REKLAMA

Kościński: Przedsiębiorca powinien mieć prawo do popełnienia jednego błędu

2019-12-18 06:52
publikacja
2019-12-18 06:52

Uważam, że przedsiębiorca powinien mieć prawo do popełnienia jednego błędu, a urząd skarbowy jeden raz powinien mu to darować - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska" minister finansów Tadeusz Kościński. Mówił też, że chciałby, aby wszędzie obowiązywała akceptacja elektronicznych instrumentów płatniczych.

/ fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

W wywiadzie, który "GP" opublikowała w środę, minister podkreślał, że często jest atakowany za to, że chce wyeliminować z obrotu gotówkę. "To nieporozumienie. Na dziś nie ma przecież takiego prawa w Polsce, które zobowiązywałoby przedsiębiorcę do akceptacji gotówki. A my chcemy takie przepisy wprowadzić" - zapowiedział.

Dodał, że chce, by wszędzie był obowiązek akceptacji elektronicznych instrumentów płatniczych. "Wprowadzenie tego obowiązku wyeliminuje szarą strefę. Rozwiązanie to popierają zresztą przedsiębiorcy" - wskazał Kościński.

Mówił też, że jego zdaniem przedsiębiorca powinien mieć prawo do popełnienia jednego błędu, a urząd skarbowy jeden raz powinien mu to darować. "Oczywiście nie mogłoby to dotyczyć jakichś świadomych, zuchwałych oszustw. Gdyby jednak sytuacja się powtórzyła, to nasz klient musiałby ponieść konsekwencje za oba błędy. Chodzi więc o współpracę, a nie o toczenie jakiejś wojny. Na wojnie zwykle ktoś przegrywa, a przecież i biznes, i my powinniśmy grać w jednej drużynie" - stwierdził. (PAP)

kmz/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
waran666
Ale roszczeniowy chciałby sprawę załatwić za jednym razej. Co jeszcze? Może przez internet? :P

Dołącze się i przytocze moje wczorajsze doświadczenie:
Poszedłem do urzędu złożyć wniosek o jednorazową zapłatę za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność. Musiałem się ponad godzinę wyczekać,
Ale roszczeniowy chciałby sprawę załatwić za jednym razej. Co jeszcze? Może przez internet? :P

Dołącze się i przytocze moje wczorajsze doświadczenie:
Poszedłem do urzędu złożyć wniosek o jednorazową zapłatę za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność. Musiałem się ponad godzinę wyczekać, bo to obsługiwała jedna pani a kolejka staruszków z milionem pytań była dosyć spora. Inne panie urzędniczki starały się ładnie wyglądać przy swoich biurkach nie mając nic do roboty. No ale cóż, one nie od tego.
- Po długim wyczekiwaniu złożyłem wniosek i się dowiedziałem, że w następnej kolejności urząd wyśle do mnie w ciągu 2 miesięcy list ile muszę zapłacić.
- Następnie znowu muszę naginać do tej pani i wystać się w kolejce, żeby złożyć wniosek o wystawienie zaświadczenia, że zapłaciłem całość i cierpliwie czekać na to zaświadczenie.
- Po otrzymaniu zaświadczenia muszę iść do notariusza, żeby za drobną opłatą 250zł wykreślił wpis z księgi wieczystej, który został wstawiony przez urząd miasta. Po kolejnym oczekiwaniu mam nadzieje, że księga znowu będzie czysta

Wszystko to robie, żeby nie musieć płacić za użytkowanie wieczyste. Opłata jest bardzo niska i by nie sprawiała problemów ale co roku dostaje list z nową stawką po który muszę biec na naszą kochaną pocztę i stać ze staruszkami w kolejce, wiec chciałem sobie tego oszczędzić na następne 20lat :)

Cudowne państwo
specjalnie_zarejestrowany2
Jeden błąd to było lokowanie firmy w tym bolszewickim reżimie.
tryby
Dlaczego zarówno PiS, jak i PO biorą Brytyjczyków na ministrów finansów? Czyje właściwie są rządy w Polsce - dla kogo pracują? Mieliśmy przemysł, zakłady pracy, a teraz nie mamy, a pracujemy głównie dla obcych i jeszcze nam wmawiają, że jest dobrze, bo PKB rośnie. A jakie jest faktyczne PKB, licząc tylko firmy Dlaczego zarówno PiS, jak i PO biorą Brytyjczyków na ministrów finansów? Czyje właściwie są rządy w Polsce - dla kogo pracują? Mieliśmy przemysł, zakłady pracy, a teraz nie mamy, a pracujemy głównie dla obcych i jeszcze nam wmawiają, że jest dobrze, bo PKB rośnie. A jakie jest faktyczne PKB, licząc tylko firmy z polskim kapitałem?
fakty
Przemysł to mieli Brytyjczycy : Bentley, Rolls Royce, Mini, Aston Martin, British Steel i setki innych firm które teraz należą do Hindusów, Niemców, Amerykanów. Teraz wymień mi polskie firmy które miały chociaż jedną setną renomy i wartości brytyjskich marek wymienionych powyżej.
silvio_gessell
Drodzy przedsiębiorcy, nie bójcie się. Jak mówi minister Ziobro, uczciwy nie ma się czego obawiać. Nikt już przez tego pana (ministra finansów) środków do zycia pozbawiony nie będzie ;)
pluto85md
Skarbowka tez powinna miec prawo tylko do 1 bledu, a nie ganiam po roznych oddzialach by wyjasnic blad skarbowki, 4 decyzje wzajemnie sie wykluczajace, zawieszone 120 tys zl i rozne rozstrzygniecia wyzszaj izby.
michalshk
Kto tu jest niewolnikiem który ma grzecznie pieniądze w zębach przynosić? Skarbówka czy Ty?
wiktoria007
Panie, dziekują Ci wszyscy przedsiebiorcy. Łaskawiec

Powiązane: Rzuć etat, załóż firmę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki