REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Kościński: Deficyt budżetu po wrześniu wyniósł około 13 mld zł

2020-10-19 10:42
publikacja
2020-10-19 10:42
Kościński: Deficyt budżetu po wrześniu wyniósł około 13 mld zł
Kościński: Deficyt budżetu po wrześniu wyniósł około 13 mld zł
/ Ministerstwa Finansów

Deficyt budżetu państwa po wrześniu tego roku wyniósł około 13 mld zł - powiedział w wywiadzie dla Interii minister finansów Tadeusz Kościński.

“Deficyt po wrześniu będzie prawdopodobnie na podobnym poziomie, ok. 13 mld zł. Wracamy na dobre tory gospodarcze, zobaczymy co się będzie działo w kolejnych miesiącach, jak będzie tak jak ostatnio to wpływy z podatków w ujęciu rok do roku będą na podobnym poziomie” - powiedział Kościński.

Deficyt budżetu państwa po sierpniu wyniósł 13,3 mld zł, o 3 mld zł mniej niż po lipcu.

Kościński zapewnił, że nie będzie potrzeby przeprowadzenia kolejnej nowelizacji tegorocznego budżetu.

“Nie planujemy kolejnej nowelizacji budżetu. Mamy z czego wspierać gospodarkę - z przewidzianych w budżecie 109 mld zł deficytu bardzo duża część jest przygotowana na inwestycje. Mamy również bardzo dużą poduszkę finansową - to obecnie ponad 120 mld zł. Z tegorocznego budżetu będziemy także finansować wydatki roku przyszłego. Finanse publiczne mają wystarczająco dużo rezerw, żeby pokryć konsekwencje pandemii w tym roku. Dużo trudniej odpowiedzialnie prognozować jaka sytuacja będzie w przyszłym roku” - powiedział szef resortu finansów.

Minister podkreślił, że planowany tegoroczny deficyt w wysokości 109 mld zł jest maksymalnym deficytem, ale nie oznacza, że tyle musi wynieść. Może być mniejszy.(PAP)

pif/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (2)

dodaj komentarz
marxs
daj spokój kościany deficyt po wrześniu to grubo ponad 200 mld zł po co gościu łżesz jak w grudniu trzeba będzie KE powiedzieć prawdę
antek10
Przepisali cały deficyt poza budżet. Na koniec roku im wyjdzie że mają nadwyżkę.

Powiązane: Budżet 2020

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki