REKLAMA
WS27

Kowalski: Ziobro na pewno pozostanie na stanowisku

2020-09-24 09:15
publikacja
2020-09-24 09:15

Zbigniew Ziobro na pewno pozostanie na stanowisku ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego - stwierdził w czwartek wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski. Dodał, że do końca tego tygodnia zostanie najprawdopodobniej rozstrzygnięta kwestia umowy koalicyjnej.

Kowalski: Ziobro na pewno pozostanie na stanowisku
Kowalski: Ziobro na pewno pozostanie na stanowisku
fot. Daniel Dmitriew / / FORUM

Wiceminister pytany w Radiu Zet o, to kiedy zostanie rozstrzygnięta kwestia umowy koalicyjnej stwierdził, że "wszystkim nam zależy, żeby było to jak najszybciej". Dopytywany, czy nastąpi to w tym tygodniu powiedział, że "jest to bardzo prawdopodobne". Potwierdził, że Zbigniew Ziobro pozostanie na stanowisku ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

"Potwierdzam na pewno to, że pan minister Zbigniew Ziobro nadal jest i będzie ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym. To bardzo dobra wiadomość dla Polski i bardzo zła dla grup przestępczych i mafii" - powiedział Kowalski.

Podkreślił, że obecnie decydują się kwestie programowe. "Pamiętajmy, że pan prezes Jarosław Kaczyński razem z panem ministrem Zbigniewem Ziobro i panem prezesem Jarosławem Gowinem zapowiedzieli ofensywę programową jesienno-zimową. Musimy reformować państwo" - zaznaczył.

Równocześnie mówił, że rozmowy dotyczące konkretnych ustaleń trwają i dlatego za wcześnie spekulować na przykład, czy resort środowiska zostanie utrzymany w rękach Solidarnej Polski oraz, czySolidarna Polska poprze tzw. ustawę o bezkarności urzędniczej. Dodał, że nie rozmawiano o tym, bo sprawa w tej chwili jest "zawieszona". Podobnie mówił o poparciu Solidarnej Polski dla ustawy o ochronie zwierząt. "Tak samo jak w kwestii personaliów, poczekajmy na ostateczny komunikat Zjednoczonej Prawicy" - powiedział.

Natomiast odnosząc się do środowego spotkania prezesa PiS Kaczyńskiego z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro powiedział, że nie zna jego szczegółów, ale odbyło się ono "w pozytywnej atmosferze" i należy poczekać na oficjalne informacje. Podkreślił jednak, że gdyby się sprawdziły doniesienia medialne, że Kaczyński obejmie tekę wicepremiera i szefa komitetu ds. bezpieczeństwa mówił, że byłaby to "doskonała informacja dla Polski" i wzmocnienie dla rządu, bo Kaczyński jest niekwestionowanym przywódcą, "architektem Zjednoczonej Prawicy".

Dopytywany o niechęć Ziobry do premiera Mateusza Morawieckiego powiedział, że o takiej nie słyszał.(PAP)

tor/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rząd Mateusza Morawieckiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki