"Podejrzewasz u siebie koronawirusa" - zapyta asystent ministerstwa

"Czy podejrzewasz u siebie koronawirusa?" - zapyta wirtualny asystent. Odpowie na pytania związane z COVID-19, jak podkreśla ministerstwo, o każdej porze dnia i nocy. Powstał przy współpracy rządu z IBM. 

Wirtualny asystent stworzony odpowie na pytania o koronawirusa
Wirtualny asystent stworzony odpowie na pytania o koronawirusa (Bankier.pl )

– Wirtualny asystent jest odpowiedzią na stale rosnącą liczbę zapytań dotyczących koronawirusa. Dzięki temu, że jest on dostępny online, udziela odpowiedzi w zaledwie kilka sekund o każdej porze dnia i nocy. Do tego jest bardzo intuicyjny w użytkowaniu i każdy z nas z łatwością z niego skorzysta – mówi Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.

Wirtualny asystent odpowie na pytania m.in. o to, co zrobić, jeżeli mamy objawy koronawirusa, jaki jest przebieg choroby oraz jak chronić się przed zakażeniem. Aplikacja cały czas się uczy - opiera się na sztucznej inteligencji oraz otrzymuje aktualne dane z:

– Rekordowo szybkie uruchomienie wirtualnego asystenta nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu osób i instytucji. Szczególnie budująca jest postawa firm komercyjnych, w tym IBM Polska. To pierwsze wdrożenie tego typu narzędzia w publicznym systemie ochrony zdrowia – dodaje Cieszyński.

Asystent dostępny jest m.in. na przeglądarki: Mozilla Firefox, Chrome, Microsoft Edge, Internet Explorer, Safar oraz urządzeniach mobilnych. 

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.