thing to an official public face.

To raz.
Teraz dwa.

"Satoshi Nakamoto" is presumed to be a pseudonym for the person or people who designed the original bitcoin protocol in 2008 and launched the network in 2009. Nakamoto was responsible for creating the majority of the official bitcoin software and was active in making modifications(!!!) and posting technical information on the bitcoin forum(!!!). There has been much speculation as to the identity of Satoshi Nakamoto with suspects including Dai, Szabo, and Finney – and accompanying denials. The possibility that Satoshi Nakamoto was a computer collective in the European financial sector has also been discussed.

Reszte sobie dopowiedz - zamiast wysylac kretynskie usmieszki.

Jestes nabity w butelke jak miliony innych "wolnej od systemu waluty"..
lightning_network
sam jesteś nabity w butelkę

imo "właścicielem bitcoina" :) był Hal Finney
i dlatego jestem zupełnie spokojny o "wolność od systemu"
prs
Jeden facet powiedzial:
- Gdybys wiedzial, kto naprawde jest wlascicielem bitcoina, lecialbys sprzedac lotem blyskawicy..
lightning_network
właścicielem Bitcoina, powiadasz...
dobrze że nie: "Dyrektorem Generalny Bitcoina" :)

https://www.coindesk.com/ceo-bitcoin-officially-bans-china

nie ośmieszaj się, ok? :)
jes
A jaki autorytet ma ten facet? A był taki facet co mówił, że koniec świata w 2000 i trzeba wszystkiego się pozbyć. Jego też słuchałeś i nie masz teraz na bitcoina?
lightning_network
a czy ja "doradzam" miliarderom?
cowabunga
Oprócz oczywistych zalet BTC jest jeszcze jedna i chyba najważniejsza. Bitcoin jest notowany w Dolarze Amerykańskim tak jak złoto i inne wartościowe aktywa. Oznacza to, że jak pan Glapa zdewaluuje złotówkę to przynajmniej jest jakaś metoda ucieczki (patrz co się stało w Argentynie ostatnio - w ciągu nocki Argentyńskie Oprócz oczywistych zalet BTC jest jeszcze jedna i chyba najważniejsza. Bitcoin jest notowany w Dolarze Amerykańskim tak jak złoto i inne wartościowe aktywa. Oznacza to, że jak pan Glapa zdewaluuje złotówkę to przynajmniej jest jakaś metoda ucieczki (patrz co się stało w Argentynie ostatnio - w ciągu nocki Argentyńskie Peso cyk i 25% w dół w stosunku do dolara).
Komornik też ci tego nie zabierze a gotóweczkę wypłacisz w Bitomacie. Nic tylko brać - zabezpieczenie przed łapami polityków i bankowych krętaczy jak się patrzy !
lightning_network
Jest jeszcze jedna ważna zaleta - już od maja przyszłego roku:

"Bitcoin inflation rate per annum: 1.80%"

Nic tylko brać (gdy relatywnie tani :)

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki