Komisja Wenecka przystępuje do pracy nad opinią na temat nowelizacji ustawy o TK

Komisja Wenecka przystępuje do pracy nad opinią na temat nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Po południu odbędzie się wspólne posiedzenie dwóch podkomisji - do spraw sprawiedliwości konstytucyjnej i prawa międzynarodowego.

Dzisiejsze posiedzenie ma charakter wstępny i stanowi przygotowanie do dyskusji plenarnej nad projektem opinii sporządzonym pod koniec lutego na podstawie komentarzy sprawozdawców, członków delegacji, która prowadziła rozmowy w Warszawie. Kluczowe plenarne posiedzenie Komisji Weneckiej, będącej organem doradczym Rady Europy, rozpocznie się w piątek rano. Sprawa polskiego Trybunału Konstytucyjnego będzie jedną z kilku omawianych tego dnia. W programie obrad jest też na przykład kwestia specjalnego ustawodawstwa we Francji po zamachach terrorystycznych.

Na obrady zaproszono 9-osobową delegację z Polski, w której jest między innymi sekretarz stanu w MSZ Konrad Szymański, przedstawiciele ministerstwa sprawiedliwości oraz Sejmu i Senatu. Oczekuje się, że debata na posiedzeniu plenarnym rozpocznie się jutro wczesnym popołudniem, a zakończy ją przyjęcie opinii oraz jej publikacja.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/mg/wk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil