REKLAMA

Koreański "król kryptowalut" zatrzymany. Straty wyniosły 40 mld dolarów

2023-03-23 19:42
publikacja
2023-03-23 19:42

Jeden z najbardziej poszukiwanych na świecie zbiegów - obywatel Korei Południowej Do Kwon, znany także jako "król kryptowalut" został zatrzymany w Podgoricy - poinformował w czwartek na Twitterze minister spraw wewnętrznych Czarnogóry Filip Adżić.

Koreański "król kryptowalut" zatrzymany. Straty wyniosły 40 mld dolarów
Koreański "król kryptowalut" zatrzymany. Straty wyniosły 40 mld dolarów
fot. Iaremenko Sergii / / Shutterstock

"Czarnogórska policja schwytała obywatela Korei Płd. Do Kwona, współzałożyciela i dyrektora wykonawczego Terraform Labs. Były +król kryptowalut+, który odpowiada za spowodowanie strat w wysokości 40 mld dolarów, został ujęty na lotnisku w Podgoricy ze sfałszowanymi dokumentami. Jest poszukiwany przez Koreę Płd., USA i Singapur" - napisał Adżić.

"Czekamy na oficjalne potwierdzenie jego tożsamości" - dodał.

Korea Płd. wydała nakaz aresztowania Do Kwona we wrześniu 2022 roku, po tym gdy kierowana przez niego firma upadła. "Firma upadła w maju, gdy ceny kryptowalut spadły niemal do zera, co miało wpływ na cały kryptorynek" - wyjaśniło BBC. Po upadku firmy inwestorzy stracili ponad 40 mld dol., a południowokoreańskie władze wszczęły śledztwa przeciwko zaangażowanym w sprawę osobom.

W październiku południowokoreańska prokuratura potwierdziła doniesienia o tym, że Do Kwon po opuszczeniu Singapuru - gdzie siedzibę miała jego firma - dostał się do Dubaju, skąd ruszył do Europy. Seul podejrzewał, że ukrywał się w Serbii. (PAP)

jbw/ adj/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
jezykminimalny
Ten, którego Rafał ...
dawid_gmyrek
Samuel Bankman to przy nim płotka ... nawet Bernie Madoff nieco blednie :)
iluminata_4
Na pewno zapisze się w historii pseudo-walut zanim to walnie do zera :)
innowierca
ba, a prezesi bankow miesiace przed upadkiem banku, to jeszcze odprawy pobiora, a 1 prezes to juz 2 banki zbankrutowal :)
innowierca odpowiada innowierca
i warto zwrocic uwage, ze Bitcoin i "kilka" krypto-walut jednak krach przetrwaly i dalej "istnieja", chociaz nikt nie dodrukuje, zeby to podtrzymac przy zyciu kiedy pada, jak to sie robi w przypadku upadajacych bankow. I prosze nie piszcie mi tutaj, ze krypto smieci, ze syf, bo ja to wiem, rozumiem, a chodzi mi i warto zwrocic uwage, ze Bitcoin i "kilka" krypto-walut jednak krach przetrwaly i dalej "istnieja", chociaz nikt nie dodrukuje, zeby to podtrzymac przy zyciu kiedy pada, jak to sie robi w przypadku upadajacych bankow. I prosze nie piszcie mi tutaj, ze krypto smieci, ze syf, bo ja to wiem, rozumiem, a chodzi mi tylko o fakt, ze bank ratuje sie drukowaniem wirtualnej kasy, a bez tego to bankrut.
innowierca odpowiada innowierca
i nie przetrwa wlasnego krachu, jak Bitcoin :)
innowierca
na ratowanie Berniego nikt nie chcial dodrukowac :)

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki