REKLAMA

Komisarz Hahn: UE wydzieli 16 mln euro na walkę z korupcją na Ukrainie

2016-09-16 15:09
publikacja
2016-09-16 15:09

Unia Europejska wydzieli ponad 16 milionów euro na wsparcie walki z korupcją na Ukrainie - oświadczył w środę goszczący z wizytą w Kijowie unijny komisarz ds. polityki sąsiedztwa i rozszerzenia Johannes Hahn.

Komisarz Hahn: UE wydzieli 16 mln euro na walkę z korupcją na Ukrainie / YAY Foto

"Ukraina przyjęła ambitny pakiet ustaw antykorupcyjnych i UE podjęła decyzję o udzieleniu jej władzom wsparcia w realizacji działań na rzecz walki z korupcją. Dlatego Unia zdecydowała, że wydzieli na tę inicjatywę ponad 16 mln euro" powiedział.

Hahn wyjaśnił, że środki te pójdą na wzmocnienie działalności instytucji antykorupcyjnych, monitoring reform realizowanych dla zwalczania łapówkarstwa, powołanie międzynarodowej rady ekspertów i zaangażowanie w walkę z korupcją organizacji pozarządowych.

"Nie chcemy, by reformy antykorupcyjne zostały wstrzymane ze względu na brak finansowania czy w wyniku braku wsparcia ekspertów, dlatego planujemy wprowadzenie całego spektrum działań w tej sferze" powiedział unijny komisarz.

Wcześniej przedstawicielstwo UE na Ukrainie wyjaśniło, że suma ponad 16 milionów euro składa się z dwóch części: 15 mln pochodzi ze wspólnego budżetu UE, zaś pozostała kwota to środki wydzielone osobno przez Danię.

W trakcie wizyty w Kijowie Hahn uczestniczy m.in. w dorocznej konferencji Jałtańskiej Strategii Europejskiej (YES). Jest to stowarzyszenie, które promuje integrację Ukrainy z UE; od lat finansuje je miliarder Wiktor Pinczuk. We władzach YES zasiada m.in. były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski. Udział w konferencji YES bierze także szef duńskiej dyplomacji Kristian Jensen. (PAP)

jjk/ ulb/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki