Putin utrzymuje dystans i nie podaje ręki

Prezydent Rosji Władimir Putin zachowuje odpowiednią odległość w kontaktach ze swymi rozmówcami i zrezygnował teraz z podawania im ręki - przekazał w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zapowiedział, że narada z udziałem Putina odbędzie się zdalnie.

(fot. Mikhail Metzel / TASS)

Pytany przez dziennikarzy o to, czy Putin przestał podawać rękę osobom, z którymi spotyka się osobiście, Pieskow potwierdził, że jest oczywiste, iż wszyscy teraz przestrzegają zasady "dystansu społecznego".

Zapowiedział także, że środowa narada prezydenta z ministrami odbędzie się w formie telekonferencji. "Wykorzystamy w pełni możliwości technologiczne w celu zapewnienia zdalnego formatu pracy" - dodał rzecznik.

Wyjaśnił także, jakie działania podjęto po potwierdzeniu, że lekarz Denis Procenko, z którym Putin spotkał się w zeszłym tygodniu, jest zakażony koronawirusem. Putin 24 marca wizytował szpital dla pacjentów z Covid-19 i Procenko, który jest szefem tej placówki, osobiście go po niej oprowadził. Pieskow zapewnił w środę, że wszystkie osoby, które były w szpitalu razem z prezydentem, codziennie robią test na obecność koronawirusa.

Przyznał, że nie wie, czy Procenko poddał się testowi przed spotkaniem z Putinem tak, jak jest to w przypadku wszystkich osób kontaktujących się z prezydentem Rosji. Pieskow powiedział, że lekarz nie był uprzedzony o tym, że jego szpital odwiedzi szef państwa.

Przedstawiciel Kremla powiedział także, że na razie nie zapadły żadne decyzje dotyczące przeprowadzenia zaplanowanej na 9 maja defilady wojskowej na Placu Czerwonym. "Nie podjęto żadnych innych decyzji, monitorujemy sytuację" - powiedział Pieskow.

Z Moskwy Anna Wróbel 

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil