REKLAMA

Korzystniejsze zasady najmu mieszkań komunalnych we Wrocławiu

2020-11-22 17:25
publikacja
2020-11-22 17:25
Korzystniejsze zasady najmu mieszkań komunalnych we Wrocławiu
Korzystniejsze zasady najmu mieszkań komunalnych we Wrocławiu
fot. Andrzej Bogacz /

Rada Miejska Wrocławia zmieniła zasady dotyczące zasad wynajmowania komunalnych mieszkań. Łatwiej będzie zawrzeć umowę na czas nieokreślony na zajmowany lokal. Ułatwiono też uzyskanie tytułu prawnego do lokalu, gdy umrze lub wyprowadzi się dotychczasowy najemca.

Jak poinformował w komunikacie wrocławski magistrat, przyjęte zmiany umożliwiają też większej grupie osób uzyskanie tytułu prawnego do lokalu bez konieczności wykonywania remontu na własny koszt.

Zgodnie z dotychczasowymi przepisami lokatorzy, którym upływa okres obowiązywania umowy najmu socjalnego, mogą w zależności od dochodu zawrzeć ponowną umowę najmu socjalnego przy dochodzie nieprzekraczającym 1200 zł na osobę w gospodarstwie jednoosobowym i 840 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Zawarcie umowy na czas nieokreślony na dotychczas zajmowany lokal było możliwe przy dochodzie 1800 zł na osobę w gospodarstwie jednoosobowym oraz 1200 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Dotychczas po przekroczeniu tych progów dochodowych najemca otrzymywał propozycję zawarcia umowy o remont lokalu na koszt własny pod warunkiem, że jego dochód nie przekraczał 4200 zł na osobę w gospodarstwie jednoosobowym oraz do 3600 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

„Teraz remontowanie lokalu na koszt własny nie jest już koniecznością. Natomiast zmiana zatwierdzona podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej dopuszcza możliwość zawarcia umowy najmu na czas nieokreślony obecnie zajmowanego lokalu pod warunkiem, że dochód nie przekracza 4200 zł na osobę w gospodarstwie jednoosobowym oraz 3600 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym” - napisano w komunikacie.

Pozostałe zmiany w uchwale dotyczą rozszerzenia możliwości regulowania tytułu prawnego do lokalu po śmierci lub wyprowadzeniu się dotychczasowego najemcy przy spełnieniu powyższych kryteriów dochodowych.

Nowe przepisy zaczną obowiązywać po upływie 14 dni od publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.(PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
greatmongo
Lokale komunalne to niestety furtka dla cwaniakow. I to ze mozna tam mieszkac bez konca to po prostu blad systemu

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki