REKLAMA

Kolejne "pandemiczne" wesele pomimo obostrzeń. Sanepid przerwał imprezę

2021-04-19 13:46
publikacja
2021-04-19 13:46
Kolejne "pandemiczne" wesele pomimo obostrzeń. Sanepid przerwał imprezę
Kolejne "pandemiczne" wesele pomimo obostrzeń. Sanepid przerwał imprezę
fot. MNStudio / / Shutterstock

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suwałkach (woj. podlaskie) przerwała w sobotę wesele, które odbywało się w jednym z lokali gastronomicznych w tym mieście. Organizatorowi grozi kara grzywny do 30 tys. zł.

Jak poinformowała PAP szefowa PSSE w Suwałkach Elżbieta Bednarko, sanepid otrzymał donos, że ma być zorganizowane wesele, ale bez podania miejsca. Pracownicy stacji po rozeznaniu ustalili lokal, gdzie trwała impreza.

"Kiedy przyjechaliśmy z policjantami, posesja, na której jest lokal, była zamknięta na kłódkę, a okna zasłonięte. Jednak z lokalu słychać było odgłosy i śpiewy" – powiedziała Bednarko.

Na weselu w północnej części miasta bawiło się 40 osób.

PSSE nałożyła mandat w wysokości 500 zł dla koordynatora wesela i sporządziła decyzję o zamknięciu imprezy z natychmiastową wykonalnością. Pracownicy stacji podejmą jeszcze decyzję, jakiej wysokości grzywną zostanie ukarany organizator wesela. Według przepisów kara taka może wynieść od 5 do 30 tys. zł.

Policja sprawdza, czy podczas imprezy mogło dojść do sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Grozi za to do 8 lat więzienia.

Autor: Jacek Buraczewski

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
darius19
przypomne cyfry sprzed paru dni 30000/1000. Ta droga to o liczbie zgonow.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki