Kolejny rekord na lotnisku Chopina

Kolejny rekord warszawskiego lotniska Chopina w Warszawie. Stołeczny port obsłużył we wrześniu 1,3 miliona osób. To najlepszy wrzesień w jego historii. Był on o prawie 15 procent lepszy od września 2015 roku.

(fot. Michal DyjukREPORTER / )

Jak mówi rzecznik portu Przemysław Przybylski, przyczyniły się do tego przede wszystkim nowe trasy otwierane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Przewoźnik ogłosił w tym roku otwarcie ponad 20 tras. Od stycznia lata do Tokio, a od 17 października rozpocznie rejsy do stolicy Korei Południowej, Seulu. Ponadto przewoźnik uruchomił także wiele połączeń na trasach europejskich.

Do coraz większej liczby obsługiwanych pasażerów przyczyniają się także nowi przewoźnicy, którzy zaczęli korzystać z warszawskiego lotniska. Od października ruch generuje również irlandzki Ryanair, który z warszawskiego portu obsługuje kilka połączeń krajowych. Przybylski przyznał, że nowe trasy do Wrocławia i do Gdańska na pewno spowodują zwiększenie liczby pasażerów.

Według przedstawicieli stołecznego portu, w tym roku odprawi się na nim około 12 milionów pasażerów. Docelowo z lotniska może korzystać około 20 milionów pasażerów rocznie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/A.Pszoniak/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil