REKLAMA

Korea Południowa uderza w giełdy kryptowalut, będzie zakaz

2018-01-11 08:59
publikacja
2018-01-11 08:59

Południowokoreański minister sprawiedliwości zapowiada zakaz handlu kryptowalutami za pośrednictwem giełd, a dwie duże platformy znalazły się pod lupą władz podatkowych. W środę Bithumb i Coinone informowały, że ich biura odwiedzili przedstawiciele urzędów skarbowych w związku z dochodzeniem dotyczącym unikania opodatkowania.

W grudniu 2017 r. informowaliśmy, że południowokoreańskie władze zapowiedziały szereg kroków, które mają „schłodzić” obrót kryptowalutami w tym kraju. Wśród proponowanych środków znalazły się m.in. zakaz otwierania anonimowych kont na platformach wymiany oraz wzmocnienie wymogów związanych z zapobieganiem praniu pieniędzy.

/ YAY Foto

Jak donosi BBC, zapowiedziane kroki właśnie stają się rzeczywistością. Minister sprawiedliwości Park Sang-ki oświadczył, że „handel wirtualnymi walutami stał się sprawą wielkiej wagi, a ministerstwo przygotowuje projekt ustawy, która zakłada zakaz obrotu kryptowalutami za pośrednictwem giełd”.

W międzyczasie pojawiły się doniesienia o nalocie policji i służb skarbowych na biura dwóch dużych platform – Bithumb i Coinone. Przedstawiciele tej pierwszej instytucji potwierdzili, że spotkali się z przedstawicielami skarbówki, ale zaprzeczyli, by w akcji uczestniczyła policja. Celem wizyty służb miało być prowadzenie dochodzenia w sprawie unikania opodatkowania.

Kurs bitcoina zareagował spadkami na wieści z Korei Południowej / Coindesk

Na doniesienia z Korei Południowej, jednego z najbardziej aktywnych rynków kryptowalut, zareagowały kursy najpopularniejszych kryptomonet. Cena bitcoina obniżyła się w ciągu kilku godzin o 1000 dolarów, do poziomu 13 tys. dolarów. Spadki notują także Bitcoin Cash, litecoin i ethereum.

Aktualizacja 11.1, godz. 10:25

11 stycznia oficjalne oświadczenie wydało ministerstwo ds. strategii i finansów. Wskazano w nim, że instytucja uznaje zapowiedź resortu sprawiedliwości za przedwczesną i nie zgadza się z jej treścią. Inny punkt widzenia na problem uregulowania obrotu kryptowalutami mają także pozostali uczestnicy specjalnej grupy zadaniowej, co oznacza, że konieczne będzie wypracowanie kompromisu.

MK

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (15)

dodaj komentarz
tytus_k
Wiadomość ostatecznie okazala się fake newsem - zdementowanym i przez ministerstwo koreańskie i przez wiodące agencje. Zapewne jedna z wielu, obliczonych na "bujanie" rynkiem.
pkc
Jeszce trochę i nie bedzie śladu po pseudo walucie dla osłów, i barany będą na czymś innym strzyżone
t1000
Giełdy nie są kryptowalutom do niczego potrzebne, giełd potrzebują spekulanci.
pkc odpowiada t1000
nie? jesli nie jestem górnikiem to gdzie kupie kod? pod pewexem?
bdjds
No nic najwyżej korea połudiowa będzie troche na uboczu od kryptowalut. Jak to wszędzie bywa każdy rząd boi się utraty kontroli. A pięniędzy w cyfrowej formie jaką są ktyptowaluty nie da się śledzić co więcej niektóre kryptowaluty nawet mają anonimowe transakcje. Już nie jeden kraj próbuje ograniczyć i wprowadzić No nic najwyżej korea połudiowa będzie troche na uboczu od kryptowalut. Jak to wszędzie bywa każdy rząd boi się utraty kontroli. A pięniędzy w cyfrowej formie jaką są ktyptowaluty nie da się śledzić co więcej niektóre kryptowaluty nawet mają anonimowe transakcje. Już nie jeden kraj próbuje ograniczyć i wprowadzić swoje regulacje. Pamiętam że Bitcoin najlepiej się sprawdził właśnie w czasie kryzysu greckiego. Kiedy rząd nie miał pięniędzy to sięgnał właśnie po pięniądze obywateli ludzie wypłacali wtdy pięniądze jak mogli i zamieniali je na btc. Kurs wtedy znacząco wzrósł. Dla chętnych zapraszam na darmowe krypto - bit.do/d2j5i
www_alte_capital
Wojna informacyjna w najlepszym wydaniu :) Stacjonarne gieldy to jedno, ale ciekawe jak chca zakazac dzialanie zdecentralizoawnych gield na ktorych obroty rosna bardzo szybko (np. projekt 0x i radar relay)... Tego sie nie da zatrzymac...

Czy bankier.pl moglby zalobbowac do naszego rzadu, zeby zalegalizowali albo uregulowali
Wojna informacyjna w najlepszym wydaniu :) Stacjonarne gieldy to jedno, ale ciekawe jak chca zakazac dzialanie zdecentralizoawnych gield na ktorych obroty rosna bardzo szybko (np. projekt 0x i radar relay)... Tego sie nie da zatrzymac...

Czy bankier.pl moglby zalobbowac do naszego rzadu, zeby zalegalizowali albo uregulowali status kryptowalut? np. zeby byly traktowane jak akcje albo inne aktywa i np z podatkiem 10 % od zysku. Wtedy by sie okazalo, ze w naszym kraju pojawi sie kilka mld $$. (na calym swiecie teraz trwa wyscig pomiedzy krajami, kto w miare sensownie to ureguluje, a wtedy w takim kraju ludzie beda sie spieniezac)
trooper
Ale kryptowaluty są traktowane w Polsce jak 'akcje', jest to towar cyfrowy od którego płacisz podatek od zysków kapitałowych jak od akcji z GPW.
www_alte_capital odpowiada trooper
Nie wprowadzaj ludzi w blad, bo tak nie jest. Sa traktowane przez US jak dochody z praw majatkowych, ktore wpadaja do rocznego dochodu. Czyli mozesz wpasc w 30%.
sel
Przecież to nie są żadne aktywa i nie mają żadnej gwarantowanej choćby minimalnej wartości, znowu pokazują monetę wyobrażającą kryptowalutę, ale taka dopiero może powstać jak ktoś ją utworzy i zagwarantuje jej wartość w złocie czy srebrze..
sel odpowiada trooper
US od każdego ewentualnego zysku chciałby wziąć podatek o zużytych kapsli do butelek też o ile wystąpił na rtym zysk to niech myśli jak ścigać oszustów..

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki