Kopacz: O imigrantach należy rozmawiać. Dziękuję za wsparcie kościoła

W sprawach imigrantów należy rozmawiać. Nikt nam niczego nie dyktuje - mówiła premier Ewa Kopacz na konwencji PO. Zaznaczyła, że nie ulegnie w tej sprawie szantażowi PiS. Dziękowała za wsparcie Kościoła deklarując, że PO "nie ma pomysłu na Polskę bez Kościoła".

"W sprawach imigrantów należy rozmawiać. Nikt nam niczego nie dyktuje, nikt nas nie szantażuje. My do tego trudnego dialogu w Europie siadamy do stołu, bo jesteśmy do tego przygotowani, dlatego, że nie mamy kompleksów, nie jesteśmy kłótliwi i mamy swoją wiarygodność europejską" - mówiła Kopacz. Zadeklarowała, że "nie ulegnie szantażowi". "Ale nie temu szantażowi z Brukseli, bo jego nie ma. Nie ulegnę w tej sprawie szantażowi PiS-u" - podkreśliła.

Wyraziła wdzięczność za głos polskiego Kościoła, który "co wie i szanuje jest niezwykle ważny dla milionów Polaków". "Kościół dał nam przede wszystkim wielkiego rodaka, naszego Ojca Świętego Jana Pawła II. I chcę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością - w PO nie ma pomysłu na Polskę bez Kościoła, na Polskę bez chrześcijaństwa" - zaakcentowała premier.

Zaznaczyła jednak, że PO wierzy w "przyjazny rozdział Kościoła od państwa". "Rolą PO jest stać na straży, by polskie prawo, by polskie instytucje życia publicznego były neutralne światopoglądowo, pochodziły z wyboru i kierowały się poszanowaniem wolności każdego obywatela. Nie damy się wpisać w ideologiczne wojny, bo naszą ideologią jest wolność i patriotyzm. Ten dobry, pozytywny patriotyzm oparty na wolności, a oparty na wolności nigdy nie przerodzi się w nacjonalizm,m jesteśmy tego pewni" - powiedziała Kopacz.

Zwracając się do wyborców prosiła o głos na Platformę Obywatelską. "Proszę was o głos na ludzi, których będziecie spotykać na ulicy, z którymi niekiedy sąsiadujecie, którzy nie muszą niczego udawać. Proszę was o głos na formację, która nie musi chować swojego lidera, ja tu jestem z wami" - mówiła premier, co uczestnicy konwencji przyjęli owacją na stojąco.

"Chcę wam dzisiaj zadeklarować lepszą, bezpieczną przyszłość. Ja, Ewa Kopacz, chcę być gwarantem tej dobrej zmiany i bezpiecznej przyszłości. Dzisiaj to obiecuję i jestem pewna, że dotrzymam słowa" - dodała Kopacz. (PAP)

akn/ mja/ malk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~dds

Też lepiej napiszę, że wiadomość usunięta, bo słów nieprzyzwoitych użyć nie mogę, aby to skomentować.

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 4 ~opty

.....o Jeziu ! Czytam od nowa .......albo lepiej nie, nie chcę ,ale muszę się napic........

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil