REKLAMA

Koniec partii Wiosna. Zgromadzenie ogólne podjęło decyzję o samorozwiązaniu

2021-06-11 19:08
publikacja
2021-06-11 19:08
Koniec partii Wiosna. Zgromadzenie ogólne podjęło decyzję o samorozwiązaniu
Koniec partii Wiosna. Zgromadzenie ogólne podjęło decyzję o samorozwiązaniu
/ Twitter

Zgromadzenie ogólne Wiosny podjęło w piątek decyzję o samorozwiązaniu partii; to kolejny etap budowania nowej formacji politycznej w ramach Nowej Lewicy - przekazał PAP sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski.

"W dniu dzisiejszym Wiosna Roberta Biedronia na zgromadzeniu ogólnym podjęła decyzję o samorozwiązaniu partii" - przekazał Gawkowski. "Już w poniedziałek zostaną przekazane dokumenty do Państwowej Komisji Wyborczej i do Sądu Okręgowego w Warszawie" - poinformował polityk.

Jak podkreślił, "to kolejny etap budowania nowej formacji politycznej w ramach Nowej Lewicy".

Gawkowski dodał, że decyzja o samorozwiązaniu Wiosny to nie jedyny punkt obrad zgromadzenia ogólnego. "Podczas spotkania obradują też parlamentarzyści i parlamentarzystki, którzy wchodzili w skład partii Wiosna i rozmawiają o programie wyborczym, nowych elementach, które chcieliby wnieść do Nowej Lewicy jako tożsamość wiosenną" - poinformował.

Na Twitterze odnosząc się do decyzji o samorozwiązaniu partii Gawkowski, napisał: "Coś się kończy, coś zaczyna! Historia Wiosny Biedronia dziś dobiegła końca! To był ekscytujący czas i dziękuje Robertowi Biedroniowi oraz wszystkim, z którymi miałem okazję współpracować! W polityce nie ma jednak próżni, więc witaj @__Lewica".

Poseł Wiosny Maciej Kopiec zaznaczył na Twitterze, że zgromadzenie ogólne Wiosny podjęło "niejednomyślnie" uchwałę o rozwiązaniu partii. "Smutno, bo temu projektowi poświęciłem ogromną cześć życia i traktuję go niezwykle osobiście. Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie" - napisał Kopiec. Wpis opatrzył hasłem #Wiosna 2017-2021.

Lider Wiosny europoseł Robert Biedroń mówił wcześniej PAP, że decyzja zgromadzenia ogólnego będzie oznaczała uruchomienie procesu likwidacji jego partii, a "proces konsolidacji Nowej Lewicy zostanie rozpoczęty formalnie".

Sprawa połączenia SLD i Wiosny sięga 2019 r., kiedy po wyborach parlamentarnych partie zdecydowały o zjednoczeniu. Nowe ugrupowanie powstanie na bazie Sojuszu, do którego wstąpią członkowie partii Biedronia.

W połowie marca liderzy obu partii - Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń - poinformowali, że Sąd Okręgowy w Warszawie doręczył postanowienie dotyczące Nowej Lewicy "ze stwierdzeniem prawomocności". Decyzja sądu pozwala na zwołanie kongresu, na którym dojdzie m.in. do wyboru nowych władz.

Na kongresie Nowej Lewicy zostaną wybrane władze partii. Ugrupowanie będzie miało dwóch współprzewodniczących, którzy będą szefami swoich frakcji wywodzącymi się z dawnej Wiosny i dawnego Sojuszu.

autor: Karol Kostrzewa, Grzegorz Bruszewski

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane: Polityka

Komentarze (8)

dodaj komentarz
prs
Tu "dac", tam "uchylic" by partie zalozyc - teraz trzeba likwidowac!
Komu nie dal, ze trzeba likwidowac?..

Osiagajac "niewiarygodne sukcesy" musial miec wiecej h w d niz ja kanapek w zyciu zjadlem..

Brukselski "reprezentant"..
tomitomi
no cóż można na to powiedzieć ? tylko jedno : ''Pedały do gazu '' !!!
a ja , wypowiadam się językiem miłosierdzia ; bo ja bym lepiej dla nich zrobił !
====
moder do roboty ! - kasuj post ! , w imię lewackiej wolności !!!!!!!!!
kris74keh
Biędroń ma fuchę w Brukseli , więc po co ma się wysilać. Już jak był prezydentem Supska to nie za wiele się pracował, głownie podróżował w ważnych sprawach służbowych.
demeryt_69
Czy w związku z tym Roberta odda swój brukselski mandat?
prs
Wiosna..

Przerobiono Biedroniowi pewna czesc ciala na "jesien sredniowiecza"?..

Nie sprawdzil sie, znow sie "nie udalo"..
iluminata
Oficerowie prowadzący kazali rozwiązać :)
lobotomek
Jeżeli ktoś ciągle daje się nabierać na te idee, to polecam książkę Ernesta Skalskiego- błąd. Nietrudno zgadnąć, że bohaterem tej książki jest socjalizm. Niewiarygodne, że ponad 100 lat od Marksa ludzie ciągle wierzą w w idee fixe.
abcx
Za 100 lat też będą wierzyć, naiwnych na hasła damy za "darmo" albo "dochód podstawowy" nigdy nie zabraknie a i marginesy społeczne oraz patologia mogą sobie dobrze egzystować bez żadnej pracy... więc czemu na to nie głosować a że to wszystko zbankrutuje i skończy się katastrofą to przecież jeszcze Za 100 lat też będą wierzyć, naiwnych na hasła damy za "darmo" albo "dochód podstawowy" nigdy nie zabraknie a i marginesy społeczne oraz patologia mogą sobie dobrze egzystować bez żadnej pracy... więc czemu na to nie głosować a że to wszystko zbankrutuje i skończy się katastrofą to przecież jeszcze dużo lat, nikt nie żyje wiecznie i można tego nie dożyć a dziś pijemy bo kasa 500+ wpłynęła...

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki