REKLAMA

Kościński: Nasza gospodarka będzie bardzo szybko wychodzić z kryzysu

2020-09-09 15:06
publikacja
2020-09-09 15:06
Kościński: Nasza gospodarka będzie bardzo szybko wychodzić z kryzysu
Kościński: Nasza gospodarka będzie bardzo szybko wychodzić z kryzysu
fot. Krystian Maj / / Kancelaria Premiera

Patrząc łącznie na ten i przyszły roku myślę, że nasza gospodarka będzie bardzo szybko wychodzić z kryzysu spowodowanego pandemią – mówił w środę w Karpaczu minister finansów Tadeusz Kościński.

Szef resortu finansów ocenił podczas jednego z paneli dyskusyjnych zorganizowany w ramach odbywającego się w Karpaczu Forum Ekonomicznego, że Polska będzie mieć jedną na najpłytszych recesji w Europie i na tle innych krajów europejskich szybko z niej wyjdzie. Kościński przypomniał, że w tym roku - według szacunków resortu finansów - PKB Polski spadnie o 4,6 proc. „To konserwatywne założenie, podobnie jak przyszłoroczne prognoza około 4 proc. wzrostu PKB w Polsce” - powiedział Kościński.

Minister finansów podkreślił, że o polepszającej się kondycji polskiej gospodarki świadczą m.in. rosnące wpływy podatkowe w lipcu i – wstępnie - w sierpniu. „Podatki zaczynają być płacone nawet w większej skali niż rok temu” - powiedział.

Kościński ocenił, że płytsza recesja i szybsze z niej wychodzenie jest szansą na zwiększenie konkurencyjności polskiej gospodarki.

W tym kontekście minister wymienił łańcuchy dostaw towarów. „Pandemia pokazał, że dziś nie jest najważniejsza cena, ale pewność, że towar dotrze do odbiorcy” - powiedział. Kościński ocenił, że nastąpi „przetasowanie dostawców” i rynek zacznie ich szukać lokalnie. „To dla Polski ogromna szansa, by wejść i złamać te obecne ciągi dostawców”- powiedział.

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (19)

dodaj komentarz
jes
Stereo:
kanał lewy - Morawiecki
kanał prawy - ktoś z pisu czasami i ten nie umiejący poprawnie mówić

Codzienna pogadanka dla ludu niepracującego miast i wsi.
demeryt_69
Na którym programie oni nadają? Radyjo bezdzietnego ojca?
billbill
Będziemy szybko wychodzić z kryzysu bo mamy złotówkę na którą mamy wpływ a nie euro. Musimy jednak pamiętać że nie jesteśmy mocarstwem i turbulencje w światowej gospodarce dotrą i do nas.
demeryt_69
Za złotówkę niewiele kupisz ... osobiście wolę raczej funta szterlinga :)
sturmbannfuhrer_brunner
Zapewnienia ministra Kościńskiego są dalece niewystarczające, tutaj potrzebny jest minister Patkowski.
demeryt_69
Ten gość jest łudząco podobny do Cyrankiewicza - przypadek?
mmonline420
Kryzysu nie spowodowała pandemia, ale nieodpowiedzialne decyzje rządu wprowadzające represje oraz tworzenie nastroju paniki i strachu. Jednym z narzędzi jest m.in. test PCR, który nie wykrywa obecności aktywnego wirusa i nic nie mówi o stanie chorobowym. Ale na jego podstawie wprowadzane są decyzje uderzające w biznesy polskich Kryzysu nie spowodowała pandemia, ale nieodpowiedzialne decyzje rządu wprowadzające represje oraz tworzenie nastroju paniki i strachu. Jednym z narzędzi jest m.in. test PCR, który nie wykrywa obecności aktywnego wirusa i nic nie mówi o stanie chorobowym. Ale na jego podstawie wprowadzane są decyzje uderzające w biznesy polskich przedsiębiorców.
Owszem, wyjdziemy z kryzysu szybciej jeśli rząd w trybie natychmiastowym zniesie wszystkie restrykcje.
meryt
mmonline420 " test PCR, który nie wykrywa obecności aktywnego wirusa "

Skoro wirus to nie organizm żywy, to czym różni się wirus aktywny od nieaktywnego?
sturmbannfuhrer_brunner odpowiada meryt
Tym samym co ty kiedy siedzisz cicho i kiedy spamujesz.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki