REKLAMA

Koniec z zamawianiem Ubera i jedzenia na dowóz? Powodem unijne regulacje

2023-09-25 07:43
publikacja
2023-09-25 07:43

“Rzeczpospolita” podała, że nawet 70 proc. osób zatrudnionych w branży transportu osób i dowozu posiłków może niedługo zrezygnować ze swojej pracy. Wiąże się to z przepisami, nad którymi pracuje obecnie Parlament Europejski.

Koniec z zamawianiem Ubera i jedzenia na dowóz? Powodem unijne regulacje
Koniec z zamawianiem Ubera i jedzenia na dowóz? Powodem unijne regulacje
fot. Vlad Ispas / / Shutterstock

Chodzi o gig-workerów, którym Unia Europejska planuje zapewnić więcej praw. Dostrzeżono, że te osoby bardzo często nie są zatrudnione na etat. Planuje się, aby dzięki nowym przepisom gig-workerzy mieli zapewnione prawo do minimalnego wynagrodzenia, świadczeń chorobowych, norm pracy czy płatnego urlopu. 

Na ten temat w rozmowie z “Rzeczpospolitą” wypowiedział się Kamil Leszczyński, prezes Eternis, firmy, która zapewnia pracowników e-platformom takim jak Uber, Bolt, Glovo czy Wolt.

“Zamknięcie pracy platformowej w ramach etatu spowoduje odpływ pracowników z branży. Wzrosną też koszty związane z działalnością platform i partnerów flotowych. Aby zachować płynność biznesów, firmy będą miały do wyboru: zaproponować kierowcom i dostawcom o wiele niższe stawki niż obecnie, co poskutkuje migracją pracowników do innych branż, albo znacznie podnieść ceny” - powiedział Kamil Leszczyński.

Zdaniem Kamila Leszczyńskiego nowe regulacje mogą wiązać się z bardzo dużym wzrostem cen tych usług. Głos w tej sprawie zabrała także Anabel Díaz, szefowa działu mobilności Ubera w Europie. W “Financial Times” pojawiła się informacja, że firma z powodu nowych regulacji może zakończyć działalność w setkach miast w Europie.

PB

Źródło:
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (43)

dodaj komentarz
stefan_wilmont_i_ryszard_cyba
Zaraz spokojnie Wolacy! Zaraz Hunter Biden odwiedzi Angele Merkel w Berlinie i wytłumaczy jej co robia żymscy Mariens nad Renem. Ona Poinformuje swoją koleżankę Ursule Von der layen o ustaleniach i dalej będziemy jak dawniej i nabijali kabze żymianom w uberach a P0lki gwałcone jak dawniej zeby nie trzeba było płacić dzikusom zanadto! XD
grzegorzkubik
Ach jakże ta nasza UE się o nas martwi. Lewaki do sześcianiu.
jas2
Dzięki nowym przepisom gig-workerzy mieli zapewnione prawo do minimalnego wynagrodzenia, świadczeń chorobowych, norm pracy czy płatnego urlopu.

Gdzie tu mowa o likwidacji?
specjalnie_zarejstrowany1
Czyli rozwiazaniem problemu jest likwidacja. Tak samo jak to ma miejsce z problemami jakie z sobą niesie wolność słowa w internecie. Dlatego ją usunięto. W nastepnej kolejności Unia się zajmie nożami, którymi można się skaleczyć i ogniem, którym można sie poparzyć.
deagle
powstanie to wszystko obok, ale w web3 i crypcie
deagle
...ale i to zwalczą przez euro cyfrowe, z mielduką i brakiem możliwości zawarcia transakcji w web3 i crypcie :)
derper
Już pędzę zakładać bitkojnowy łolet, żeby opłacić dowóz placka
vacarius
Pracują bez składek ZUS a potem się budzą z emeryturą 1zl i głosują na PIS aby chociaż 13 i 14 dostać.
prawdziwynierobot
ciekawe która korporacja (albo korporacje) chcą wykosić konkurencję
m00zyk
Najwyraźniej za dobrze ta branża dostaw działa. Trzeba ją dojechać podatkami.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki