REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Kraska: Wystąpiłem o opinię ws. poprawki, by zwolnić ze szczepienia osoby z wysokim poziomem przeciwciał

2022-01-12 15:42
publikacja
2022-01-12 15:42
Kraska: Wystąpiłem o opinię ws. poprawki, by zwolnić ze szczepienia osoby z wysokim poziomem przeciwciał
Kraska: Wystąpiłem o opinię ws. poprawki, by zwolnić ze szczepienia osoby z wysokim poziomem przeciwciał
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Wczoraj w czasie pracy nad projektem ustawy o weryfikacji covidowej zgłoszono poprawkę, by zwolnić ze szczepienia osoby, które mają wysoki poziom przeciwciał. Wystąpiłem w tej sprawie o opinię do konsultantów krajowych - powiedział w środę w Sejmie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Sejmowa Komisja Zdrowia rozpatrzyła we wtorek i pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej. Projekt powinien trafić teraz do drugiego czytania, ale nie pojawił się w porządku obrad aktualnego posiedzenia Sejmu.

Kraska był pytany w środę przez dziennikarzy, dlaczego projekt ustawy znów utknął w Sejmie.

"Ja mogę podać jeden powód, który znam. Myślę, że on jest dość ważny. Wczoraj w czasie pracy nad ustawą pani poseł Siarkowska zgłosiła poprawkę, która mówi, aby zwolnić ze szczepienia osoby, które mają wysoki poziom przeciwciał. Czyli są de facto ozdrowieńcami" - powiedział Kraska.

Poprawka Anny Marii Siarkowskiej (PiS), by z obowiązku szczepień zwolniono osoby, u których wykryto wysoką obecność przeciwciał została we wtorek odrzucona przez Komisję Zdrowa. Wiceminister Kraska zapowiadał wtedy zasięgnięcie w tej sprawie opinii konsultantów.

"Poprawka może mieć dalszy ciąg, może być uwzględniona. Dlatego wystąpiłem dziś do konsultantów, aby wypowiedzieli się, czy z punktu czysto medycznego jest to do przeforsowania (...) Czy jest teoretycznie możliwość tego, że dany poziom przeciwciał zabezpiecza przed zachorowaniem i nie trzeba wykonywać szczepienia. (...) Chcemy mieć twardy dowód" - powiedział Kraska.

"Myślę, że nikt w tej chili nie powie, że pewien poziom przechorowania i pewien poziom przeciwciał zabezpiecza - ale ja chcę mieć już konkretną opinię konsultantów krajowych" - dodał.

Poselski projekt ustawy złożyła w Sejmie grupa posłów PiS. Jak uzasadniono w projekcie, zapisy mają "umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19 w zakładzie pracy". Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji.

Pierwsze czytanie projektu ustawy o weryfikacji covidowej odbyło się w połowie grudnia 2021 r., a 5 stycznia br. w Sejmie zorganizowano wysłuchanie publiczne.(PAP)

Autorzy: Agata Zbieg, Grzegorz Bruszewski

agz/ gb/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (11)

dodaj komentarz
pirat125
CAŁY rząd TRZA ZWOLNIĆ - BO SĄ SŁUGUSAMI GLOBALISTÓW
ddaamm
Człowiek sam wie kiedy sobie coś ma wstrzykiwać, nie potrzebuje do tego żadnej gwiazdy urzędniczej xD

A, czekaj, przecież państwo opiekuńcze o mnie dba, jestem małym dzieckiem xD

Polecam geniusza:
https://mobile.twitter.com/MarcinRola89/status/1481329793006284808
franek_bez_franka2
Hit.
Komisja projektu dot. między innymi Segregacji głosuje na - tak . Ta sama komisja jest przeciwna szczepieniu obowiązkowym posłów i senatorów na nie. I kto głosuje na nie? Zgadnijcie. Podpowiem: sam wnioskodawca HOC który złożył projekt 1846 o weryfikacji szczepień przez pracodawców. HIPOKRYTA. Hoc to zapalony
Hit.
Komisja projektu dot. między innymi Segregacji głosuje na - tak . Ta sama komisja jest przeciwna szczepieniu obowiązkowym posłów i senatorów na nie. I kto głosuje na nie? Zgadnijcie. Podpowiem: sam wnioskodawca HOC który złożył projekt 1846 o weryfikacji szczepień przez pracodawców. HIPOKRYTA. Hoc to zapalony zwolennik chipowania medyków, mundurówki i nauczycieli jest zdecydowanym przeciwnikiem obowiązku szprycy dla posłów i senatorów. Gnójek. Równi i równiejsi. Plebsie szpryca do us..ranej śmierci, a my wybrańcy poczekamy i popatrzymy.
endes
To co robią jest nielegalne i doskonale o tym wiedzą…
zdzislaw_
Do przepchnięcia projektu ws. weryfikacji covidowej potrzebowali zamknąć profil KONFEDERACJI na FB, aby ci nie zwoływali protestów przed sejmem i nie informowali opinii publicznej co ta banda wyprawia w sejmie! To jest SKANDAL!. Do tego rząd kilka miesięcy temu zamówił kilkanaście nowych samochodów bojowych z armatkami Do przepchnięcia projektu ws. weryfikacji covidowej potrzebowali zamknąć profil KONFEDERACJI na FB, aby ci nie zwoływali protestów przed sejmem i nie informowali opinii publicznej co ta banda wyprawia w sejmie! To jest SKANDAL!. Do tego rząd kilka miesięcy temu zamówił kilkanaście nowych samochodów bojowych z armatkami wodnymi, zatrudnił największą ilość policjantów od kilku lat - dalej obywatelu myślisz, że to dla Twojego dobra? Czas gonić tych anty polaków z wiejskiej!!
dididif
Nowe przypadki
09 stycznia:
wyznakowani 56%
wolni od chińskiego wirusa i komunizmu 44%
10 stycznia:
wyznakowani 55%
wolni od komunizmu i chińskiego wirusa 45%
Przypomina pandemię wyznakowanych.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
darius19
ok.90% zgonow - to antyszczepionkowcy. I zadnych merytorycznych argumentow. Tylko teorie spiskowe i bajdurzenie o wolnosci.
dzialus odpowiada darius19
Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Podasz źródło czy fake newsy z TVN?
Ja mam dane przesłane mi z ministerstwa zdrowia wskazują jednoznacznie że zaszczepieni tymi eksperymentalnymi preparatami (badania kliniczne na temat ich skuteczności i bezpieczeństwa zakończą się za kilka lat dopiero) stanowią około 40 % wszystkich zgonów.
endes odpowiada dzialus
Nie poda bo to musiałby skur…ione media cytować a wiadomo jaką prawdę te gloszą

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki