REKLAMA

Komisja Wenecka przystępuje do pracy nad opinią na temat nowelizacji ustawy o TK

2016-03-10 11:51
publikacja
2016-03-10 11:51
fot. Krystian Maj / FORUM

Komisja Wenecka przystępuje do pracy nad opinią na temat nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Po południu odbędzie się wspólne posiedzenie dwóch podkomisji - do spraw sprawiedliwości konstytucyjnej i prawa międzynarodowego.

Dzisiejsze posiedzenie ma charakter wstępny i stanowi przygotowanie do dyskusji plenarnej nad projektem opinii sporządzonym pod koniec lutego na podstawie komentarzy sprawozdawców, członków delegacji, która prowadziła rozmowy w Warszawie. Kluczowe plenarne posiedzenie Komisji Weneckiej, będącej organem doradczym Rady Europy, rozpocznie się w piątek rano. Sprawa polskiego Trybunału Konstytucyjnego będzie jedną z kilku omawianych tego dnia. W programie obrad jest też na przykład kwestia specjalnego ustawodawstwa we Francji po zamachach terrorystycznych.

Na obrady zaproszono 9-osobową delegację z Polski, w której jest między innymi sekretarz stanu w MSZ Konrad Szymański, przedstawiciele ministerstwa sprawiedliwości oraz Sejmu i Senatu. Oczekuje się, że debata na posiedzeniu plenarnym rozpocznie się jutro wczesnym popołudniem, a zakończy ją przyjęcie opinii oraz jej publikacja.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/mg/wk

Źródło:IAR
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rząd Beaty Szydło

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki