REKLAMA

Dwa miasta w Hiszpanii objęte kordonem sanitarnym z powodu Covid-19

2020-10-19 12:47
publikacja
2020-10-19 12:47
fot. JesúS HellíN / ZUMA Press

Rząd wspólnoty autonomicznej Kastylii i Leonu, na północnym zachodzie Hiszpanii, ogłosił w poniedziałek konieczność objęcia kordonem sanitarnym z powodu Covid-19 kolejnych dwóch miast tego regionu: liczącego 180 tys. mieszkańców Burgos oraz 33-tysięcznej Arandy de Duero. Restrykcje wejdą w życie od północy.

Jak wyjaśniła odpowiedzialna za regionalne służby zdrowia Veronica Casado, Burgos już od kilku dni spełnia warunek objęcia go surowymi restrykcjami sanitarnymi, gdyż notowanych było tam ponad 500 przypadków zachorowań na 100 tys. mieszkańców.

Sprecyzowała, że na podstawie przepisów, które wejdą w życie w nocy z poniedziałku na wtorek wjazd lub wyjazd z miasta będzie mógł nastąpić tylko w uzasadnionych przypadkach, wśród których jest m.in. konieczność udania się do pracy, do placówki służby zdrowia, szkoły lub uczelni wyższej.

Kastylia i Leon jest jedną z najbardziej doświadczonych epidemią hiszpańskich wspólnot autonomicznych. Od połowy października utrzymują się tam rekordowe liczby dobowych zakażeń i zgonów. Pomiędzy sobotą a niedzielą zanotowano w tym regionie 20 kolejnych ofiar śmiertelnych Covid-19 oraz 1080 zachorowań.

W nocy z piątku na sobotę kordonem sanitarnym objęta została także licząca 160 tys. mieszkańców Salamanka. Władze sanitarne Kastylii i Leonu wyjaśniły, że restrykcje epidemiczne są tam rezultatem kilku ognisk Covid-19, które zanotowano m.in. w kampusach uniwersyteckich.

Innymi miastami objętymi kordonem sanitarnym w tej części Hiszpanii są liczące odpowiednio 130 tys. i 80 tys. mieszkańców miasta Leon oraz Palencia. Surowe restrykcje epidemiczne obowiązują tam od 6 października.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (2)

dodaj komentarz
samsza
Patriarchalna władza gnębi kobiety i LGBT, ot co.
carlito1
Jedziemy z zamordyzmem :)

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki