REKLAMA

TYLKO U NASSzafrański: U mnie największą pozycją w portfelu jest Amazon [WALLSTREET27]

2023-05-26 09:00, akt.2023-05-27 20:28
publikacja
2023-05-26 09:00
aktualizacja
2023-05-27 20:28

W tym artykule znajdziecie naszą pełną relację z drugiego dnia pobytu na Konferencji WallStreet w Karpaczu.

Szafrański: U mnie największą pozycją w portfelu jest Amazon [WALLSTREET27]
Szafrański: U mnie największą pozycją w portfelu jest Amazon [WALLSTREET27]
/ Bankier.pl

Zapis relacji z pierwszego dnia znajduje się tutaj. 

[20:05]

[19:55]

[19:50]

Szafrański przypomina o optymalizacji podatkowej i mówi, że w 2022 r. księgował "papierowe" straty na amerykańskich spółkach.

Oczywiście akcje dalej ma, bo po sprzedaży odkupywał papiery do swojego portfela.

[19:50]

[19:45]

Na co byś stawiał w USA? Zapytał Michał Masłowski z SII.org. U mnie największą pozycją w portfelu jest Amazon, którego akcję kupuję od 2019 r. W 2022 r. Zaciskałem zęby i kupowałem dalej. I będę dalej to robił, póki będę widział potencjał w tej spółce.

[19:30]

USA są potężnym krajem potrafiącym mobilizować się w sytuacjach kryzysowych. W 1940 r. USA miały dopiero 12 armię świata. Po Pearl Harbor zdecydowali, że będą produkować 50 tys. samolotów rocznie, w 1944 r. Wyprodukowali ich 100 tys. Przed atakiem Japończyków samolotów było 324 - Szafrański ilustruje tezę przykładem. Dlatego zgadza się z tezą Buffetta, żeby nie obstawiać przeciwko Ameryce - mówi Szafrański.

[19:25]

[19:20]

To nie jest home bias na rynek amerykański. Największe spółki takie jak Apple mają przychody globalne, a w ich strukturze przychodów rynek amerykański odpowiada procentowa za mniej wpływów niż np. w CD Projekcie. Szafrański tłumaczy, dlaczego wybiera amerykańskie spółki i tłumaczy przywiązanie do tamtego rynku.

[19:15]

[19:15]

[19:10]

[19:05]

[19:00] Zaczynamy ostatni panel: Amerykański home-bias Michała Szafrańskiego

Bankier.pl

[18:45]

[18:30]

[18:15]

[18:10]

[18:05]

[18:00]

[17:50] Rusza też panel Roberta Gwiazdowskiego: Demografia, inflacja, gospodarka

[18:30]

Łobodziński mówi, że AI to rewolucja, ale z doświadczenia poprzednich wynika, że rewolucje dają zarobić w dalszej perspektywie, a na początku mamy do czynienia hajpem, który na pewnym etapie wygasa. Kwiecień nazywa się wielkim optymistą co do postępu technologicznego. "AI wpłynął na trend i łagodzi wszystko co negatywne w gospodarce, przelewarowanie, demografię, deglobalizację, ale nie wpływa na cykl, kształtowany przez politykę pieniężną." - dodaje.

[18:25] Pytanie z sali: Kto i dlaczego miałby sprzedawać teraz polskie akcje?

Łobodziński: ktoś mógłby to robić ewentualnie przewidując korektę, ale moim zdaniem są na to średnie perspektywy. Makro powinno w najbliższych miesiącach się poprawiać, a nie pogarszać, chociaż oczywiście nie możemy wykluczyć po drodze jakiejś korekty.

Ryczko: ja bym nie sprzedawał polskich akcji, na naszym rynku jest wciąż tanio

[18:15]Jakie są wasze oczekiwania co do inflacji? Na ile szacują ryzyko odbicia inflacji w ciągu 12 miesięcy?

Kwiecień: Z tych poziomów, które mamy jest to mało prawdopodobne, ale może spaść do pewnego miejsce, np. 8% i przestać spadać.

Ryczko: wydaje mi się podobnie, inflacja może ustabilizować się na poziomie 7, 8 proc.
Kozłowski: wydaje mi się, że w okresie wyborczym kolejne transfery socialne sprawią, że inflacja będzie spadać wolniej.

Łobodziński: inflacja będzie spadać wszędzie na świecie, tyle że u nas w Polsce będzie spadać wolniej.

Kwiecień jest optymistyczny jeśli chodzi o spadek inflacji w USA, inaczej niż w Polsce, bo jak mówi ciągle niepokojąca jest rosnąca inflacja bazowa, ktora jest sygnałem, że presja inflacyjna nadal „rozlewa się” po rynkach dóbr dyskrecjonalnych (takich z których konsument może zrezygnować). (edited)

Czy mamy hossę w USA?Wśród panelistów cisza.

Łobodziński rozpoczyna, że trudno zaprzeczyć, że indeksy rosną. Uważa, że wielu inwestorów chciałoby kupić niżej, bo nie załapało się na początek odbicia. Wątpi, że rynek im na to pozwoli.

[18:05] Pytanie o to, co zrobi Fed

Kozłowski: rynek ingonuruje podwyżki, tymczasem ich prawdopodobieństwo rośnie
Tofil: jesteśmy w okolicy szczytu stóp procentowych

Kwiecień: Powell na razie nie wymięka. Podwyżki stóp będą odczuwalne z opóźnieniem. Gdy ta bomba wybuchnie zobaczymy co się stanie.

Wzrosty mogą być, bo jak mówi Kozłowski, póki trend trwa, to obowiązuje, z kolei Kwiecień wskazuje że wciąż jest dosyć dużo pieniędzy na rynku, i jest kwestia nowego spojrzenia na spółki technologiczne  w związku z AI.

[18:05]

Większość panelistów jest w stanie powiedzieć, czemu rynki mogą w ciągu następnych 12 miesięcy rosnąć. Dlaczego powiedzieli m.in Tofil, Kwiecień, Łobodziński, Kozłowski. Jednocześnie wszyscy są też w stanie znaleźć argumenty za tym, że będzie bardzo źle.

Bankier.pl

[18:00]

[17:50] Czas na kolejny panel. Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy? Ocena sytuacji rynkowej i potencjału koniunktury giełdowej w perspektywie kolejnych 12 miesięcy.

Udział wezmą:

 • Konrad Ryczko Dom Maklerski BOŚ
 • dr Przemysław Kwiecień Dom Maklerski XTB
 • Paweł Tofil Biuro Maklerskie Pekao
 • Emil Łobodziński BM PKO BP
 • Sobiesław Kozłowski Noble Securities
 • Dyskusję poprowadzi Robert Stanilewicz Analizy.pl

[15:55]

W ETF-y można inwestować w sposób aktywny i pasywny. Inwestowanie trzeba zacząć od stworzenia sobie planu, mówi Artur Wiśniewski.

[15:50]

Inwestowanie powinno być nawykiem zbudowanym przez regularność, mówi Barankiewicz z Finax.

[15:45]

W analizach Finax większość mężczyzn deklarowała, że jeśli ich portfel inwestycyjny spadnie, to będą dokupywać. Kobiety w większości mówiły, że nic nie zrobią. W 2022 r. było "sprawdzam" i okazuje się, że mężczyźni sprzedawali, a kobiety zachowały się zgodnie z deklaracjami.

[15:35]

[15:30]

Ludzka natura jest największą przeszkodą w inwestowaniu, w związku pytaniem czy jest ono trudne, mówi Artur Wiśniewski ze Stockbroker.pl. Z kolei Przemysław Barankiewicz z Finax zauważa, że jest praktyka wrzucania spekulacji i inwestowania do jednego "worka". To są jednak inne kwestie i mówi, że inwestowanie pasywne jest proste. Mateusz Mucha z Beta Securities uważa, że "w Polsce fundusze inwestycyjne są sprzedawane, a nie doradzane", co przekłada się na ograniczone zaufanie do nich.

[15:15] Artur Wiśniewski o 7 grzechach głównych inwestorów

[14:15]

[14:10]

[14:00] Kolany o ryzyku w inwestowaniu

[13:55]

[13:50]

[13:40]

[13:30] Rusza panel "Inwestycje mniej lub bardziej alternatywne. Jak nie stracić głowy w pogoni za stopą zwrotu?"

Udział wezmą:

 • Damian Chojecki Safe Server Solutions
 • Krzysztof Jabłonowski Monte Carlo Diam BV
 • Paweł Mazurek członek zarządu Mennica Mazovia
 • Krzysztof Kolany Bankier.pl
 • Dyskusję poprowadzi Michał Żuławiński Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

[14:00] Panel poświęcony OZE. Pierwsze pytanie o kondycję polskiego sektora energetycznego.

Prowadzący Andrzej Stec z Parkiet.pl prosi uczestników dyskusji o ocenę polskiego sektora energetycznego w skali od 1 do 5:

Adam Skwarski Budimex: 2+

 Z uwagi na brak odpowiednich regulacji prawnych i stan sieci energetycznej. Długofalowo jeśli chcemy zmienić nasz miks energetyczny musimy rozbudować i rozproszyć produkcję energii z OZE

Maciej Górski, Photon Energy Group: 2+

 Największy grzech polskiej elektro-energetyki to zaniedbanie sieci energetycznej, przez które często odrzuca się wnioski o przyłączenie nowych źródeł z przydomowej fotowoltaiki. Wiatr został potraktowany bardzo brutalnie już 7 lat temu. Wydaje mi się, że tutaj też przegapiliśmy możliwość inwestycyjną. Nie było powodu, żeby tak agresywnie spowalniać te wiatraki.

Grzegorz Nowczewski, Virtual Power Plant: 4+

Dla mniejszych firm i aktywnych odbiorców, którzy inwestują w nowe rozwiązania, 4- dla dużych przedsiębiorstw, 2+ dla instytucji, 1 dla operatorów (“chociaż nie zasługują nawet na 1” - oklaski na sali)

Borys Tomala, Photon Energy Group: 3-

 System zabił w zarodku rozówj magazynowania energii, już wcześniej powinniśmy zachęcać ludzi do budowy przydomowych magazynów energii. Mechanizmy dla opertarów powstają często przypadkiem. To co najbardziej mnie szokuje, to to, że po kilku latach rozwoju OZE, gdy wiemy już co nie działa i co powinniśmy zrobić, nie robimy tego jako państwo.

[13:45] Panel dyskusyjny: Transformacja energetyczna – szanse i wyzwania spółek działających w segmencie związanym z rynkiem OZE

Bankier.pl

[13:10] 7 królów polskich, czyli spółki dywidendowe, które osiągały przez ostatnie lata najlepsze wyniki na polskiej giełdzie

Cechami wspólnymi tych spółek są wieloletni rozwój, czyli pomysł i egzekucja, rosnąca sprzedaż, zysk operacyjny i zysk netto oraz jakość i długoterminowość w zarządzaniu.

Ryzyka to zbyt krótka historia naszej giełdy, żeby wyciągać z tych statystyk wnioski na lata oraz możliwość, że spółka przestanie wypłacać dywidendę, chwilowo lub na stałe. - mówi Przemysław Staniszewski.

Bankier.pl

s

[13:05] Przemysław Staniszewski: Inwestując w spółki dywidendowe, nie należy patrzeć wyłącznie na dywidendy

Inwestując w spółki dywidendowe, nie należy patrzeć wyłącznie na dywidendy, tylko szukać rozwijających się spółek, które mają dobre wyniki i historię wypłat albo ich realną obietnicę. Trzeba przeprowadzić analizę fundamentalną i zwracać uwagę na zarząd akcjonariatu. Trudno ustalić czy mamy do czynienia z dobrym zarządem, ale łatwo jeżeli ze złym.

[12:40] Przemysław Staniszewski prezentuje wyliczenia dotyczące liczby polskich dywidendowych arystokratów

- Na polskiej giełdzie jest obecnie 13 spółek, które wypłacały dywidendę nieprzerwanie przez minimum 15 lat. Dodatkowo 14 spółek przez okres 12 lat.

Bankier.pl

[12:30] O arystokratycznym podejściu do rozwojowych spółek dywidendowych mówi Przemysław Staniszewski ze Stockwatch.pl.

Bankier.pl

[13:05] 

[13:00]

[12:50]

[12:40] Dobry, zły, wątpliwy. Jak dobrze poznać emitenta? Wyjaśnią to przedstawiciele DM Navigator.

Bankier.pl

[13:25] Popławski na koniec:

[12:45] Popławski: Na rynku zarabiają cierpliwi, ale nie zawsze warto czekać

Emil Popławski mówi, że na rynku zarabiają cierpliwi, ale nie zawsze warto czekać. Jako przykład podaje nieudane premiery gier i uznaje, że ostatnie gry były po prostu słabe, a wręcz nieudane. Odcina się od sentymentu do branży i mówi, najważniejsze są dobre gry. Hossa na gamingu była kiedy studia wypuszczały świetne produkcje.

Bankier.pl

Pokazuje spółki gamingowy, które nie spełniały oczekiwań. Konkurencja rośnie, jest coraz trudniej m.in dlatego, że wychodzi bardzo dużo gier, co zmniejsza prawdopodobieństwo sukcesu. Ceny gier rosną wolniej od wzrostu kosztów.

Bankier.pl

[12:35] Emil Popławski analityk BM Pekao. Ciekawostki i lekcje płynące z pracy analityka giełdowego. Dlaczego warto przemyśleć swoje inwestycje w gaming jeszcze raz?

Bankier.pl

[12:15] SII łączy siły z XTB. Wspólnie chcą powołać Rzecznika Praw Inwestorów Indywidualnych

 XTB, jeden z największych domów maklerskich w Polsce oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) rozpoczynają długoterminową współpracę strategiczną. Chcą wspólnie podnosić standardy funkcjonowania rynku finansowego w Polsce, w tym powołać Rzecznika Praw Inwestorów Indywidualnych.

- W XTB od lat inwestujemy w bezpłatną, powszechnie dostępną edukację dla inwestorów oraz zwiększanie dostępności do rynków. Na tym polu często współpracujemy ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych. Z naszych wspólnych obserwacji wynika, że polscy inwestorzy potrzebują także wsparcia w obronie swoich praw - mówi Paweł Szejko, członek zarządu XTB. - By rozwijać nasz rynek długoterminowo, musimy inwestować w budowanie zaufania na linii spółki-inwestorzy, promować najlepsze praktyki. Stąd inicjatywa powołania Rzecznika Praw Inwestorów Indywidualnych, który wzorem podobnych instytucji będzie stał na straży praw i obowiązków inwestorów indywidualnych oraz pracował na rzecz dobrych standardów w branży  - dodaje Szejko.

Więcej na ten temat »

[12:05]

[11:30]

[11:00]

[10:40]

[10:35]

[10:30] Mateusz Samołyk o tym, w co inwestują ETFy long-short Managed Futures

[10:05] Dodatkowy zysk w portfelu z ETF-ów? Najciekawsze fundusze ETF i ich miejsce w portfelu - Mateusz Samołyk

[10:35] Michał Kielin i Piotr Bińkowski: rozbrajają mity związane z elektromobilnością.

Bankier.pl

1. Sieć przesyłowa nie wytrzyma ładowania aut elektrycznych. Fałsz.

Według badań PSE w dniach szczytowego zapotrzebowania w zimie i w lecie, udział elektryków nawet w 2032 roku nie będzie przekraczał 4% obciążenia sieci. PSE przewiduje znaczące inwestycje w rozwój sieci. Z pomocą przychodzą także dodatkowe rozwiązania takie jak magazyny energii. Może dochodzić jednak do lokalnych problemów podczas jednoczesnego ładowania samochodów.

2. Pożar samochodu elektrycznego gaszony przez 20h?

Nagłówki gazet wywołują sensacje, jednak naukowcy z Ausrtii opracowali szybki i efektywny sposób gaszenia baterii elektrycznej. Samochody elektryczne są jednak bardziej niebezpieczne na parkingach wielopoziomowych przez gazy ulatniające się podczas spalania.

3 Aktualne złoża są niewystarczające, żeby przenieść ludzkość na elektryki

Obecnie faktycznie nie mamy tyle zasobów i jest to rzeczywiście wąskie gardło. Podobnie było jednak z ropą w 20 wieku. Odnaleziono nowe technologie wydobywcze. Zmiany w technologii, łańcuchu dostaw i recykling mogą pomóc rozwiązać ten problem.

[10:00] Piotr Bińkowski i Michał Kielin rozmawiają o elektromobilności.

Bankier.pl

[10:35] KGHM może pochwalić się niski wskaźnikami zadłużenia, dużo niższymi od kowenantów bankowych.

Spółka uwalnia kapitał obrotowy zgodnie z planem. Niższa propozycja dywidendy jest związana z przewidzianymi wydatkami inwestycyjnymi. Spółka monitoruje także potencjalne możliwości akwizycji i w razie pojawieniu się odpowiedniej okazji jest gotowa do przejęć.

[10:20] Janusz Krystosiak dyrektor ds. IR w KGHM: "Inwestycje i rozwój spółki wydobywczej w trudnych czasach i zmiennym otoczeniu".

KGHM został doceniony statuetką Herosa Rynku Kapitałowego za najlepsze relacje inwestorskie. Dyrektor wskazuje na kluczowe czynniki odpowiadające za atrakcyjność KGHM-u na rynku. Mówi, że to ciągłe inwestycje spółki zapewniają jej rozwój. Pokazuje też znaczenie KGHM-u wśród pozostałych największych spółek miedziowych.

KGHM wierzy w technologię SMR, a pierwszy reaktor mógłby zacząć działać w okolicy 2030 r.  Spółka nie zapomina o innych źródłach energii. Instalacja OZE w kopalni Sierra Gorde pokrywa pełne zapotrzebowanie tamtej lokalizacji na energię.

[09:50] Zuber o inflacji w Polsce: Zgadzam się w jednym z Glapińskim. W tym roku zobaczymy jednocyfrową inflację.

 Znacznie łatwiej będzie jednak zejść z 14 na 8 proc. niż z 8 do 2 i to będzie ciężka walka. 800+ to nie będą dodatkowe 3 punkty do inflacji, ale będzie to kolejny składnik, który ją wzmacnia. Nie jestem za tym, żeby stopy procentowe były zwiększone do 15 proc. bo to by było działanie w stylu operacja się udała, pacjent zmarł. Ale nie ma przestrzeni, żeby je obniżać

[09:45] Zuber: Wiecie, co by się stało, gdyby Chiny napadły na Tajwan i odcięlibyśmy się od Chin tak jak od Rosji po napaści na Ukrainę?

To by była katastrofa dla naszej gospodarki. Dzisiaj widzimy, że lokowanie tam przemysłu było złym pomysłem, między innymi dlatego, że nie jest to demokratyczny kraj. Eksperci, których czytałem, zwracali na to uwagę już kilkanaście lat temu i nikt ich nie słuchał. - mówi Marek Zuber, w kontekście przenoszenia produkcji z Chin i deglobalizacji.

[09:35] Marek Zuber: Czy ostatnie kryzysy pomogą zmieniającej się Europie?

To, czego się obawialiśmy, stało się faktem. Cześć naszego środowiska ewidentnie zaczyna być polityczna w jedna i drugą stronę. Przypomnijmy sobie ekspertyzy stawiane przez wielu ekonomistów kilka lat temu, gdy PiS wprowadzał pierwsze programy socjalne. "Będziemy drugą Grecją, gospodarka się załamie". Nie mowy, żeby wydanie kilkudziesięciu miliardów zł zawaliło polską gospodarkę. Z jednej strony zjadaliśmy owoce wzrostu, w części jest to na kredyt, a częściowo zwiększenie ściągalności podatków o około 30 procent. - mówi Marek Zuber.

Nam nie grozi Grecja za rok czy za 2 lata, ale pamiętajcie, że nie ma w Polsce prognozy mówiącej, że wrócimy do wzrostu 6%.

Kto by nie rządził, nie będziemy wydawać już na prawo i lewo, bo PiS wie już, że tak się dalej nie da. Nie sądzę, żebyśmy poszli drogą Grecji, pytanie tylko komu będą zabierać. Jeżeli będzie rządził nadal ten rząd, obawiam się, że to będą przedsiębiorcy.

[09:50] Białek: Spieszcie się kochać analityków:

[09:40] Białek o AI: Przeżyłem szok

[09:35] Białek: Do jesieni jestem sceptyczny jeśli chodzi o nasz rynek akcji, bo moje kontrariańskie nastawienie nie wierzy w ten byczy sentyment.

[09:35] Białek o eurodolarze

Atak na 1,1 został odparty i teraz euro wycofuje się. Prawdopodobnie spadnie na poziom 1,05, gdzie są mocne wsparcia.

Prognoza Wojciecha Białka dla EUR/PLN – spadek notowań do nieco poniżej 4,4. Chyba zloty wygrał wojnę.

[09:20] Białek tłumaczy cykl koniunkturalny

W dnie recesji kupujemy akcje, przechodzimy na surowce, gdy inflacja osiąga dołek. Na gotówkę w szczycie koniunktury. W szczycie inflacji kupujemy najtańsze wtedy obligacje i powtarzamy. Gdzie jesteśmy obecnie? Jesteśmy w ćwiartce obligacji, kiedy rentowność spada, a więc cena obligacji rośnie. Zarówno w USA, jak i w Polsce.

[09:10] Dezinflacyjna faza spowolnienia gospodarczego na świecie i perspektywy rynków finansowych - o tym Wojciech Białek.

[09:45] Kwiecień stawia pytanie, co przeważy w najbliższym czasie na rynkach.

Czy wpływ AI i nowa euforia dot. spółek technologicznych, czy spowolnienie gospodarcze. Uważa, że scenariuszem bazowym jest większa lub mniejsza recesja.

[09:35] Kwiecień o fedowskiej kuli śnieżnej

Kwiecień: im dłużej Fed podtrzymuje jastrzębią retorykę dotyczącą polityki monetarnej. tym większą tworzy "kulę śnieżną", która zdławi aktywność gospodarczą. Przypomina o tym, że stopy procentowe działają z opóźnieniem, więc faktyczny wpływ na gospodarkę zobaczymy dopiero za kilka kwartałów. Fed przez ostanie lata stracił sporo ze swojej wiarygodności, ale ku zdziwieniu Kwietnia, Jerome Powell utrzymuje retorykę zacieśniania polityki monetarnej. Im dłużej do będzie robił, tym jej efekt będzie większy, a koniunktura zacznie zwalniać mocniej.

[09:30] Przemysław Kwiecień: W ostatnim czasie mamy rozjazd w danych

Kwiecień tłumaczy, że w ostatnim czasie mamy rozjazd w danych, które pokazują coraz słabsze wskaźniki dla przemysłu i ciągle silne odczyty dotyczące usług. Aktywność biznesowa zwalnia, ale konsument ma jeszcze nadwyżkę oszczędności i wydając ją na usługi podtrzymuje presję inflacyjną.

Kwiecień pokazuje, jak rosły bilanse największych banków centralnych i wskazuje ich skokowy wzrost w czasie covid.

Bankier.pl

Przemysław Kwiecień z mówi, że kraje będące motorem światowego wzrostu gospodarczego mają coraz gorsze wskaźniki dot.populacji w wieku produkcyjnym, a brak rąk do pracy mocno ciąży perspektywą rozwoju. Jeśli nie nastąpi skok innowacyjności w gospodarce, kolejne dekady będą mało optymistyczne. 

[09:05] O tym "Co się wydarzy w światowej gospodarce?" Przemysław Kwiecień:

Bankier.pl


[09:00] Rusza dzień drugi Konferencji WallStreet, meldujemy się na miejscu.

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (31)

dodaj komentarz
onkolog_leczacy_maklera73
niezmienne przypominam, że na Giełdzie (obojętnie czy w Polsce, czy USA lub innej) nie chodzi o do aby "kupować akcje", aby "gromadzić akcje" itp.
tylko, żeby ZARABIAĆ na sprzedawaniu tychże akcji kupionych taniej i wyjmowaniu zarobionych pieniędzy z giełdy....
inwestor.pl
'Staram się kupować tylko te, które są przecenione o 30% w stosunku do wartości godziwej Wartość godziwą sam sobie liczę.'

Naganiacze tworzą nowe teorie i nowe pojęcia.
drzaraza
A ja coś tu jutro napiszę i nie będę naganiał!
jurnydziadek
Drogi Potalu Bankier. Czemu bierzesz udział w tym giełdowym połowie leszcza? Masz problem z kasą?
itso_battlestar_point_g
jak stara ekonomiczna prawda brzmi tylko biedacy się zajmują ekonomią :D w tym wypadku totalnie odrealniona jej odmianą nastawiona na uwielbienie wszystkiego co zagraniczne a co nasze jest marginalizowane sprzedawczyki jednym słowem

nawet zagraniczne patologie są na siłę sprowadzane na nasze podwórko
brawo_patrowicz
Rynek finansowy w Polsce jest coraz płytszy
tomitomi
Rynek finansowy w poLSCE jest rozległy ,ale płytki ! jak kałuża po deszczu !
Żadna inwestycja nie będzie ''opłacalna '' przy tak restrykcyjnej fiskalizacji !
poLSKI rynek jest podobny do sowieckiej Azji ! i działa na zasadzie : bierz mało ,albo nic !
Bicie piany nie pomoże inwestorom - jedynie zasili konta
Rynek finansowy w poLSCE jest rozległy ,ale płytki ! jak kałuża po deszczu !
Żadna inwestycja nie będzie ''opłacalna '' przy tak restrykcyjnej fiskalizacji !
poLSKI rynek jest podobny do sowieckiej Azji ! i działa na zasadzie : bierz mało ,albo nic !
Bicie piany nie pomoże inwestorom - jedynie zasili konta celebrytów i Bardzo Ważnych Panów !!
;-(((
corner
Na litość boską, ten koleś nazywa się SAMOŁYK, a wy od rana tym smakołykiem na stronie głównej naparzacie.
daniel_1

Czyli tłumacząc na Polski:
Polaczkowie kompleksy pokazują i prezentują!!!
Konferencja w Polsce musi się nazywać WallStreet, bo jak po polsku to nikt by nie przyszedł?
:)
spekulanttt
Dziś o 16:15 będzie bardzo ciekawy panel z Patrowiczami(Mariusz i Damian)min o knf(ELKOP SE), ja idę ,inny też polecam(jeśli ktoś jest w Karpaczu na konferencji

Powiązane: Konferencja WallStreet

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki