Korwin-Mikke nie jest już prezesem KNP

Nowym prezesem Kongresu Nowej Prawicy został Michał Marusik. Zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego prezesa Janusza Korwin-Mikkego, który komentując zmianę powiedział PAP: postanowili pójść własną drogą. Decyzję podjął w poniedziałek Konwentykl KNP.

Nowym prezesem Kongresu Nowej Prawicy został Michał Marusik (fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

"Nadmiar obowiązków ciążących na dotychczasowym prezesie, mimo jego nieprawdopodobnej wydolności, przekraczał możliwości jednego człowieka. Musimy go wspierać we wszystkich działaniach, w których możemy go wesprzeć" - powiedział PAP Marusik, tłumacząc przyczyny dokonanego wyboru. Dodał, że poniedziałkowa decyzja "nie oznacza żadnej zmiany, oprócz lepszego wsparcia dla osoby, idei i programu politycznego Janusza Korwin-Mikke".

"Funkcjonujemy tak jak zawsze, cały skład władz pozostaje nienaruszony" - zaznaczył.

Decyzja o zmianie prezesa zapadła podczas poniedziałkowego Konwentyklu KNP. Jak wyjaśnił Marusik jest to jedna z władz statutowych partii złożona przede wszystkim z członków założycieli partii. "To nieliczne grono, może 17 osób" - dodał.

Nowy prezes KNP dodał, że Konwentykl KNP w poniedziałek "był zgodny, że Korwin-Mikke powinien zadeklarować swój start w wyborach prezydenckich". "Oczywiście ma pełne nasze wsparcie" - dodał.

Z kolei Korwin-Mikke powiedział PAP w poniedziałek, że jego wizja rozszerzenia i wzmocnienia partii nie zyskała poparcia u członków założycieli. "Postanowili pójść własną drogą i życzę im dobrze. Oczywiście mi przykro" - zaznaczył. Dodał, że na razie nie występuje z KNP, zaś w wyborach prezydenckich zamierza startować z własnego komitetu.

Marusik w maju 2014 r. został posłem do Parlamentu Europejskiego. Startował jako jedynka listy w Warszawie. Jak mówił wtedy PAP, w Parlamencie Europejskim chce blokować "ogromną nawałę pseudoprawa - absurdalnych nakazów i zakazów - paraliżującą rozwój działalności gospodarczej w kraju".

Nowy prezes KNP urodził się 26 września 1951 w Skrzynkach (woj. łódzkie). Ukończył Technikum Chemiczne w Tomaszowie Mazowieckim. Po odbyciu służby wojskowej, pracował od 1974 r. w gdańskiej rafinerii, gdzie był współorganizatorem tamtejszych środowisk opozycyjnych. W sierpniu 1980 r., był jednym z organizatorów strajku w swoim zakładzie pracy. W latach 80. działał w Solidarności.

Współpracę z Korwin-Mikkem zaczął w 1992 roku, zapisując się do Unii Polityki Realnej. Dwa lata później wstąpił także do Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego.

KNP powstał w maju 2011 r. Symbolem partii jest trójkolorowy feniks. (PAP)

mja/ wni/ ala/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~rttg

korwin ma wizję minimalistycznego państwa, ale widać ludziom z KNP to nie pasuje, bo na czym będą wałki kręcić jak już dostaną się do rządu?, wygrywa styl rządzenia orbana, który reguluje wszystko, zwiększa strefy wpływu państwa na obywateli, zwiększa kontrolę nad mediami i obywatelami, i najważniejsze zwiększa możliwości kręcenia wałów, i taki będzie nowy KNP

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~dolar

kraj złodziei, złodzieje wprowadzili nowy podatek na paliwo bo ropa tania, ale jak ropa zdrożeje to podatek oczywiście zostanie, jak to u złodziei, tak samo jak "tymczasowy" złodziejski podatek belki, albo tymczasowy podatek 23%vat, złodzieje także kombinują z zusem chcą zrodzić 15% stawkę zdrowotną

! Odpowiedz
1 0 ~aab

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
8 9 ~Student

co za różnica Tusk, Kaczyński, Korwin-Mikke... tamtych oszołomów już znam, jak będzie ten to przynajmniej coś nowego się będzie działo ;d

! Odpowiedz
30 10 ~niech-zyje-krul

"nie oznacza żadnej zmiany, oprócz lepszego wsparcia dla osoby, idei i programu politycznego Janusza Korwin-Mikke" jak w j... Koreii :))) KIm Dzwonk MIkke :) ale no bo nowy wuc jakby nie bylo Ukończył Technikum Chemiczne i nieustajaco, po dzis dzien jest ozdoba Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego i pierwszym kandydatem na krula :))))

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~zwisior

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 3 ~chodzę_w_śliniaku

O kolejny któremu przykro to im sie chyba dzieją jak przy korycie zasiadają no ale w sumie to jak reszta patrzy i zazdrości to człowiekowi sie przykro robi tak po ludzku. Przynajmniej oficjalnie mówił, ze zamierza zasiąść przy korycie bo jak jest okazja to trzeba skorzystać.

! Odpowiedz
3 25 ~obserwator

głosuj na Korwina, lewakom zrzednie mina!

! Odpowiedz
11 7 ~WIN odpowiada ~obserwator

ale mikke jest chory, wątroba juz nie działa, zółty jak cytryna, za dużo drinkuje, musiał szybko znalezc następce, bo juz niedługo wysiadka...chyba ze dasz swoją wątrobę do przeszczepu ?on juz nie wyrabia... cyt.Nadmiar obowiązków ciążących na dotychczasowym prezesie, mimo jego nieprawdopodobnej wydolności, przekraczał możliwości jednego człowieka

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
37 7 ~plazowicz

KNP to skrót od "kanapa". Jeśli Korwin nadal zamierza bredzić o dobrych donbaskich sowieciarzach, promować swoją osobę sprzeciwem dla organizowania olimpiad dla inwalidów, albo nakazu zapinania pasów, tudzież dyskretnym sugerowniem kobietom miejsca w kuchni, to niech lepiej założy kabaret, a nie marnuje swój i innych czas na zabawy w politykę. Zresztą politykę robi się w oparciu o pieniądze, propagandę i wpływy, a nie ekstrawagancki styl bycia i takie zachowania. Reagan będąc takim hmmm... (...) nigdy nie zostałby prezydentem USA. Margaret Thatcher tak samo. Ostatnio to samo osiągnęli politycy z krajów tak zdawałoby się nieodwracalnie zasowieconych jak Estonia i Łotwa.... oni realnie zrobili coś dla swoich krajów i świata. A komiczny i patetyczny Korwin w muszce nadal tylko się wygłupia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil