Kolejowe 500+. Zarząd nagrodził 38 tys. pracowników

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości szefowie PKP PLK rozdali 38 tysiącom pracowników nagrody w wysokości po 500 zł na osobę.

(fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

O fakcie tym poinformował, odpowiadając na interpelację poselską Jacka Protasa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Andrzej Bittel. 

Nagrodę otrzymali wszyscy pracownicy z wyjątkiem zarządzających, czyli aż 38,5 tys. pracowników. Daje to w sumie kwotę ponad 19 mln zł.

- Z uwagi na szczególny charakter rocznicy zarząd PKP PLK SA podjął decyzję o wypłaceniu jednorazowej nagrody dla wszystkich pracowników, z wyłączeniem członków organu zarządzającego, w jednakowej kwocie wynoszącej 500 zł dla każdego pracownika - poinformował Bittel.

Podobne nagrody uzasadniane rocznicą odzyskania niepodległości otrzymywali wcześniej także pracownicy NBP (tu chodziło o 18 mln zł, po 6 tys. zł na osobę), PGNiG, starała się o nie także załoga KGHM - nie wiadomo, z jakim skutkiem.

KWS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 pusiol

Fajnie. Gratulacje kolejarze. Ja jestem z narodowości Polakiem. Ze Szwajcarii ściągnąłem swoją pracą ogromny kapitał. Dostałem na rocznice za to dodatkowy podatek.

! Odpowiedz
2 13 zzibi2

fajnie, za rok mogą świętować 1 pierwszą rocznicę 100 lat odzyskania niepodległości!
trzeba świętować ten rok się już nie powtórzy

! Odpowiedz
4 17 tristans

mogli wykazać się patriotyzmem, i przepracować tydzień za darmo

! Odpowiedz
6 21 andregru

A po nagrodach ceny biletów w górę .

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.