Lotnisko w Birmingham zamienione w tymczasową kostnicę

Lotnisko w Birmingham - drugim pod względem liczby ludności mieście Wielkiej Brytanii - zostanie przekształcone w tymczasową kostnicę. Początkowo pomieści ona 1500 ciał, ale w przypadku rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa - nawet do 12 tysięcy.

(Reuters)

Rzecznik lotniska oraz policja regionu West Midlands potwierdziły, że prace nad przystosowaniem jednego z hangarów do tego, by mogły tam być przechowywane ciała zmarłych już się zaczęły. Według planu w przypadku gdyby liczba zgonów drastycznie rosła, będą trafiać tam ciała z całego regionu - nie tylko zmarłych z powodu Covid-19 - bo istnieją obawy, że pojemność istniejących kostnic osiągnie maksymalny poziom. W razie potrzeby lotnisko będzie mogło pomieścić nawet 12 tys. ciał.

Lotnisko znajduje się w niedalekiej odległości od Narodowego Centrum Wystawienniczego (NEC), które - jak potwierdził w piątek Simon Stevens, szef angielskiego oddziału NHS, czyli brytyjskiej publicznej służby zdrowia - zostanie przekształcone w tymczasowy szpital dla zakażonych koronawirusem. Ma on zacząć przyjmować pacjentów już w połowie kwietnia; będzie mógł pomieścić nawet 5 tys. chorych.

Wprawdzie ze względu na szybko rosnące liczby w całym kraju nie ma dokładnych, aktualnych statystyk, ale wiadomo, że region West Midlands jest drugim pod względem zarówno zgonów, jak i zakażeń Covid-19 po Londynie. Według podanego w piątek po południu bilansu do tej pory w Wielkiej Brytanii wykryto 14 579 przypadków koronawirusa, z czego 759 zakończyło się zgonem pacjentów. Wzrost zgonów o 181 w ciągu ostatniej doby był największym do tej pory od początku epidemii.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

bjn/ cyk/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 10 supernova

Nie ma takiej potrzeby. Nawet we Włoszech ogólna
śmiertelność nie przekroczyła tej z 2018, ale armia włoska jezdziła w kółko ciężarówkami aby zasugerować ludziom, że zwłok jest monstrualna ilość i inaczej nie da się ich już wywozić. Operacja służy jedynie nakręcaniu histerii. Pytanie po co. Jaki "lek" zaserwuje nam władzunia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 21 jes

U nas jest takie od dawna. W Radomiu.

! Odpowiedz
7 33 prs

Borys, nie zamykajac szkol, staral sie z calych sil by wirus sie rozprzestrzenil..
Anglicy powinni to pamietac..

! Odpowiedz
6 7 marianpazdzioch

Symboliczne. Bo linie lotnicze to pierwsze co w 80% zostanie zaorane. Prawdopodobnie już w ciągu najbliższego tygodnia będzie pierwsza większa padlina. Zostaną pewnie tylko te najtańsze, najefektywniejsze typu Ryan.

! Odpowiedz
2 24 hfjdj

Odwrotnie. Upadną plebejskie linie. Elita nadal będzie latać więc te luksusowe przetrwają.

! Odpowiedz
45 33 comedyhut

Anglicy już czują co się święci. My jeszcze nie potrafimy sobie tego wyobrazić, bo przecież na wybory w maju będzie można iść. Mam nadzieję, że każdy kto pójdzie to się zarazi. Ja mam to gdzieś...bojkotuję!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil