REKLAMA

Kreml: Barroso źle zrozumiał Putina

2014-09-02 10:21
publikacja
2014-09-02 10:21
fot. MARK RALSTON / EastNews

Kremlowscy urzędnicy tłumaczą Putina. Chodzi o wypowiedź rosyjskiego prezydenta na temat Ukrainy.

Według dziennika "La Republika" w rozmowie z Jose Manuelem Barroso, Putin miał powiedzieć, że jeśli zechce, to może zająć Kijów w ciągu dwóch tygodni. "Financial Times" podaje tę wypowiedź w nieco łagodniejszej wersji. Putin miał powiedzieć, że gdyby na Ukrainie były rosyjskie wojska, to w ciągu dwóch tygodni byłyby w Kijowie.

Niemniej kremlowscy urzędnicy odnieśli się do tej wypowiedzi. Jurij Uszakow powiedział Itar Tass, że wypowiedź prezydenta Rosji została zmanipulowana i wyrwana z kontekstu. Słowa Putina miały mieć zupełnie inne znaczenie, niż przypisują mu to zagraniczni dziennikarze.

Szef Komisji Europejskiej miał zacytować fragment swojej rozmowy z Putinem podczas ostatniego szczytu Unii Europejskiej w Brukseli. Miał być to argument w rozmowie na temat polityki Unii wobec Rosji. Zaostrzeniu kursu sprzeciwiają się przede wszystkim Słowacja, Węgry i Cypr.


Itar Tass/IAR/jp/ab


Źródło:IAR
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (15)

dodaj komentarz
~abcde
No nie wytrzymam. Powiem Wam o co chodziło Putinowi, jeśli Putin zechciałby poprowadzić otwartą wojnę o terytorium na terenie Ukrainy, to zająłby Kijów w nawet kilka dni. Putin jednak chce uniknąć otwartego konfliktu nie dając twardych powodów dla reakcji Nato. On po prostu wpadł w miarę po cichu, zgarnie co się da,No nie wytrzymam. Powiem Wam o co chodziło Putinowi, jeśli Putin zechciałby poprowadzić otwartą wojnę o terytorium na terenie Ukrainy, to zająłby Kijów w nawet kilka dni. Putin jednak chce uniknąć otwartego konfliktu nie dając twardych powodów dla reakcji Nato. On po prostu wpadł w miarę po cichu, zgarnie co się da, i Ukrainę opuści na jakiś czas.
~Jarek
Putin to drugi Hitler, jeśli tego teraz nie zrozumiemy to gorzko tego będziemy żałować oj gorzko, my wszyscy Polacy, Niemcy Francuzi,Anglicy, Słowacy i pozostali. Już teraz należy postawić wszystko na jedną kartę w imię naszej wolności i demokracji. Nie ma co czekać bo będzie za późno i to już wkrótce będzie za późno.
~OLO
90% komentarzy tutaj to proruska chołota!!! NIE CZYTAJCIE TEGO GOOWNA!!!!!
~abba
ten barabozo to nic nie rozumie - tłuk
~d845
Pozytywnie dzisiaj słuchałem wypowiedzi Pana Ministra Ławrowa MSZ Rosji na temat uczestnictwa w Misji do Iraku z poważaniem
~mom
Gdyby babka mialawasy to nie bylby podobna do Putina!
~kick
co z eko paliwem ??????tyle mówiło się o sianiu rzepaku i cisza......co z produkcją ropy np z glonów????????czy dalej do kkkkkkk nędzy lobby ruskie jest tak mocne w Polsce że tkwimy dalej w czarnej d.upie ??????W Polsce sporo jest zdrajców narodowych i czas dla nich zacząć budować gilotyny - dosyć !!!!!!!!!!!!!!gdzie co z eko paliwem ??????tyle mówiło się o sianiu rzepaku i cisza......co z produkcją ropy np z glonów????????czy dalej do kkkkkkk nędzy lobby ruskie jest tak mocne w Polsce że tkwimy dalej w czarnej d.upie ??????W Polsce sporo jest zdrajców narodowych i czas dla nich zacząć budować gilotyny - dosyć !!!!!!!!!!!!!!gdzie jest solidarność walcząca ?????????????????czy wszyscy stracili jaja ????????????????????
~uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
jeszcze te brudasy rosyjkie z tym gownem na czelem putlerkiem beda nam buciki pasta szorowac
~Patriota32
Rosja jest niczym bez pieniędzy z zewnątrz...to tylko wielka stacja benzynowa która bierze pieniądze od innych krajów..trzeba im pokazac gdzie ich miejsce..to państwo z radziecka mentalnością oni by chętnie Lenina zrobili bogiem...ich myslenie nigdy nie będzie demokratyczne i wolne oni wierza tylko w to co mowi im teraz Rosja jest niczym bez pieniędzy z zewnątrz...to tylko wielka stacja benzynowa która bierze pieniądze od innych krajów..trzeba im pokazac gdzie ich miejsce..to państwo z radziecka mentalnością oni by chętnie Lenina zrobili bogiem...ich myslenie nigdy nie będzie demokratyczne i wolne oni wierza tylko w to co mowi im teraz Putin,wogole jak mzna wierzyc w takie kłamstwa...Przeciez Putin to morderca ilu ludzi już zginelo przez niego na ukrainie ,rosyjskich zolniezy którzy gina w imie czego??
~mi
Może prawda jest prozaicznie prosta .Moze Barroso jest takim poliglotą jak nasz szczery przywódca , co to się dopiero ma nauczyć angielskiego w trybie przyspieszonym ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki