REKLAMA
Początek gorący, a to dopiero rozgrzewka! Ruszyły Wakacje na giełdzie

    Krym zrzuci się na most do Rosji

    2015-02-05 06:10
    publikacja
    2015-02-05 06:10
    Krym zrzuci się na most do Rosji
    Krym zrzuci się na most do Rosji
    fot. iStock / Thinkstock / / Thinkstock

    Okupowany przez Rosję Krym zrzuci się na budowę mostu do swojej przymusowej ojczyzny. Taką propozycję przedstawili licznie reprezentowani na półwyspie weterani Floty Czarnomorskiej.

    (fot. iStock / Thinkstock)

    Wspiera ich w tym wybrany w sfałszowanych wyborach rząd w Sewastopolu. Weterani chcieliby, by to mieszkańcy Krymu mieli udział w kosztach postawienia budowli. Wcześniej jednym z pomysłów na zapewnienie środków na przeprawę było obłożenie wszystkich urzędników w Rosji daniną od ich wynagrodzeń.

    Według zapowiedzi Kremla, most nad Cieśniną Kerczeńską ma powstać do 2018 roku. Realizuje go firma Strojgazmontaż, należąca do Arkadija Rotenberga, bliskiego Putinowi oligarchy. Jeszcze kilka miesięcy temu koszt prac miał wynieść blisko 230 mld rubli czyli około 3 mld euro, a budowla miała zostać oddana do użytku w 2018 roku.

    Nie wiadomo, czy w związku z problemami finansowymi Rosji, uda się inwestycję zrealizować. Bez niej okupacyjne władze półwyspu mogą liczyć jedynie na dostawy promami. Droga lądowa przechodzi przez terytorium Ukrainy.

    IAR/ru.krymr.com/łp/jj

    Źródło:IAR
    Tematy
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.

    Komentarze (15)

    dodaj komentarz
    ~wodmo
    ruskie znajdą lepszy sposób, podbiją resztę kraju i nie będzie problemu z dostawami
    ~ekonom
    Po co panie komentatorze mieliby fałszować te wybory jeżeli ok. 80% to Rosjanie? Czy to że Chruszczow w pijanym widzie podarował Ukraińcom tę perłę to tak ma być do końca świata?
    A Ukraina która taki wrzask robi zrobiła coś dla rozwoju Krymu przez 70 lat okupacji? Gdzie Ukraina zbudowala ten most przez cieśninę ktory jest dla
    Po co panie komentatorze mieliby fałszować te wybory jeżeli ok. 80% to Rosjanie? Czy to że Chruszczow w pijanym widzie podarował Ukraińcom tę perłę to tak ma być do końca świata?
    A Ukraina która taki wrzask robi zrobiła coś dla rozwoju Krymu przez 70 lat okupacji? Gdzie Ukraina zbudowala ten most przez cieśninę ktory jest dla Krymu konieczny i skokowo przyczyniłby się do jego rozwoju? Jakaś wąska grobla łącząca Krym światowej klasy perłę ze stałym lądem.70 lat to dużo czy nie?
    ~Klif
    Ja bym Rosji nie nazwał przymusową ojczyzną dla Krymu on był tylko na papierze Ukraiński.
    ~Witia
    zielony mosteczek ugina sie ,trawka na nim rośnie itd.
    ~224
    Jeszcze trochę sankcji, koszty budowy mostu wzrosną i Rosji zacznie się opłacać "zainwestować" jednak w drogę lądową. Ach ta ekonomia...
    ~myślący
    jeżeli wybory na Krymie były sfałszowane, to co można POwiedzieć o ostatnich wyborach w Polsce? Może to oznacza że my też żyjemy w okupacji? POlityczno - medialnej okupacji?
    ~myślący odpowiada ~plutarch
    głęboka myśl...
    ~anty-urzednik
    Danina od pensji urzednika - takie cos mi sie podoba !!!
    ~Robert
    okupowany Krym , przymusowa ojczyzna , sfałszowane wybory , okupacyjne władze Trybuna Ludu 1952

    Powiązane: Wojna w Ukrainie

    Polecane

    Najnowsze

    Popularne

    Ważne linki