REKLAMA

Koniec trzeciej fali epidemii w Portugalii. Rząd zapowiada likwidację restrykcji

2021-02-27 19:47
publikacja
2021-02-27 19:47
fot. Benny Marty / Shutterstock

Rząd Portugalii Antonia Costy ogłosił zniesienie restrykcji sanitarnych najwcześniej od 16 marca, choć według portugalskich epidemiologów dobiegła końca trzecia fala Covid-19.

Jak poinformowała w sobotę portugalska minister zdrowia Marta Temido, sytuacja epidemiczna w kraju jest obecnie zbliżona do tej z jesieni. Wskazała, że podczas minionej doby zanotowano 1071 infekcji.

“W ciągu ostatniej doby zmarły 33 osoby. To najniższy poziom zgonów notowanych w naszym kraju od października”, wyjaśniła Temido, przypominając, że według epidemiologów trzecia fala Covid-19 dobiegła końca.

Przedstawicielka resortu potwierdziła deklaracje premiera Costy, że dopiero w drugiej połowie marca należy spodziewać się rozluźnienia restrykcji sanitarnych. Wskazała, że ryzyko nasilenia się epidemii wciąż jest duże.

Tymczasem w sobotnie popołudnie kilkuset manifestantów, w tym przedsiębiorców, domagało się od rządu w lizbońskiej dzielnicy Belem natychmiastowej likwidacji obostrzeń epidemicznych, m.in. godziny policyjnej i weekendowego zakazu opuszczania powiatów.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki