Wojsko pomaga pilnować granic i kontroluje drogi w Hiszpanii

Rząd Pedra Sancheza skierował w poniedziałek żołnierzy hiszpańskiej armii do pomocy straży granicznej w kontrolowaniu granic. Wzrosła też liczba patroli z udziałem wojskowych na drogach w całym kraju.

(fot. Andreu Dalmau / Forum)

Jak wyjaśnił w komunikacie hiszpański resort obrony, nasilenie obecności wojska ma związek z obowiązującym od rana nakazem pozostania w domach, dotyczącym pracowników firm i instytucji, których działalność nie jest niezbędna dla funkcjonowania państwa.

Ministerstwo obrony w opublikowanym na Twitterze oświadczeniu potwierdziło też ponad dwukrotny wzrost liczby żołnierzy skierowanych do pomocy w walce z pandemią. Dotychczas w różnego rodzaju akcjach pomagało 2,7 tys. wojskowych.

“Dziś siły zbrojne są obecne w 282 miejscowościach w liczbie 6282 osób. Jest wśród nich też personel medyczny armii” - napisał hiszpański resort obrony, wskazując, że część wykonywanych zadań dotyczy dezynfekcji obiektów użyteczności publicznej.

Z szacunków dziennika “El Mundo” wynika, że w poniedziałek hiszpańscy żołnierze patrolowali drogi w prawie 90 miastach kraju.

Stołeczna gazeta dowiedziała się też, iż w związku z licznymi naruszeniami obowiązkowej kwarantanny hiszpańskie ministerstwo zdrowia zamówiło aplikację, która pozwala kontrolować przemieszczanie się pacjentów zakażonych koronawirusem.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ baj/ jar/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil