REKLAMA

"Kommiersant": Ukraina stoi na progu rewolucji

2013-12-02 07:39
publikacja
2013-12-02 07:39

Ukraina na progu rewolucji - tak wydarzenia w Kijowie komentuje rosyjski dziennik "Kommiersant". Gazeta dodaje, że tym razem rewolucja nie jest ani pomarańczowa, ani pokojowa.

Według "Kommiersanta" , w ciągu doby sytuacja prezydenta Wiktora Janukowycza zmieniła się z komfortowej w tragiczną. Dziennik twierdzi, że w szeregach rządzącej Partii Regionów trwają poszukiwania "piątej kolumny". W opinii gazety, ktoś "wpuścił Janukowycza w maliny", a ten niepotrzebnie w sobotę kazał milicji rozpędzić demonstrantów. Protest powoli wygasał i opozycja już miała ogłosić przerwę do wiosny, a teraz ma nowy powód do wyjścia na ulicę - twierdzi "Kommiersant". Dziennik zwraca również uwagę, że część polityków obozu władzy sympatyzuje z opozycją i sugeruje, że w najlepszym wypadku skończy się na dymisji rządu.

"Ukraina wymknęła się spod kontroli" - to tytuł w "Niezawisimoj Gazietie". Dziennik informuje, że prezydent Janukowycz zamierza w tym tygodniu udać się do Chin i Rosji, aby szukać wsparcia finansowego i politycznego, bo w ten sposób chce uspokoić nastroje społeczne. Jednak w Kijowie ludzie uważają, że to już nie jest możliwe - dodaje "Niezawisimaja Gazieta".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Maciej Jastrzębski/Moskwa/dabr

Źródło:IAR
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~polak
Kliczko nie płaci podatków w UK a rozrabia najwięcej.

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki