Koniec rady Tuska

Jan Krzysztof Bielecki opuści wkrótce kancelarię premiera i przeniesie się do biznesu - wynika z nieoficjalnych informacji "Dziennika Gazety Prawnej". W efekcie, kierowana przez byłego premiera Rada Gospodarcza, działająca w KPRM, może przestać istnieć.

Jan Krzysztof Bielecki. Źródło: Forum

Bielecki mówił wcześniej o możliwości odejścia z polityki w wywiadzie udzielonym "Dziennikowi Gazecie Prawnej" i radiowej Trójce. Szef Rady Gospodarczej ma odejść z kancelarii premiera przed końcem grudnia. Będzie chciał wrócić do biznesu - ostatnio był prezesem banku Pekao SA - ale na razie na ten temat milczy.

Oficjalnie rząd nie mówi o żadnych zmianach. Jednak Od czasu objęcia stanowiska premiera przez Ewę Kopacz nie doszło do spotkania Rady Gospodarczej.

Ten organ doradczy powołał Donald Tusk. W przeciwieństwie do ministrów i wiceministrów w przypadku zmiany rządu, członkowie Rady nie są automatycznie stawiani w stan dymisji.

Więcej - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Dziennik Gazeta Prawna"/kd/nyg


Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~pod-zdjęciem

Gdzie by tu teraz.... To może do Krajowej Rady Radiofonii i Tlelewizji?

! Odpowiedz
0 0 ~muniek

ale strata zapaść gospodarcza nas czeka !!! :-)

! Odpowiedz
1 0 ~RICO

Skompromitowana rada niech zdycha jak jej matka PO !Ten Bielecki to taki typek co obłowił się przy włoskim unicredito !

! Odpowiedz
2 2 ~geniek

wiadomo rada da sobie rade kolesie nie dadza zginac tak sie spracowali i naodprawiali kominowymi odprawami z kapital zbity da sie troche pozyc widac tylko ze z jednego stolka na drugi sie mieszcza jak by byly szyte na miare i tak kraza po orbiccie od jednej spolki koryta do drugiej

! Odpowiedz
1 0 ~Tomasz

Najbardziej merytoryczne i miarodajne opinie o tym typie spod ciemnej gwiazdy to zamieszczone opinie : Kieł i Rodak. Nic dodać, nic ująć. Zgadzam się w pełnym zakresie.

! Odpowiedz
0 7 ~kieł

Ta pieprzona Rada Złodziejów zydowskich koszkowała polskiego podatnika wiele miliaRDÓW ZŁOTYCH . zYDOSZMACIARZ bIELECKI zamiast brać 6 mln. odpraw za podpowiadanie przestępcy tuskowi co by tu Polakom jeszcze ukt\raśćnp. Amber Gold- powinien siedzieć w więzieniu na dozywociu. I w kamieniołomach uczyć sie podstaw szacunku do Polski , która okradał poprzez prace w kamieniołopmach. Pierwsza przepustka po 25 latach nienagganego wyrabiania codzuennej normy. A majatki pochodzące z przestępstw należy skonfiskować na rzecz skarbu państwa polskiego ( nie judejsjiego bo zaraz by te środki rozgrabili parchy).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~rodak

Donek powinien wyplacac gaze temu typkowi z wlasnej kieszeni, tutaj punkty dla Kopacz, nie jest taka naiwna jak wszyscy sądzą. Ten pajac to kompramitacja, pewnie chcae sie wslizgnac na jakiegos czlonka w spolce skarbu państwa, bo do normalnej roboty sie nie nadaje i taki to jest jego ciag do biznesu. Jak takie knoje odpadaja z Wadzy to znaczy cos sie zaczyna dziać ku dobremu

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~fakelaki

Też tak sądzę !

! Odpowiedz
1 1 ~ole

brak słów ...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil