REKLAMA

Komu studiowanie się opłaca [Podcast]

Grzegorz Nawacki2020-06-13 08:00Redaktor naczelny "Pulsu Biznesu"
publikacja
2020-06-13 08:00
Puls Biznesu

Czy uczelnia i akademik to dobry biznes? Na co i jak wydają studenci? Czy dyplom zapewnia wyższą pensję i jak założyć start-up – zapraszam na podcast, nie tylko dla studentów.

W Polsce jest ponad 1 mln studentów, a jeśli przyjąć, że każdy miesięcznie wydaje choćby 1 tys. zł, to tworzą rynek liczony w miliardach. Jakimi są klientami? A jakimi przyszłymi pracownikami? O tym rozmawiam z Bartoszem Orłowskim, przewodniczącym samorządu studentów Politechniki Warszawskiej.

Studenci przyciągają też dużych inwestorów. Piotr Voelkel tłumaczy, dlaczego zainwestował w SWPS i czy pierwsza niepubliczna uczelnia, która uzyskała status uniwersytetu i ma 150 mln zł rocznych przychodów, to dobry biznes.

Z kolei Marek Obuchowicz, partner z Griffin RE odpowiedzialny za sieć akademików Student Depot, tłumaczy meandry tego specyficznego produktu inwestycyjnego na rynku nieruchomości.  

Maja Gojtowska, doświadczony ekspert HR, odpowiada na pytanie, czy studia dają wyższą pensję, a także jak zwiększyć szansę na znalezienie wymarzonej pracy.  

Dariusz Żuk, twórca Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, opowiada, jak jest z duchem przedsiębiorczości wśród młodych, skąd wziąć pieniądze na start-up i jakie są najczęstsze błędy zakładających je.

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts.

Źródło:
Grzegorz Nawacki
Grzegorz Nawacki
Redaktor naczelny "Pulsu Biznesu"

W gazecie od marca 2006 r. Najpierw jako dziennikarz zajmujący się tematyką rynku kapitałowego, funduszy inwestycyjnych, emerytalnych, ubezpieczeniami, private equity. Od lutego 2011 r. byłem zastępcą redaktora naczelnego, a od maja 2016 r. również naczelnym pb.pl. W 2009 r. zostałem uznany Dziennikarzem Roku przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami, w 2007 r. zdobyłem nagrodę Debiut Roku w konkursie organizowanym przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Jestem inicjatorem akcji #jedzjabłka, absolwentem wydziału dziennikarstwa w Collegium Civitas. Uwielbiam sport w każdej postaci.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
glutek3434
właściwie to państwo zostało zliwkdowane w 30 lat

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki