Korwin-Mikke: nie mam ochoty walczyć z Rosją

Janusz Korwin-Mikke oświadczył, że nie ma ochoty walczyć z Rosją. Europoseł zjawił się w Sejmie, by wyrazić stanowisko wobec wypowiedzi innego kandydata na prezydenta, Andrzeja Dudy z PiS.

Przemysław Wipler i Janusz Korwin-Mikke (fot. Jan Bielecki / EastNews)

Powiedział, że z oburzeniem przyjmuje propozycję, żeby wysyłać polskie wojska na Ukrainę i mieszać się w wewnętrzne sprawy innych państw.

"Jeżeli wypowiedzi pana Dudy były konsultowane z ambasadą amerykańską to jest to objaw niebezpiecznej tendencji, jeżeli nie były konsultowane to jest to objaw nieodpowiedzialności i głupoty" - stwierdził Korwin-Mikke.

Zapewnił, że jako prezydent na pewno nie wyśle wojsk, żeby się mieszały między dwa potężne mocarstwa, czyli Ukrainę i Rosję.

Wczoraj w jednym z wywiadów, pytany czy powinniśmy wysłać żołnierzy na Ukrainę kandydat PiS na prezydenta powiedział "jeżeli już, to Polska mogłaby udzielić wsparcia, należałoby to rozważyć, to jest bardzo poważna decyzja. Trzeba by się nad nią dobrze zastanowić".

Według Janusza Korwin-Mikkego, Andrzej Duda wprawdzie nie powiedział, że trzeba wojska wysłać, ale też nie odciął się zdecydowanie od takiego poglądu.

"Ja się po prostu obawiam, że jeżeliby pan Duda wygrał wybory, to on wypowie wojnę Rosji" - wyjaśnił europoseł i podkreślił, że nie ma ochoty walczyć z tym krajem.

Janusz Korwin-Mikke utworzył nową partię KORWiN, czyli Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/I.Szczęsna/K.P.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 5 ~asdd

Rozgryzłem problem Jest zaleznosc Im wieksza męda tym bardziej krzyczy o pomoc dla ukrainy Kto był wywrotowcem antypanstwowcem mordercą kombinatorem cwaniaczkiem znajdował tam schronienie Na siczy zdegenerowane jednostki stworzyły bande która pozniej stała sie podstawą bytu pod nazwa ukraina W historycznych czasach nasi politycy dołączyli by do nich stąd te uwielbienie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~Jola

Chcialam napisac, ze ogladam wiele filmow, i Rambo z Dzony Rambo i indiana Dzons, 7miu wspanialych kariera nikodema Dyzymy gdzie byl Żorż

! Odpowiedz
0 3 ~plazowicz

Jakichś Lisowczyków tam wysłać, niech przywiozą hołd ruski :)

! Odpowiedz
3 8 ~TVrepublika

" Moja wypowiedź była sformułowana językiem dyplomatycznym. Wyraźnie powiedziałem, że Polska jest członkiem NATO, co oznacza dla nas określone zobowiązania. Kiedy redaktor Piasecki poprosił mnie o komentarz do wypowiedzi Zbigniewa Bujaka, moja odpowiedź była delikatnym "nie". Zaznaczyłem, że gdyby NATO miało takie zamiary, to trzeba by się było nad tym bardzo dobrze zastanowić. Na pierwszym miejscu jest dla mnie bezpieczeństwo Polski i Polaków – mówił Andrzej Duda, kandydat na prezydenta RP podczas konferencji w Łodzi. "

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 ~TVrepublika

" Lisicki: Ewidentna próba przylepienia łatki Andrzejowi Dudzie "wojującego" PiS-owca " . " – Byłaby to sprytna próba przypisania Andrzejowi Dudzie tego, czego nie powiedział, gdyby nie była szczególnymi nićmi szyta. Dwie rzeczy się całkowicie nie zgadzają w tej egzegezie, której dokonała Ewa Kopacz. Pierwsza rzecz, Andrzej Duda nie mówił, że należy wysłać polskie wojska na Ukrainę, a nawet gdyby to powiedział, czego nie zrobił, to nie byłoby to priorytetem. Dwa kłamstwa w jednym – tak manipulowanie wypowiedzi Andrzeja Dudy przez premier Ewę Kopacz i prezydenta Bronisława Komorowskiego komentował Paweł Lisicki redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy" "

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ~bolomanolo odpowiada ~TVrepublika

na nic twoje jęczenie i tłumaczenie Pan Andrzej Duda zakonczył juz swoja kampanie wyborczą
na prezydenta RP kto by pomyślał pierwsze zdanie i jest juz skonczony he,he

! Odpowiedz
3 8 ~wniosek

zaczęłą się kampania prezydencka :) teraz będa straszyć nawet wojną z rosją , byle komorowski wygrał , widać że jkm gra POd komorowskiego

! Odpowiedz
9 10 ~wierny_tępy_kuc

Prowadź nas Korwo! Najpierw zniszczymy nową prawice a potem zajmiemy się bandą czworga! Dostałem kieszonkowe od rodziców i mogę walczyć!

! Odpowiedz
12 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 26 ~PATRYJOTA

Jak Amerykanie dadza dolary dla polskiego rzadu i plitykom to w krotkim czasie beda polsc zolnierze ginac w Kijowie i na Ukrainie za garsc dolarow..przykre to ..

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil