REKLAMA

Kopacz: nazwiska nowych ministrów po niedzieli

2015-06-11 14:51
publikacja
2015-06-11 14:51
Kopacz: nazwiska nowych ministrów po niedzieli
Kopacz: nazwiska nowych ministrów po niedzieli
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER / / EastNews

Ewa Kopacz zapowiada, że po niedzieli przedstawi nazwiska nowych ministrów. Premier rządu zdecydowanie odrzuca możliwość poparcia przez PO wniosku o samorozwiązanie Sejmu.

Premier Kopacz, która jest w Brukseli, powiedziała dziennikarzom, że nazwiska nowych członków rządu przedstawi w najbliższych dniach, w ciągu trzech dni po niedzieli.

Premier nie chciała odpowiedzieć na pytanie, czy rozważa kandydaturę Grzegorza Schetyny na marszałka Sejmu. Dodała, że na razie Schetyna jest szefem MSZ i nie zgłaszał ochoty, by coś zmieniać.

Ewa Kopacz mówiła, że nie widzi powodu, by podać rząd do dymisji i poprzeć wniosek o rozwiązanie Sejmu. Taki pomysł złożył Sojusz Lewicy Demokratycznej. Premier przypomniała, że do skrócenia kadencji potrzeba 307 głosów w parlamencie. Mówiła też, że jej rząd ma jeszcze sporo planów na najbliższe cztery miesiące.

Wczoraj po południu Ewa Kopacz ogłosiła, że kilku członków rządu podało się do dymisji w związku z aferą podsłuchową. Z rządu odeszli ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, skarbu Włodzimierz Karpiński oraz sportu Andrzej Biernat. Z KPRM odchodzi szef doradców premiera Jacek Rostowski. Funkcję koordynatora służb specjalnych stracił Jacek Cichocki. Poza tym z rządu odeszło trzech wiceministrów. Premier ogłosiła też, że rezygnację z funkcji marszałka złożył Radosław Sikorski.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Magdalena Skajewska/Małgorzata Naukowicz/Bruksela/jp/ab

Źródło:IAR
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Balsam
dlaczego nie umiałeś postawić się górnikom i innym uprzywilejowanym wyżeraczom budżetu i emerytur uczciwie pracujących obywateli

Powiązane: Afera podsłuchowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki