REKLAMA

Banki kuszą tanim pierwszym kredytem

Dominika Florek2021-05-15 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-05-15 06:00
Banki kuszą tanim pierwszym kredytem
Banki kuszą tanim pierwszym kredytem
fot. Orso / / Shutterstock

Kredyty gotówkowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Banki wykorzystują okazję - kuszą brakiem prowizji oraz niskim oprocentowaniem w ramach pierwszej pożyczki, wynika z analizy Bankier.pl. Skorzystać mogą przede wszystkim nowi klienci.

Trwa boom na rynków kredytów gotówkowych. W marcu liczba wszystkich udzielonych przez banki kredytów gotówkowych była o ponad 50 proc. wyższa niż w analogicznym okresie przed rokiem, wynika ze statystyk BIK. Znaczący wpływ na niskie zainteresowanie pożyczkami w marcu 2020 r. miał początek pandemii COVID-19, która chwilowo ostudziła zapały kredytobiorców.

W tym roku oprócz kredytów gotówkowych, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem – o czym świadczy m.in. rozgrzany do czerwoności rynek sprzedaży mieszkań – również pożyczki gotówkowe znalazły swoich fanów. Banki kusza brakiem prowizji oraz niskim oprocentowaniem. W większości przypadków warunkiem koniecznym otrzymania pierwszej pożyczki w promocyjnej ofercie jest wyrażenie zgód marketingowych. Przeanalizowaliśmy szczegóły konkretnych ofert banków.

PKO Bank Polski – "specjalna pierwsza pożyczka gotówkowa" (sprawdź ofertę)

PKO Bank Polski proponuje "specjalną pierwszą pożyczkę gotówkową" osobom, które nie posiadały do tej pory relacji z bankiem oraz klientom, którzy nie mają kredytu lub pożyczki w PKO BP. Instytucja zachęca niską prowizją w wysokości 0 zł, czytamy na stronie internetowej banku. Maksymalny okres, na który można wziąć kredyt w promocyjnej ofercie, to 24 miesiące.

W ramach pierwszej pożyczki gotówkowej klienci PKO Banku Polskiego, którzy nie posiadali produktów kredytowych oraz osoby, które nie miały do tej pory relacji z bankiem, mogą otrzymać do 200 tys. zł. PKO umożliwia zawarcie umowy online za pośrednictwem bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. W przypadku nowych klientów banku, maksymalna pożyczka, jaką można otrzymać "przez Internet" wynosi 4500 zł.

Bank Millennium – „Promocja na start z ubezpieczeniem”

Oferta promocyjna dostępna jest dla pożyczek gotówkowych w wysokości: 5, 10, 15 oraz 20 tys. zł. Okres spłaty pożyczki gotówkowej nie jest uzależniony o kwoty kredytu, jest stały i wynosi 58 miesięcy. Oprocentowanie kredytu w „Promocji na start z ubezpieczeniem” jest stałe i wynosi 7,50 proc. w skali roku. Z kolei prowizja za udzielenie pożyczki wynosi 0 proc. – czytamy w regulaminie promocyjnej oferty kredytu gotówkowego Banku Millennium.

W „Promocji na start z ubezpieczeniem” mogą wziąć udział osoby, które:

  • w ciągu ostatnich 12 miesięcy licząc od dnia wnioskowania nie posiadały pożyczki gotówkowej lub konsolidacyjnej w banku,
  • zadeklarują comiesięczny wpływ, w całym okresie spłaty, środków pochodzących z ich wynagrodzenia lub dochodu netto na ich rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w banku w wysokości co najmniej 1 000 zł,
  • zawrą za pośrednictwem banku umowę ubezpieczenia Bezpieczna Pożyczka wariant 1 w związku z umową pożyczki gotówkowej oraz wskażą bank jako uprawnionego do świadczeń ubezpieczeniowych w razie śmierci pożyczkobiorcy,
  • wyrażą zgodę na przetwarzanie przez bank danych kontaktowych w celu przekazywania przez bank informacji dotyczących produktów i usług firm współpracujących z bankiem,
  • wyrażą zgodę na otrzymywanie informacji handlowych przez kanały elektroniczne.

Z regulaminu promocji wynika, że kredyt gotówkowy w ramach promocji mogą otrzymać dotychczasowi klienci Banku Millennium, z wyłączeniem osób które posiadają już pożyczkę gotówkową lub konsolidacyjną w banku. Termin pierwsza pożyczka traktowany jest podobnie jak w przypadku PKO Banku Polskiego.

„Promocja na start z ubezpieczeniem VI edycja” trwa od dnia 3 kwietnia 2021 r. do dnia 31 sierpnia 2021 r.

Getin Bank – Kredyt Gotówkowy (sprawdź ofertę)

Tańsza pierwsza pożyczka w rozumieniu Getin Banku dotyczy osób, które przez okres ostatnich 6 miesięcy nie miały relacji z bankiem. Oznacza to brak posiadania m.in. konta bankowego, karty płatniczej lub produktów oszczędnościowych (np. lokat). Jest to okres krótszy niż w przypadku kredytu gotówkowego w Banku Millennium. Kredytobiorca musi spełnić kilka warunków, aby otrzymać pierwszy kredyt gotówkowy z prowizją 0 zł w Getin Banku:

  • brak relacji kredytowej z bankiem w ostatnich 6 miesiącach,
  • uzyskiwać dochód z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie lub o dzieło,
  • wyrazić zgody marketingowe (na kontakt SMS-owy, telefoniczny i e-mailowy),
  • posiadać lub założyć Konto Proste Zasady oraz zadeklarować comiesięczny wpływ na konto w wysokości co najmniej 1 500 PLN oraz dokonać co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej kartą do konta lub Blikiem w miesiącu oraz zalogować się co najmniej 1 raz do bankowości internetowej lub mobilnej (w ciągu miesiąca od zawarcia umowy kredytu).

Maksymalna kwota kredytu, który w ramach kredytu gotówkowego w Getin Banku mogą otrzymać osoby nie mające w ciągu ostatniego pół roku relacji z bankiem, to 200 tys zł, podobnie jak w PKO Banku Polskim. Natomiast okres kredytowania wynosi do 10 lat. Udzielenie pożyczki uzależnione jest od oceny zdolności kredytowej, przypomina Getin Bank.

BNP Paribas – "Pierwsza Pożyczka Gotówkowa"

Również BNP Paribas przygotował ofertę tańszego pierwszego kredytu gotówkowego. "Pierwsza Pożyczka Gotówkowa" objęta jest obowiązkowym ubezpieczeniem, podobnie jak w przypadku kredytu w Banku Millennium. Jednak BNP Paribas, w porównaniu do konkurencji, zastosował inną strategię w kontekście prowizji i oprocentowania. Klienci, którzy do tej pory nie mieli pożyczki gotówkowej w banku, otrzymują możliwość otrzymania kredytu z oprocentowaniem 0 proc. w skali roku oraz prowizją w wysokości 2,99 proc.

Z promocyjnej oferty mogą korzystać osoby, które do w dniu złożenia wniosku nie posiadają podpisanej z BNP Paribas umowy kredytowej, wyjątkiem są umowy z bankiem, od których zawarcia do dnia złożenia wnioski o "Pierwszą Pożyczkę Gotówkową" nie minęło 30 dni. Warunkiem niezbędnym do otrzymania kredytu na promocyjnej ofercie jest wyrażenie zgody przez klienta na telefoniczny oraz e-mailowy kontakt w celach marketingowych.

Maksymalna kwota pierwszej pożyczki w BNP Paribas wynosi do 4000 zł. Natomiast okres, na który można zaciągną kredyt gotówkowy, to od 6 do 24 miesięcy. Bank zastrzega, że klient może zawrzeć tylko jedna umowę na promocyjnych zasadach.

Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców.

Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
vacarlus
niestety inflacja bo tani pieniądz ale na szczęście dywidendowe XTB płaci 10% rocznie i przeżywa mega boom rozwija się na całym świecie - poczytajcie o spółce
demeryt_69
Kredyty gotówkowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem? Doktorantka Florek raczy żartować - ludziom kasa wychodzi uszami niemalże tak, jak zatrudnionym na tym 'portalu' brak kompetencji :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki