REKLAMA

Kolejny region Hiszpanii otoczony kordonem sanitarnym

2020-10-21 17:24
publikacja
2020-10-21 17:24
Kolejny region Hiszpanii otoczony kordonem sanitarnym
Kolejny region Hiszpanii otoczony kordonem sanitarnym
fot. Vytenis84 / / Shutterstock

Władze wspólnoty autonomicznej La Rioja na północy Hiszpanii ogłosiły w środę po południu objęcie całego regionu kordonem sanitarnym z powodu dużej liczby nowych zakażeń koronawirusem. Zarządzenie zacznie obowiązywać w nocy ze środy na czwartek.

W nocy w życie wejdzie zakaz wjazdu i wyjazdu z regionu bez uzasadnionej przyczyny - poinformował w oświadczeniu rząd wspólnoty autonomicznej La Rioja. Ograniczenie będzie obowiązywało przez 15 dni.

W La Rioja, gdzie mieszka blisko 400 tys. osób, kordonem sanitarnym nie zostaną objęte osoby udające się poza region do pracy, na zajęcia akademickie lub w celu opieki nad członkiem rodziny.

W czwartek kordonem sanitarnym zostanie objętych także ponad 1,1 mln mieszkańców regionu Aragonia, na północnym wschodzie Hiszpanii. Restrykcje w opuszczaniu miasta będą obowiązywać w głównym ośrodku regionu Saragossie, a także w miastach Huesca i Teruel.

Od środy rano kordonem sanitarnym objęta została Nawarra, na północy kraju, gdzie notowanych jest już ponad 1000 zakażeń koronawirusem na 100 tys. mieszkańców.

Z szacunków hiszpańskich władz medycznych wynika, że łącznie w Hiszpanii kordonem sanitarnym objętych zostanie od czwartku około 7,5 mln mieszkańców blisko 50 gmin. Najwięcej z tych gmin znajduje się we wspólnotach autonomicznych Madrytu oraz Kastylii i Leonu.

W środę szefowa rządu wspólnoty autonomicznej Madrytu Isabel Diaz Ayuso ogłosiła, że wraz z dobiegającym końca w sobotę stanem alarmowym w stołecznej aglomeracji lokalne władze zamierzają wprowadzić nowe restrykcje. Jednym z planowanych obostrzeń jest godzina policyjna obowiązująca w godz. 22-6.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ adj/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (2)

dodaj komentarz
samsza
Ciekawe, kto otacza te kolejne regiony Hiszpanii kordonami, jak wróg czyli wirus czai się wszędzie ?
demeryt_69
Słyszałem, że brygady międzynarodowe :)

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki