Kolejne szczątki samolotu znalezione w Mozambiku trafią do Australii

Kolejne szczątki samolotu znalezione przez turystę z RPA zostaną odesłane do Australii na badania, czy pochodzą z malezyjskiego boeinga, który zaginął przed dwoma laty podczas lotu MH370 z Kuala Lumpur do Pekinu - podały w sobotę australijskie władze lotnicze.

Kolejne szczątki samolotu znalezione w Mozambiku trafią do Australii
Kolejne szczątki samolotu znalezione w Mozambiku trafią do Australii (fot. Michał Kryński / Signuversum)

Nastolatek spędzający w grudniu wakacje w Mozambiku znalazł na plaży kawałek metalu długości jednego metra i zabrał go ze sobą. Dopiero po informacjach mediów o szczątkach znalezionych na wodach między Mozambikiem a Madagaskarem rodzina chłopca poinformowała o znalezisku władze RPA.

Ma ono zostać zbadane przez malezyjskich i amerykańskich ekspertów, a także przedstawicieli Boeinga, czy nie należało do Boeinga 777 linii Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie, którzy zaginął 8 marca 2014 roku podczas lotu z Kuala Lumpur do Pekinu. Eksperci przypuszczają, że maszyna spadła do Oceanu Indyjskiego, prawdopodobnie na zachód od Australii, gdy skończyło się paliwo. W lipcu zeszłego roku na francuskiej wyspie Reunion na Oceanie Indyjskim znaleziono fragment skrzydła, tzw. klapolotkę, malezyjskiej maszyny.

Lot MH370 linii Malaysia Airlines to jedna z największych zagadek w dziejach lotnictwa. Samolot zniknął z radarów niedługo po starcie. Dane satelitarne wskazują, że zmienił kurs i leciał na południe. (PAP)

jo/ dym/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil