REKLAMA

Prywatne testy na koronawirusa już za 500 zł

2020-04-03 11:00
publikacja
2020-04-03 11:00

500 zł za test – każdy może go wykonać. Ruszyła sprzedaż komercyjnych testów na koronawirusa. Badanie zamówić można w wybranych miastach w Polsce. Wyniki w ciągu 48 godzin. 

fot. / / https://kontrakoronawirus.pl/

Testy na koronawirusa można kupić za 500 zł. 2 kwietnia br. ruszyła sprzedaż testów na COVID-19 do samodzielnego wykonania w domu. Czas dostawy to 4 dni. Wyniki badania po odesłaniu materiału będą dostępne po 48 godzinachTesty zamówić można na stronie akcji Kontra KoronaWirus organizowanej przez Fundację na Rzecz Perspektyw „Cel". 

Firma GeneMe opracowała badanie, które można wykonać samodzielnie w domu. Negatywny wyniki testu nie zwalnia z domowej kwarantanny nałożonej przez Stację Sanitarno – Epidemiologiczną, podkreśla sprzedawca. Testy wykrywają, czy w danym momencie osoba jest nosicielem koronawirusa

„Test wykrywa obecność genu RdRp oraz genu E, za pośrednictwem materiału genetycznego z jamy ustnej” na podstawie którego można ustalić, czy dana osoba jest chora na COVID-19. Firma GeneMe skontaktowała się z ministerstwem zdrowia w sprawie pomocy w wykonywaniu testów dla pracowników służby zdrowia oraz innych pacjentów. Trwają ustalenia dotyczące współpracy, mówiła Agnieszka Miedzianowska z GeneMe podczas rozmowy z wp.pl

fot. / / https://kontrakoronawirus.pl/

Testy na koronawirusa można wykonywać w 12 województwach (niedostępny w podkarpackim, świętokrzyskim, lubuskim oraz  podlaskim). Testy można odebrać w miastach wskazanych na stronie internetowej https://kontrakoronawirus.pl. Fundacja na Rzecz Perspektyw "Cel", która zorganizowała inicjatywę KontraKoronawirus, zapewnia, że rozszerza sieć logistyczną na kolejne miasta.

DF

Źródło:
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
tomek1985
Jest juz dostepny test na Covid-19 dla kazdego!

https://link.do/Covid-19-test
analaya
Fundację znam i to nie od dziś i nie wierzę w to, że tak chcą tylko zarobić. Poza tym mozna to łatwo policzyć bo koszt testu od mz to 450 zł. Więc tu jest cegiełka dość symboliczna jak odliczycie koszty transportu próbki.
wesma
Fundacja nie jest na rynku od wczoraj, co możecie sobie sprawdzić. Cena testu nie jest wysoka, sprawdzał ktoś z was ile kosztuje test robiony przez MZ? Bo ja tak i wynosi 450 zł. Więc, co 50 zł robi wam już różnice? Fajnie, że są takie inicjatywy tym bardziej, że w normlanych warunkach sa one praktycznie Fundacja nie jest na rynku od wczoraj, co możecie sobie sprawdzić. Cena testu nie jest wysoka, sprawdzał ktoś z was ile kosztuje test robiony przez MZ? Bo ja tak i wynosi 450 zł. Więc, co 50 zł robi wam już różnice? Fajnie, że są takie inicjatywy tym bardziej, że w normlanych warunkach sa one praktycznie niedostepne.
wiktorr1
Test na koronowirusa to marnowanie pieniędzy? Pisała chyba komentarz osoba która nie ma nic wspólnego z wirusem jeszcze. Jak się zachoruje to dużo więcej by się zapłaciło żeby tylko wiedzieć czy to to. A na test darmowy można czekać i czekać. Nie robią wszystkim. Ten na pewno wiarygodny i nie wierzę w to, że fundacja Test na koronowirusa to marnowanie pieniędzy? Pisała chyba komentarz osoba która nie ma nic wspólnego z wirusem jeszcze. Jak się zachoruje to dużo więcej by się zapłaciło żeby tylko wiedzieć czy to to. A na test darmowy można czekać i czekać. Nie robią wszystkim. Ten na pewno wiarygodny i nie wierzę w to, że fundacja na tym zarabia. Nie tak działają fundacje szczególnie działające kilka lat na rynku jak ta.
marina22
Prywatne testy to w wielu przypadkach jedyna szansa na wykrycie tego dziadostwa. Jak widać w państwowych szpitalach czeka sie godzinami albo i trwa to nawet kilka dni zeby dostac zgode na taki test. A wiadomo ze w tym czasie człowiek musi życ, pewnie z kims mieszka, idzie ulica, wchodzi do klatki - dotyka klamek...no roznosi Prywatne testy to w wielu przypadkach jedyna szansa na wykrycie tego dziadostwa. Jak widać w państwowych szpitalach czeka sie godzinami albo i trwa to nawet kilka dni zeby dostac zgode na taki test. A wiadomo ze w tym czasie człowiek musi życ, pewnie z kims mieszka, idzie ulica, wchodzi do klatki - dotyka klamek...no roznosi to wszedzie. U nas w Krakowie w Diagnostyce póki co robione są testy na wykrywanie przeciwciał, ale z tego co wiem to w Łodzi otworzyli specjalny punkt w ktorym robia testy PCR czyli te, które dają 100% potwierdzenia
anta12
Sprawdziłam, u mnie w mieście też jest taka możliwość. Ucieszyłam się, nie wiemy co będzie za jakiś czas. Na pewno wiele osób z możliwości skorzysta. A jak nie to wykupujmy cegiełki i pomagajmy, ta fundacja chce pomóc w walce z wirusem, dlatego to wszystko. Doceniajmy.
julitta
Brawo dla tej fundacji, dla mnie to oczywiste, że oni nic na tym nie zarabiają dla siebie, wszystko przekazują na walkę z koronawirusem. A dostęp do testów nie jest taki prosty jak masz podejrzenie choroby, trzeba się prosić i czekać długie dni. Wiele osób na pewno skorzysta z możliwości wykonania testu prywatnie.
karbinadel
Cóż, każdy może marnować swoje pieniądze w dowolnie głupi sposób.
carlito1
Fundacja... hahah jak każda w Polsce NON PROFIT pewnie jeszcze,... hahaha
dkjachu
Są tylko 6x droższe niż ten i na razie niedostępne w POlszy

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki